برنامه های مورد نیاز کشور در حوزه علوم زمین و اکتشافات معدنی

به گزارش مجله کامپیوتر، بیست و چهارمین همایش انجمن زمین شناسی ایران در روزهای سه شنبه 25 و چهارشنبه 26 آبان ماه 1400 در پردیس تهران دانشگاه خوارزمی به صورت مجازی و حضوری برگزار می شود.

برنامه های مورد نیاز کشور در حوزه علوم زمین و اکتشافات معدنی

به گزارش خبرنگاران، در مراسم افتتاحیه همایش دکتر علیرضا شهیدی رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد افق های نو و برنامه های آینده مورد نیاز کشور در حوزه علوم زمین و اکتشافات معدنی کشور سخنرانی خواهند کرد.

بیست و چهارمین همایش انجمن زمین شناسی ایران زمینه انتقال دانش، تجربیات و تبادل نظر اساتید، محققان و پژوهشگران بین المللی و داخلی را در زمینه های مختلف علوم زمین فراهم می کند. در این همایش 23 مقاله از طریق پژوهشگران داخلی و 8 مقاله از طریق پژوهشگران بین المللی از کشورهای اتریش، ایتالیا، کانادا، آمریکا، فنلاند، شیلی و ترکیه در حوزه های مختلف علوم زمین بویژه منابع آب، محیط زیست، منابع معدنی و زمین شناسی ایران ارائه خواهد شد.

با توجه به چالش های موجود در زمینه های تغییر اقلیم، منابع آب، بحران های محیط زیستی و تامین منابع معدنی مورد نیاز توسعه صنعتی در کشور برگزاری همایش های انجمن زمین شناسی ایران فرصتی است تا این موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گیرد و پژوهشگران جوان کشور ضمن آشنایی با این موضوعات تمرکز مطالعات پژوهشی خود را بر رفع این مسائل و ارائه خدمت به جامعه قرار دهند.

پژوهشگران سراسر کشور تعداد 117 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال کردند که از میان مقالات پذیرش شده، 23 مقاله به صورت سخنرانی و 86 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد. براساس عملکرد پژوهشی یکسال گذشته نیز کتاب برتر، پژوهشگر برتر، دانشجویان برتر در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و عکس برتر انتخاب می شوند و از منتخبین تجلیل بعمل خواهد آمد.

به نقل از دانشگاه خوارزمی، مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین همایش انجمن زمین شناسی ایران در روز سه شنبه 25 آبان ماه 1400 در تالار ابوریحان پردیس تهران دانشگاه خوارزمی ساعت 8:30 لغایت 10:15 صبح با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری و مجازی (http://vc1.khu.ac.ir/geology/) با حضور رییس و معاونین دانشگاه خوارزمی، استادان، پژوهشگران و دانشجویان از سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 67668

به "برنامه های مورد نیاز کشور در حوزه علوم زمین و اکتشافات معدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های مورد نیاز کشور در حوزه علوم زمین و اکتشافات معدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید