اخبار سیاسی

موفقیت بخش خصوصی چگونه ممکن می شود؟

اگر اهداف و روش های خصوصی سازی متناسب با ساختار و مبانی ارزشی نظام اقتصادی و محتوای نظام اقتصاد سیاسی جامعه انتخاب و طراحی نشود، خصوصی سازی به نتیجه نمی رسد و در راستای ارتقای کارآیی اقتصادی و اجتماعی جامعه و کشور نخواهد بود.

13 آذر 1399

اردبیل، شهر سرد مرزی ایران

اردبیل یکی از استانهای مرزی ایران در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان و یکی از سردترین مناطق ایران است؛ با این وجود جاذبه های طبیعی زیادی دارد.

12 آذر 1399

بحرانی فراتر از کرونا؟، دیو سیاه کم تحرکی؛ کابوس 20 سال آینده ایران

نه احتیاج به هزینه دارد و نه مکان ویژه ای می خواهد، اما فعالیت بدنی متوسط به حدی پشت گوش انداخته شده است که تلفات آن در یک تا دو دهه آینده یقه و جان جامعه ایرانی را می گیرد!

11 آذر 1399

خبرنگاران معاون وزیر بهداشت: افزایش حساسیت عمومی برای مقابله با کرونا ضروری است

گناباد- خبرنگاران- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش هوشیاری و حساسیت عمومی نسبت به علائم و تبعات بیماری کووید 19 را برای مقابله با آن ضروری دانست.

8 آذر 1399

الجزیره: بایدن طبق نظرسنجی ها انتخابات را می برد

ایرنا نوشت: شبکه الجزیره شامگاه پنجشنبه گزارش داد که سطح و اعتبار نظرسنجی ها در آمریکا از سال 2016 تا کنون بهبود یافته و نتایج نظرسنجی های کنونی نشان می دهد که جو بایدن نامزد دموکرات ها پیروز انتخابات 2020 است.

6 آذر 1399

پلوسی باز هم می خواهد رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گردد

نانسی پلوسی گفت که اگر دموکرات ها بتوانند اکثریت را در انتخابات امریکا حفظ نمایند، مجدداً برای پست رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نامزد خواهد شد.

2 آذر 1399

طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه سلامت اصلاح شد

طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه سلامت در نشست علنی امروز مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد.

1 آذر 1399

چرا توسعه انسانی استان ها به اندازه تهران نیست؟

محققان کشور در یک پژوهش که نتایج ارزشمندی را به همراه داشته است، به آنالیز شاخص های توسعه انسانی در نقاط مختلف کشور پرداخته اند و بار دیگر بر تبعیض های موجود بین استان ها بالأخص بین تهران با دیگر مناطق صحه گذارده اند.

30 آبان 1399

افشای جزئیات سفر محرمانه مقامات آمریکایی به دمشق

روزنامه الوطن سوریه به نقل از منابع آگاه خبر روزنامه وال استریت ژورنال مبنی بر سفر محرمانه اخیر هیئت آمریکایی به دمشق را تائید کرد و نوشت که این اولین باری نیست که مقامات آمریکایی در چنین سطحی به دمشق سفر می نمایند.

27 آبان 1399

مهاجرت به استرالیا به وسیله تخصص

مهاجرت کاری به استرالیااسترالیا یکی از کمترین نرخ های بیکاری در دنیا را به خود اختصاص داده است. از طرفی در این کشور کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد. این ها باعث شده تا درب ورود برای متخصصان و صاحبان مهارت باز گردد. در عوض استفاده از مهارتتان، اقامت استرالیا...

26 آبان 1399

اولیور استون: شاهد یک کمدی آمریکایی هستیم

اولیور استون کارگردان آمریکایی که به عنوان میهمان در جشنواره فیلم لومیر در لیون فرانسه حضور یافت، از سیاست و جنگ و آینده آمریکا سخن گفت.

26 آبان 1399

ریابکوف: اختلافات روسیه و آمریکا پیرامون توافق تسلیحاتی بسیار زیاد است

تهران (پانا)- معاون وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی تأکید کرد اختلافات روسیه و آمریکا پیرامون توافق تسلیحاتی بسیار زیاد است.

26 آبان 1399

عذرخواهی ظریف از یک عکاس

خبرنگاران: وزیر خارجه از یکی از عکاس های کشورمان که در صفحه توییترش از او به خاطر استفاده از عکس استاد شجریان بدون کسب اجازه انتقاد کرده بود، عذرخواهی کرد.

21 آبان 1399

کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان

تهران (پانا) - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت همایش مجازی روز جهانی و هفته گرامیداشت سالمند با عنوان (نگاهی نو به مساله سالمندی در ایران)، با بیان اینکه سالخوردگی جمعیت و سرعت زیاد رشد جمعیت سالمند در کشور، باعث نمود بیشتر نیازمندی...

17 آبان 1399

خرید خدمت سربازی به چه صورتی است؟

شرایط خرید خدمت سربازی با توجه به تبصره 11 قانون بودجه بیان می کند که افراد دارای 8 سال غیبت می توانند با پرداخت مبلغی معاف گردند.

12 آبان 1399

شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی یادگیری عمیق است، توجه ویژه به فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی، یادگیری عمیق (آموزش عمیق) است و این شعار باید سرلوحه امور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

9 آبان 1399

بررسی امنیت سایبری در کمیسیون امنیت با حضور وزیر ارتباطات

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به تشریح جلسه امروز این کمیسیون پرداخت.

7 آبان 1399

ایران شریک و متحد روسیه است

معاون وزیر دفاع روسیه در ملاقات با کاظم جلالی از ایران به عنوان دوست، شریک و متحد کشور خود یاد کرد.

5 آبان 1399

مقاله: منابع دولتی و آژانس های کمک رسان به مهاجران

از دیگر خدمات بی نظیر این موسسه می توان به حفاظت و یاری به مستقر شدن پناهنده ها، یاری به تازه واردان برای هماهنگ شدن با جامعه کانادایی و تبدیل شدن به شهروندان کانادا و همچنین یاری به کانادایی ها و مهاجران تازه برای شرکت در صحنه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی...

29 مهر 1399

وزیر دفاع: ایران و روسیه اهداف مشترکی دارند، لزوم همکاری تهران و مسکو با توجه به استمرار تهدیدات

امیر حاتمی بابیان پاسخ کشورهای عضو برجام به درخواست آمریکا در استفاده از مکانیسم ماشه و بازگشت تحریم ها گفت: این اقدام کشورهای عضو برجام ضربه محکم دیگری بر زیاده خواهی های آمریکا بوده است.

28 مهر 1399
تعداد: (315)