تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار قهرمان دنیا شد

به گزارش مجله کامپیوتر، در خاتمه چهاردهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان دنیا، تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار قهرمان دنیا شد.

تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار قهرمان دنیا شد

به گزارش انتخاب، چهاردهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان دنیا به میزبانی شهر کازان در روسیه به اتمام رسید. آخرین روز این رقابت ها از صبح امروز(سه شنبه، 11 مهر) با حضور نمایندگان ایران در دو بخش تالو و ساندا به اتمام رسید. نمایندگان ایران در این رقابت ها هشت مدال طلا، یک مدال نقره و دو مدال برنز کسب کردند و برای نخستین بار به مقام نخست رقابت های دنیای دست یافتند.

الهه منصوریان، شهربانو منصوریان و مریم هاشمی سه نماینده ایران در بخش ساندای بانوان بودند که در رقابت های نوبت عصر امروز (سه شنبه، 11 مهر) به ترتیب در اوزان منهای 52 کیلوگرم، منهای 65 کیلوگرم و منهای 70 کیلوگرم توانستند با پیروزی در مقابل نمایندگانی از کشورهای ویتنام، مصر و فیلیپین به سه مدال طلای رقابت های ووشوی قهرمانی دنیا دست یابند.

قابل توجه است که مریم هاشمی سانداکار پر افتخار ایران با کسب چهارمین مدال طلای خود در آوردگاه دنیای از دنیای قهرمانی رقابت های ووشو خداحافظی کرد.

اما در بخش رقابت های ساندای مردان نیز محسن محمدسیفی در وزن منهای 70 کیلوگرم، یوسف صبری در وزن منهای 75 کیلوگرم، تعیین تقوی در وزن منهای 85 کیلوگرم و میلاد عارفی مقام در وزن 90 کیلوگرم چهار نماینده ایران بودند که توانستند به ترتیب با رجحان در مقابل حریفانی از مصر، ماکائو، بلاروس و مصر چهار مدال طلای دیگر را در بخش مردان برای تیم ملی ووشوی ایران کسب نمایند.

اما ووشوکار باتجربه و پرافتخارترین نماینده ووشوی ایران حمیدرضا قلی پور در وزن مثبت 90 کیلوگرم بود که با شایستگی توانست مدال نقره این رقابت ها را کسب کند.

به این ترتیب تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار با کسب هفت مدال طلا در بخش ساندا، یک مدال طلا در بخش تالو(فرم دوئلین) و دو مدال برنز در تالو، توانست قهرمانی به یاد ماندنی را بعد از 13 دوره سلطه چینی ها در ووشو کسب کند.

چین با هفت طلا به نایب قهرمانی رسید و روسیه نیز با 2 طلا٬ یک نقره و 2 برنز سوم شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 17265

به "تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار قهرمان دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی ووشوی ایران برای نخستین بار قهرمان دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید