تخلیه دو میلیون متر مکعب از حجم ذخیره سد بافت

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیر آب منطقه ای استان کرمان گفت: دستور تخلیه بخشی از ذخیره سد مخزنی40 میلیون متر مکعبی شهرستان بافت برای بارندگی های اخیر ، صادر می گردد.

تخلیه دو میلیون متر مکعب از حجم ذخیره سد بافت

رشیدی مدیر آب منطقه ای استان کرمان در پاسخ به پیگیری خبرنگار از ، در مورد علت تخلیه آب از سد گفت: اکنون ذخیره چهار سد مخزنی استان کرمان، 80 درصد است که کمترین حجم به سد تنگوئیه سیرجان و بیشترین حجم مربوط به سد مخزنی بافت اختصاص دارد.

رشیدی اضافه نمود: سد مخزنی شهرستان بافت، 40 میلیون متر مکعب حجم ذخیره دارد و اکنون 37 تا 38 میلیون مترمکعب حجم آن تکمیل شده است.

او بیان داشت: روز دوشنبه مورخ 12 اسفندماه قرار است دستور تخلیه صادر و این موضوع یک روز قبل هم به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

رشیدی توضیح داد: علت تصمیم گیری برای تخلیه بخشی از حجم ذخیره سد تکمیل شدن 96 درصد حجم ذخیره سد است که برای پیشگیری از ورودی های ناشی از بارندگی های در پیش رو این رخ داده است.

مدیر آب منطقه ای استان کرمان گفت:تصمیم گیری بر تخلیه بعضی از حجم سد های استان در شورایی به عنوان ستاد مدیریت بحران برای کنترل سد ها به منظور پیشگیری از حوادث انجام می گردد و این موضوع هر دو هفته ای یکبار در استان آنالیز می گردد.

او بیان داشت: در مورد سد مخزنی شهرستان بافت، تصمیم گیری شده است که دو میلیون متر مکعب از آب ذخیره شده کاهش یابد و حجم فعلی که 37 میلیون متر مکعب است به 35 میلیون مترمکب برسد.

رشیدی گفت: اکنون تخلیه از دریچه ها صورت نمی گیرد و تنها شیر های تخلیه برای رسوبگیری اکنون بازگشایی شده است و برای تخلیه از دریچه ها حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

عملیات اجرایی سد مخزنی شهرستان بافت در سال 1382 در منطقه آسیاب جفته آغاز و هدف از ساخت این سد، مهار و کنترل سیلاب های منطقه بود.

انتهای پیغام /ی

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23492

به "تخلیه دو میلیون متر مکعب از حجم ذخیره سد بافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه دو میلیون متر مکعب از حجم ذخیره سد بافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید