حاشیه های قبل از سفر به چین برازنده مردم گرگان نبود

به گزارش مجله کامپیوتر، میرمحمد غراوی، شامگاه شنبه در صحن شورای شهر گرگان در خصوص سفر به چین اظهار کرد: قبل از رفتن به چین اظهار نظرهای منفی در خصوص این سفر مطرح شد که این امر شایسته مردم گرگان نبود.

حاشیه های قبل از سفر به چین برازنده مردم گرگان نبود

وی اضافه نمود: سرکنسولگری ایران در گوانجو پیگیر این امر بود و 168 شهردار از 63 کشور در این مجمع حضور داشتند.

غراوی با بیان این که این عقد تفاهمنامه همکاری در روابط بین الملل برای ما سابقه خوبی است، گفت: شهرهای بزرگی برای کسب تجربه در این مجمع حضور یافتند که یکی از آن ها گرگان بود.

وی ادامه داد: پیگیری ها مستمر استاندار مبنی بر شرکت در این مجمع هم در این کار مؤثر بود و تمام هزینه های آن توسط طرف چینی پرداخت شد.

غراوی بیان نمود: همان موقع اسامی به سرکنسول اعلام شد که قرار است معاون عمرانی استاندار، شهردار، رئیس شورای شهر و یکی از اعضا در این مجمع حضور یابند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: سرکنسول برنامه های گردهمایی برای این چهار روز را برای ما ارسال کرد و ما با مواردی که قرار بود در این مجمع بیان گردد، آشنا شدیم.

وی با اشاره به 12 کشوری که در این مجمع کاندیدای کسب جایزه شده بودند، گفت: شاید اگر گرگان هم طرح پارک پسماند را ارائه می داد می توانست رتبه بیاورد.

غراوی افزود: گوانجو به دنبال عقد قرارداد با شهری از ایران بود که قراردادی با هیچ کدام از شهرهای چین ندارد و علاوه بر آن، آن ها به دنبال احداث راه ابریشم جدید هستند.

با تور چین از شگفتی های آسیا یکجا دیدن کنید

وی گفت: در مراسم افتتاحیه و اختتامیه شرکت کردیم و قبل از مراسم اختتامیه دیداری با شهردار گوانجو و مسئولان محلی و استانی داشتیم و استاندار و مقامات محلی به توسعه همکاری های با گرگان در زمینه مدیریت شهری علاقمند بودند.

غراوی بیان نمود: ما برای طرف چینی شرح دادیم که گرگان چه پتانسیل هایی برای تجارت دارد و خط آهن گرگان - اینچه برون به ترکمنستان و کشورهای سی آی اس و چین متصل شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: شرایط حمل و نقل ریلی استان را شرح دادیم و آن ها از آن استقبال کردند.

غراوی توضیح داد: در زمینه مدیریت شهری آن ها قبول کردند که عقد تفاهمنامه ای یکساله صورت گیرد که براساس چهارچوب تفاهمنامه هیئت های کارشناسی آنالیز نمایند و نیازهای دو شهر را احصا نموده و زمینه همکاری را تا یکسال آینده فراهم نمایند تا در نهایت به عقد خواهرخواندگی بینجامد.

وی اعلام نمود: آن ها در زمینه سیما و منظر شهری بسیار قوی عمل کردند و نورپردازی های زیبایی را شکل دادند که می توان در این زمینه با آن ها وارد مذاکره شد.

غراوی اظهار کرد: توسعه شهری در ارتفاع و مشارکت عمومی مردم در تصمیمات و مدیریت شهری هم از دیگر راه های همکاری ما می تواند باشد و ما می توانیم از تجربیات آن ها استفاده کنیم.

وی بار دیگر تأکید کرد: نباید قبل از سفر حاشیه ای در فضای مجازی ایجاد می شد ما باید از تمام فرصت های ایجاد شده برای شهر استفاده کنیم.

وی شرح داد: ما با این تفاهمنامه وارد برنامه همکاری می شویم و باید اشتراکاتی در این خصوص بیایبم تا منجر به عقد خواهرخواندگی بلندمدت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2352

به "حاشیه های قبل از سفر به چین برازنده مردم گرگان نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه های قبل از سفر به چین برازنده مردم گرگان نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید