برگزاری نشست هماهنگی مسابقات بین المللی کشورهای عضو اکو در کمیته ملی المپیک

به گزارش مجله کامپیوتر، اولین نشست هماهنگی برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی کشورهای عضو اکو برگزار گردید.

برگزاری نشست هماهنگی مسابقات بین المللی کشورهای عضو اکو در کمیته ملی المپیک

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این نشست با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو، مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش، کیکاووس سعیدی خزانه دار و ذیحساب کمیته، اصغر رحیمی و خانم اسلامیان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست صالحی امیری ضمن اشاره به اهداف 4 گانه این رویداد مهم عنوان داشت: بدون تردید برگزاری این مسابقات بین المللی در راستای تقویت مناسبات کشورهای عضو، توسعه روابط دیپلماتیک فرهنگی و ورزشی و تقویت دیپلماسی منطقه یاری بسزایی نموده و در توسعه و معرفی ظرفیت های جزیره کیش در سطح آسیای میانه، نقش مهمی ایفا خواهد نمود.

سپس مظفری مدیر عامل منطقه آزاد جزیره کیش به ظرفیت بسیار بالای این جزیره در حوزه های مختلف اشاره داشت و گفت: برای توسعه ظرفیت ورزشی کیش برای میزبانی رویدادهای مختلف برنامه داشته و در حال آنالیز هستیم در این جزیره فضاهای ورزشی موجود را بازسازی و برای برگزاری رقابت های مطلوب آماده نماییم.

در ادامه محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انتخاب زمان مناسب برای این رویداد بر ابعاد فرهنگی این مسابقات تاکید داشت و پیشنهاد نمود تا رقابت های بین المللی فوق در ماه های میلادی اکتبر و می نباشد.

همچنین مقرر شد تا دبیرخانه ای برای برگزاری این رقابت ها زیر نظر مظاهری تشکیل تا برنامه ریزی ها و تصمیمات نهایی در این زمینه انجام و طرح کلی این مسابقات بین المللی نیز توسط رحیمی و رغبتی ارائه گردد.

مسابقات بین المللی ورزشی اکو با حضور کشورهای عضو سازمان اکو در 5 رشته ورزشی در جزیره کیش و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، وزارت امورخارجه، کمیته ملی المپیک، موسسه فرهنگی اکو در ایران و منطقه آزاد کیش در این جزیره برگزار که تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 8103

به "برگزاری نشست هماهنگی مسابقات بین المللی کشورهای عضو اکو در کمیته ملی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست هماهنگی مسابقات بین المللی کشورهای عضو اکو در کمیته ملی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید