ترسی از برکناری و اخراج ندارم، از بس بررسی کردم خسته شدم!

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ درباره اینکه چطور فوتبالیست و سپس مربی شده است، گفت: خیلی خوشحالم در جهت مربیگری هستم. کارم را انجام می دهم چون عاشق آن هستم. وقتی عاشق چیزی هستید نمی توانید برایش دلیل واضحی پیدا کنید. شاید محیط خیلی تاثیرگذار باشد. علاقه پدر من به فوتبال خیلی تاثیرگذار بود.

ترسی از برکناری و اخراج ندارم، از بس بررسی کردم خسته شدم!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه چقدر قادر است به ترسش برای ایجاد تغییر و ورود به جهانی ناشناخته غلبه کند، توضیح داد: مربیان را به دو دسته تقسیم می کنم. کسانی که از ریسک می ترسند و کسانی که نمی ترسند. من از کسانی هستم که نمی ترسم. در هر دو بازی با تیم ملی ایران، سیستم تیم را عوض کردم. به حرف ذهنم گوش می دهم و عمل می کنم. ذات انسان شاید ترجیح بدهد تغییر را نپذیرد ولی بهتر است آدم تغییرات را در راستای هدفش انجام بدهد.

اسکوچیچ تاکید نمود: هیچ موقع نگران این نبوده ام که کارم را از دست بدهم ولی نگران این بوده ام شخصیتم را از دست بدهم. برای همین از تغییر، ترس ندارم و سعی می کنم از مراحل مربیگری لذت ببرم. شخصیت مهمترین چیزی است که انسان دارد. سعی می کنم کارهایم را اخلاقی و صادقانه انجام بدهم و روی کارهایی که توانایی تغییرش را دارم تمرکز می کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که چطور تیمش را با حضور ستاره ها بالانس و یک دست می نماید؟ اظهار کرد: شاید برخی اوقات سخت باشد. یکی از علت هایش به مدل ذهنی ستاره ها بر می گردد. آنها انتظار دارند سرمربی رفتار متفاوتی با آنها نسبت به بقیه داشته باشد. سعی می کنم با همه رفتاری یکسان داشته باشم. سعی می کنم با روابط فردی با بازیکنان این بالانس را برقرار کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به تصمیم یک سرمربی برای انتخاب بازیکنان نهایی و لیست اصلی توضیح داد: خط زدن یک بازیکن کار بسیار سختی است. دستیاران سرمربی می توانند با همه بازیکنان خوب باشند ولی سرمربی با تصمیماتش ممکن است روابط با بازیکنان را متفاوت کند. این تصمیم، سخت و زمان بر است. سعی می کنم زمان زیادی بگذارم. وقتی شکست می خوریم خبرنگاران هم از کسانی که بازی نکرده اند، می پرسند. اینها تفاوت نظر است. بازیکنان به خودشان فکر می نمایند ولی من باید به کل تیم فکر کنم.

اسکوچیچ درباره اینکه اگر یک مهاجم دروازه خالی را به اوت بزند و یا یک دروازه بان اشتباه مهلک مرتکب گردد رفتارش با آنها چگونه خواهد بود؟ گفت: این اتفاقی است که می افتد ولی اگر سه، چهار بار تکرار گردد قطعاً بازیکن را بیرون می کنم. فوتبال خیلی ساده است. یک دروازه بان و یک مهاجم خوب داشته باش و بقیه اش را من سازماندهی می کنم. (با خنده)

چرا فوتبال محبوبترین ورزش در کل جهان است؟ اسکوچیچ در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: علاقه به بازی کردن شاید در ذهن تمام مردم باشد ولی اینکه چرا فوتبال در ذهن مردم برجسته شده است را نمی دانم. خیلی عجیب است که دو طرفدار فوتبال که ممکن است هم را نشناسند به خاطر اتفاق درون زمین هم را در آغوش می گیرند. آلبرکامو می گوید فوتبال شبیه به زندگی است. او می گوید چیزهایی که در زندگی یاد گرفتم را می توانستم در زمین فوتبال ببینم. برای من هم همین است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به آثار و صدمات کرونا به فوتبال تاکید نمود: کرونا خیلی به فوتبال لطمه زده است. یک ورزشگاه پر از تماشاگر، انرژی زیادی به بازیکنان منتقل می نماید. ما و بازیکنان برای طرفداران بازی می کنیم. به خاطر کرونا خیلی بازی ها عقب می افتد. تشنه این هستم که بازی های تیم ملی آغاز گردد. خسته شدم از بس بررسی کردم! دوست دارم کارهایی که می کنیم و بررسیهایی که انجام می دهیم را در زمین پیاده کنم.

وی درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: یک سال است که سرمربی تیم ملی هستم و فقط دو بازی محبت آمیز داشتیم. خوشبختانه دو بازی را بردیم. قبل از آنکه سرمربی تیم ملی ایران شوم، این تیم یکسری باخت داشت که مسئولیت ما را سخت تر می نماید. فرصت هیچ اشتباهی نداریم. مربیگیری در باشگاه با تیم ملی فرق می نماید. باید خیلی کوشش کنیم تا پیروز شویم.

اسکوچیچ که میهمان برنامه کتاب باز بود، در ابتدای حضورش در استودیو این برنامه که پر از کتاب است، گفت: بورخس (نویسنده) می گفت تصویری که از بهشت دارد جایی است پر از کتاب. البته بورخس خیلی نویسنده مورد علاقه ام نیست. او یکسری جملات دارد که مورد پسندم نیست. مثلاً گفته بود چیزهای احمقانه زیادی وجود دارد که مردم به آن علاقه دارند و یکی از آنها فوتبال است. وقتی این را شنیدم، بورخس از چشمم افتاد.

سرمربی تیم ملی ایران تاکید نمود که کتابهای روان شناسی و حتی کتابهای روابط با رسانه ها را هم مطالعه می نماید.

اسکوچیچ اضافه نمود: وقتی جوان بودم زیاد کتاب نمی خواندم و بازیگوشی می کردم و فقط در مدرسه که مجبور بودم کتاب بخوانم اما هرچه گذشت علاقه ام به کتاب بیشتر شد. خواندن کتاب مثل راه فراری از مشکلاتم شده است. کتابهای تخصصی در حوزه فوتبال می خوانم. یک ماه پیش که از کرواسی آمدم 10 کتاب جدید آوردم تا بخوانم. وظیفه ام است خودم را به روز نگه دارم.

وی از پائولو کوئیلو به عنوان نویسنده مورد علاقه اش نام برد و تاکید نمود تحت تاثیر کتاب زیارت (خاطرات یک مغ) کوئیلو سفری 900 کیلومتری را از فرانسه تا اسپانیا انجام داده است.

سرمربی تیم ملی ایران درباره اینکه آیا با کتاب خواندن بازیکنان موافق است گفت: دارم کوشش می کنم ببینم یادم می آید بازیکنی که کتاب خوانده باشد. خیلی کم بوده است. از بین تعداد زیادی از بازیکنان، شاید دو سه بازیکن این طور بوده اند. چیز بدی که وجود دارد این است که بازیکنان خیلی درگیر اینترنت و اینستاگرام شده اند. برای نسل جدید خیلی ملموس نیست که کتاب کاغذی دست بگیرند. به نظرم خواندن صفحات مجازی مطالعه به حساب نمی آید. شاید صفحات مجازی بتواند به معرفی کتاب ها یاری کند.

اسکوچیچ همچنین تاکید نمود: کتاب هایی که از کرواسی آوردم بیشتر درباره تکنیک و تاکتیک فوتبال است. یک کتاب از برگمن نویسنده هلندی آورده ام که می خواهم بخوانم. کتاب بشریت برگمن را خوانده ام که نگاهی که به بشر وجود دارد نقد می نماید و سعی می نماید نگاه مثبتی به بشریت داشته باشد.

گروه ساختمانی آبان

بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54539

به "ترسی از برکناری و اخراج ندارم، از بس بررسی کردم خسته شدم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترسی از برکناری و اخراج ندارم، از بس بررسی کردم خسته شدم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید