توصیه به کسانی که قصد خرید مسکن در دوبی دارند

به گزارش مجله کامپیوتر، تبلیغات خرید مسکن در خارج از کشور فراوان شده است به کسانی که قصد خرید مسکن در دوبی دارند توصیه می گردد این متن را بخوانند.

توصیه به کسانی که قصد خرید مسکن در دوبی دارند

به گزارش عصر دیپلماسی، کارشناسان مالی درباره وقوع فاجعه مالی احتمالی در دبی به دنبال رکود بازار مسکن و نبود متقاضی برای ساخت و سازهای سرسام آور مسکن هشدار دادند.

حسین سجوانی رئیس هیئت مدیره شرکت املاک داماک امارات در مورد وقوع فاجعه مالی احتمالی دبی به خاطر افزایش مداوم عرضه مازاد واحدهای مسکونی بدون وجود مشتری هشدار داد.

سجوانی به خاطر ساخت و ساز مفرط خواهان تعلیق همه پروژه های ساخت و ساز مسکونی در دبی برای یک تا دوسال شد تا از این فاجعه احتمالی جلوگیری گردد، زیرا این فاجعه ممکن است به افزایش مداوم عرضه مازاد واحدهای مسکونی بدون وجود مشتری منجر گردد.

وی گفت: اکنون ما بر سر دو راهی قرار داریم. یا این مشکل را حل خواهیم کرد که به ما اجازه رشد از اینجا را خواهد داد یا شاهد فاجعه ای خواهیم بود.

تیر ماه سال جاری نیز به دنبال رکود بازار مسکن دبی، اعلام شد که چندین شرکت بزرگ املاک به خاطر اختلاس و تقلب در معاملات توسط پلیس تعطیل شدند و یا تحت پیگرد قرار گرفته اند.

یکی از این شرکت ها در جریان کلاهبرداری از متقاضیان خرید مسکن که عمدتا ایرانی بودند، بیش از دو میلیارد تومان از آنان ربوده بود.

با رکود بازار مسکن در دبی و سقوط بهای آن بسیاری از بنگاه های املاک یا ورشکست شده اند و یا از اجرای تعهدات خود باز مانده اند که این شرایط زیان هنگفتی به خریداران مسکن وارد کرد.

در همین حال با توجه به وخامت مالی دبی، شرکت های حمل ونقل اعلام نموده اند تعداد خانواده هایی که از دبی کوچ می نمایند، بسیار بیشتر از تعدادی هستند که برای سکونت به دبی می آیند. به همین دلیل به رغم ادامه ساخت وساز مسکن در دبی، تعداد زیادی از خانه ها و آپارتمان ها خالی مانده است. به خاطر کاهش اجاره بها، بازار مسکن دبی در سال 2017 در رتبه دوم بدترین ها بازارهای دنیا ایستاد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16736

به "توصیه به کسانی که قصد خرید مسکن در دوبی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه به کسانی که قصد خرید مسکن در دوبی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید