جانسون پیروز انتخابات شد

به گزارش مجله کامپیوتر، بر اساس آخرین نتایج منتشر شده از شمارش آراء انتخابات مجلس انگلیس در روز جمعه، حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون توانست با کسب اکثریت قاطع مجلس عوام، به پیروزی شگفت آوری دست یابد و به سکان داری دولت ادامه دهد.

جانسون پیروز انتخابات شد

به گزارش ایرنا،بر اساس آخرین نتایج شمارش آراء تا این لحظه، حزب محافظه کار با کسب 329 کرسی از 650 کرسی مجلس عوام، توانسته است به عنوان حزب غالب در مجلس انگلیس برای پنج سال دیگر و بدون نیاز به تشکیل ائتلاف با احزاب کوچک تر سکان دولت را به دست بگیرد.

در این انتخابات محافظه کاران پیروز شدند تا اینجای کار 43 کرسی بیشتر از دور قبل کسب کنند و در مقابل حزب کارگر با از دست دادن 55 کرسی شکست سنگینی را تجربه کرد و پیروز شد تنها 195 کرسی به دست آورد.

بر اساس نتایج یاد شده، حزب لیبرال دمکرات نیز 8 کرسی، حزب ملی اسکاتلند 45 کرسی و سایر احزاب سیاسی و افراد مستقل تاکنون پیروز به کسب 21 کرسی شده اند.

به این ترتیب حزب محافظه کار به بزرگترین پیروزی خود از زمان مارگارت تاچر نخست وزیر اسبق انگلیس دست یافته و حزب کارگر بدترین نتیجه انتخابات در نزدیک به 84 سال گذشته را تجربه کرده است.

به دنبال شکست سنگین حزب کارگر، جرمی کوربین رهبر این حزب و اصلی ترین رقیب محافظه کاران با ابراز تاسف از نتایج انتخابات، گفت که برای مدت کوتاهی به رهبری حزب ادامه داده اما در انتخابات مجلسی دور آینده شرکت نخواهد کرد.

با این حال بسیاری از هم حزبی های او که نتیجه انتخابات را نا امید کننده و فاجعه بار می دانند، خواستار کناره گیری سریع وی از قدرت هستند.

از دیگر شگفتی های این انتخابات می توان به حذف شدن جو سوینسون رهبر حزب لیبرال دمکرات اشاره کرد.

او که از مخالفان جدی جانسون در خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود نتوانست آرای لازم را در حوزه انتخابیه دانبارتونشایر برای ورود به مجلس عوام کسب کند و با اختلاف 149 رای کرسی خود را به امی کالاگان از حزب ملی اسکاتلند واگذار کرد.

از سویی هیچ یک از نامزدهای پیشنهادی حزب دست راستی و ضد اروپایی برگزیت به رهبری نایجل فاراژ نتوانستند به مجلس عوام راه پیدا کنند.

هم زمان با این تحولات ارزش پوند در مقابل یورو و دلار در بازارهای مبادلات ارزی به بالاترین حد در یک سال و نیم گذشته رسید.

مردم انگلیس دیروز (پنجشنبه) برای شرکت در انتخابات سراسری به پای صندوق های رای رفتند تا سرنوشت مجلسی که قرار است آینده برگزیت را رقم بزند، مشخص کنند.

جانسون پس از آنکه نتوانست در موعد مورد نظرش یعنی 31 اکتبر (9آبان) این کشور را از اتحادیه اروپا خارج کند، برگزاری انتخابات زودهنگام را به عنوان راه مطمئنی به منظور تحقق برگزیت پیش روی انگلیسی ها قرار داد.

او اینک با اطمینان بیشتری قادر خواهد بود تا توافق نامه برگزیت را از سد مجلس عبور داده و انگلیس را در موعد 31 ژانویه (11 بهمن) از اتحادیه اروپا خارج کند.

جانسون بامداد امروز پس تصاحب کرسی منطقه آکسبریج و ساوت رویزلیپ گفت که پشتوانه قوی لازم را برای تحقق برگزیت از سوی مردم کسب کرده است.

310311/23

بانیما

قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما
منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18915

به "جانسون پیروز انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون پیروز انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید