جشنواره خیرین مدرسه ای برگزار می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران- خبرنگاران- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: رویکرد بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در سال 98 برگزاری این آئین به صورت مدرسه ای است به این نحو که از خیری که اقدام به ساخت مدرسه نموده در همان فضای آموزشی قدردانی گردد.

جشنواره خیرین مدرسه ای برگزار می گردد

مهراله رخشانی مهر روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش خبرنگاران گفت: تجلیل از خیرین در مدرسه ای که با کوشش و همت او ساخته شده، نوعی تکریم ویژه محسوب و موجب انگیزه دلگرمی وی و دیگر خیرین خواهد شد.

وی ادامه داد: سال جاری را با عنوان خیرین نامگذاری نموده و بنا داریم همایش ملی تکریم خیرین مدرسه ساز زن را در اردیبهشت ماه برگزار کنیم زیرا 5 هزار و 121 نفر از 30 هزار خیر مدرسه ساز کشور را بانوان تشکیل می دهند که همیشه همت جدی برای ساخت فضاهای آموزشی داشته اند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در سال 97 نیز اشاره نمود و گفت: میزان تعهد خیرین در این جشنواره بیش از یک هزار و 200 میلیارد تومان بود اما آورده دولت که باید معادل همین رقم باشد با تخصیص 110 درصدی به یک هزار و 680 میلیارد تومان رسید که دستاورد بزرگی بود.

رخشانی مهر یادآور شد: اکنون استان ها آماده برگزاری جشنواره بیست ویکم استانی خیرین مدرسه ساز هستند و دستورالعمل و بخشنامه آن نیز به سراسر کشور ارسال شده است.

وی اضافه نمود: برای سال جاری نیز در لایحه بودجه مبلغ یک هزار میلیارد تومان سهم دولت برای انجام پروژه های مشارکتی با خیرین مدرسه ساز مصوب شده است و خیرین نیز از این موضوع آگاه هستند و یاری می نماید تا میزان تعهدات و آورده خیرین نیز رشد داشته باشد.

وی با بیان اینکه به دلیل شرایط مالی اندکی نگران نوسان قیمت ها برای عقد قرار داد با پیمانکاران هستیم، گفت: خیرین نیز باید درآمد مناسبی داشته باشند تا بتوانند به سمت مدرسه سازی بیایند.

علمی**1883** 1055

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5761

به "جشنواره خیرین مدرسه ای برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره خیرین مدرسه ای برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید