پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته

به گزارش مجله کامپیوتر، نگارخانه ها و گالری های تهران با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان هنرهای تجسمی هستند.

پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته

خبرنگاران در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که در روزهای پنجشنبه و آدینه (3 و 4 مردادماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند:

 • گالری سیحون

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان تکه ها روز آدینه (4 مردادماه) در گالری سیحون افتتاح می گردد و تا تاریخ 16 مردادماه نیز ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون فراز ناصرشریف، کتایون معادلیان و یاسمن رسولی به نمایش گذاشته می گردد.

گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک 11 واقع شده است. همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 11 تا 19 و آدینه ها ساعت 16 تا 20 فراهم است.

گالری سیحون دوشنبه ها تعطیل است.

 • گالری شیرین

نمایشگاه انفرادی نقاشی شیما فریدنی با عنوان دوئت با پارتیتور رنگی از 4 تا 16 مردادماه در گالری شیرین برگزار می گردد.

شیما فریدنی درباره مجموعه آثار ارائه شده در این نمایشگاه نوشته است: آثار من دوگانه وار شکل گرفته اند. دوئت دوگانه ای است بین پیش طرح و کار، بین موجودات و فضا، بین عینیت و ذهنیت، و پارتیتور صفحه ذهن من است، مجموعه رنگ ها و نقش ها و پالت من. این مناظر برای من به مانند آوازند و این آواز روی دیگر سکوت است. سکوت و آوازی چونان دوئت و دوئلی با خویشتن خویش، در جدال و هماهنگی با پارتیتور رنگی.

نکته بنیادی در این آثار برای من این است که چگونه می توان طبیعت و اشیاء در میان آن را از بی نهایت زاویه مشاهده کرد. همیشه فکر می کنم به چگونگی آشنایی و غریبگی زمان ها و مکان ها، در جهانی که در عین داشتن حدودی از روشنایی می تواند به بی نهایت چیز تقسیم گردد و با کنار هم نهادن چیزهای به ظاهر متفاوت در هر حالت طبیعی یک کل هارمونیک به وجود آورد.

گالری شیرین در این تاریخ همچنین میزبان نمایشگاه دیگری است؛ نمایشگاه گروهی مجسمه با عنوان روایت های حلقه که به کیوریتوری مجتبی رمزی از 14 تا 16 مردادماه برگزار می گردد.

گالری شیرین در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13، شماره 5 واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه ها از ساعت 11 تا 19 اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل است.

 • گالری اُ

نمایشگاه گروهی نقاشی به انتخاب کاوه نجم آبادی روز آدینه (4 مردادماه) ددر گالری اُ افتتاح می گردد و تا 15 مردادماه ادامه دارد.

آثار هنرمندانی چون بویه سادات نیا، حامد حیدری و مرتضی متقی در این نمایشگاه ارائه شده است.

ساعات بازدید این نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 12 تا 20 و آدینه ها از 16 تا 21 اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری اُ در خیابان خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18 واقع شده است.

 • گالری ایده

نمایشگاهی گروهی با هدف مرور آثار نوگرایان نقاشی خط ایران روز آدینه (4 مرداد ماه) در گالری ایده افتتاح می گردد.

این نمایشگاه که کوشش دارد با گردآوری آثاری در حوزه نقاشی خط مروری بر آثار نوگرایان این حوزه داشته باشد، روز آدینه (4 مردادماه) از ساعت 16 تا 20 افتتاح می گردد و تا تاریخ 16 مردادماه نیز ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی چون مرتضی شمیسا، حسین احصائی، ساناز البرزی، ابراهیم وفایی، ایمان ملاجعفری، روح الله عطاییان، محسن دایی نبی، مهسا دواچی، کوروش قاضی مراد، ابوالفضل عبدالله زاده، کاظم خراسانی، سحر فتح اله یی، حسین نوروزی، فرشاد آل خمیس، مراد فتاحی، کریم قوچانی، هانی شرار، عباس رحیمی و عظیم فلاح ارائه شده است.

گالری ایده در خیابان کریم خان، خردمند شمالی، کوچه هجدهم، شماره 26 واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایش نیز هر روز از ساعت 16 تا 20 اعلام شده است.

 • گالری ساربان

نمایشگاه انفرادی نقاشی احسان ارجمند با عنوان در متن تن روز آدینه (4 مرداد ماه) در گالری ساربان افتتاح می گردد. این نمایشگاه تا 14 مردادماه ادامه دارد.

گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک 130 واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از سه شنبه ها از 16 تا 20 اعلام شده است.

 • گالری شکوه

نمایشگاه انفرادی نقاشی نسرین مروج با عنوان عبور روز آدینه (4 مردادماه) در گالری شکوه افتتاح می گردد. این نمایشگاه تا تاریخ 9 مردادماه ادامه دارد.

گالری شکوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 واقع شده است.

این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت 16 تا 20 امکان بازدید دارد.

 • گالری تم

نمایشگاه گروهی چاپ دستی، آدینه (4 مردادماه) در گالری تم گشایش می یابد. این نمایشگاه در سه بخش، آثار داوری شده در فراخوان، مدعوین و آتلیه برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه در مجموع 80 اثر چاپ دستی به نمایش گذاشته می گردد. گالری تم این نمایشگاه را با این هدف برگزار می نماید که توجه به هنر چاپ دستی، در عین حال که ادای احترام به هنری سنتی است، گگرددن دری بر هنر مفهمومی معاصر در ایران است.

آیین گشایش نمایشگاه گروهی چاپ دستی روز آدینه (4 مردادماه) از ساعت 17 تا 20 برگزار می گردد. بازدید از این نمایشگاه تا روز 14 مرداد امکان پذیر است.

گالری تم در کریمخان، ویلای شمالی، کوچه زبرجد، شماره 10 واقع شده است.

 • گالری ماه مهر

نمایشگاه گروهی سرامیک شاگردان پرویز تناولی روز آدینه (4 مردادماه) در گالری ماه مهر افتتاح می گردد و تا تاریخ 18 مردادماه نیز ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون اشکان بهجو، الناز زندی، الهام سلیمان نژاد، بهارک رمضانی، بهار دوانی، حسنا اربابی، سحر نخبه زعیم، سوگل جمعدار، لادن جوهری زاده، مریم رحمانپور، مهسا ثمری، بهناز فاضلی، آرش معدنی، علیرضا مجیدی، هاله موذن و پریسا بارانی به نمایش گذاشته شده است.

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت 15 تا 21 و آدینه ها از ساعت 16 تا 20 وجود دارد.

گالری ماه مهر در بلوار آفریقا، خیابان نیلوفر، پلاک 7، مؤسسه ماه مهر، طبقه دوم واقع شده است.

 • گالری نگر

نمایشگاه گروهی آثار تجسمی با عنوان انسان معاصر 2 به کیوریتوری ارغوان افشاریان روز آدینه (4 مرداد ماه) در گالری نگر افتتاح می گردد و تا 9 مردادماه نیز ادامه دارد.

ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها و پنجشنبه ها از 13 تا 20 اعلام شده است. همچنین مراسم افتتاحیه از ساعت 16 تا 21 برگزار می گردد.

گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33 واقع شده است.

 • مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

نمایشگاه نگارگری افسانه قضات با عنوان گفت وگوی زیبا در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از تاریخ سوم تا دهم مردادماه برگزار می گردد.

در این نمایشگاه، مجموعه ای از آثار جدید این هنرمند نگارگر ارائه می گردد.

این هنرمند نقاش و نگارگر، از سال های 76 تا 98 در نمایشگاه های متفاوت گروهی شرکت نموده و نمایشگاه های انفرادی را نیز برگزار نموده است که از آن جمله می توان به نمایشگاه سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی سال 76، نمایشگاه موزه هنرهای ملی سال 80 و ... اشاره نمود.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از ساعت 14 تا 18 روز پنجشنبه (سوم مرداد) واقع در موزه هنرهای زیبا برگزار می گردد.

 • آرت تایم گالری

نمایشگاه گروهی نقاشی با آثاری از هنرمندان معاصر از 4 تا 11 مردادماه در آرت تایم گالری برپا می گردد.

این نمایشگاه گروهی که با آثاری از علیرضا آدمبکان، ابوسعید اسدی، نازنین اعوانی، ژاله اکبری، ثمیلا امیرابراهیمی، میلاد جهانگیری، داریوش حسینی، رضا حسینی، مرتضی خسروی، حسین خوش رفتار، مصطفی دشتی، حسینعلی ذابحی، محمد راشد، جلال شبانگاهی، ژاله طالب پور، مریم عابدی، ابراهیم فرجی، مهدیه کواکب پناه، طلیعه کامران، علی گلستانه، فریده لاشایی، مقداد لرپور، سیراک ملکنیان، بهروز مجیدی، علی معتمدیان و مریم نوروزی همراه خواهد بود، روز آدینه از ساعت 16 تا 20 در آرت تایم گالری به نشانی زعفرانیه، خیابان آصف، کوچه پرویز وهابی، پلاک 14 افتتاح می گردد و تا 11 مرداد ادامه دارد.

در شرح نمایشگاه نقاشان معاصر آمده است: در این نمایشگاه مجموعه ای از معتبرترین آثار نقاشان معاصر وجود دارد که با آثاری همچون طبیعت بی جان و مناظر، روی شگفت زندگی را نشان می دهند و با شوق می پذیریم که زندگی با همه خواسته ها و ناخواسته هایش، دعوتی پایدار برای خلق زیبایی است.

این گالری پنجشنبه ها تعطیل است و ساعت بازدید 11 تا 18 اعلام شده است.

گالری خط سفید

نمایشگاه نقاشی علی حدادی و حمید جوکار با عنوان نشق بافت ساعت 16 روز آدینه (4 مردادماه) در گالری خط سفید افتتاح می گردد. این نمایشگاه تا 14 مردادماه ادامه دارد.

گالری خط سفید در خیابان ولیعصر، روبه روی جام جم ، کوچه پروین، پلاک 22 واقع شده است.

زمان بازدید از این نمایشگاه نیز همه روزه از ساعت 16 تا 20:30 اعلام شده است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 10345

به "پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید