خبرنگاران نقطه عطفی در نشاط اجتماعی

به گزارش مجله یک کامپیوتر، ارومیه- خبرنگاران- پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل کانادا نشاط غیرقابل وصفی به ایرانیان به ویژه والیبال دوستان ارومیه ای هدیه داد؛ نشاطی که ارزش اجتماعی بسیار بالایی دارد و بار دیگر فریاد ایران - ایران را در میان هزاران نفر از تماشاگران طنین انداز کرد.

خبرنگاران نقطه عطفی در نشاط اجتماعی

شیرینی این برد را در مرحله نخست مدیون بلندقامتان تیم ملی ایران هستیم اما فراتر از آن لذت پیروزی در یک بازی خانگی و در جمع هزاران تماشاگر مشتاق والیبال است؛ بر همین اساس باید از مسئولان در پایتخت والیبال آسیا قدردانی کرد که برای نخستین بار در تاریخ والیبال ارومیه پا به این عرصه بین المللی نهاد.

تفاهم نامه میزبانی ارومیه در هفته سوم لیگ ملت های والیبال 2019 در 12 دی سال 1397 توسط محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال امضا شد و نخستین گام ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص از اواخر سال گذشته برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت ها به یادگار بماند.

طی سال های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه با تکیه بر حمایت های دولتمردان نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می رود که لیگ ملت های والیبال را میزبانی می نماید.

استانداردسازی سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه بر اساس شاخص های بین المللی شامل بازسازی سرویس های بهداشتی، خرید و نصب کفپوش های ویژه، خرید و نصب جایگاه و تأمین روشنایی نیز در این مدت با تأمین اعتبار از سوی دولت انجام شد و مسئولان استان با وحدت و راهبری استاندار آذربایجان غربی در راستا آماده سازی زیرساخت ها برای این میزبانی گام برداشتند.

استانداردسازی سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه بر اساس شاخص های بین المللی شامل بازسازی سرویس های بهداشتی، خرید و نصب کفپوش های ویژه، خرید و نصب جایگاه و تأمین روشنایی نیز در این مدت با تأمین اعتبار از سوی دولت انجام شد و مسئولان استان با وحدت و راهبری استاندار آذربایجان غربی در راستا آماده سازی زیرساخت ها برای این میزبانی گام برداشتند. طبق برآوردها تا چند روز مانده به برگزاری این رقابت ها بالغ بر 17 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی در راستای برگزاری هرچه بهتر لیگ ملت های والیبال هزینه شد و در جریان مسابقات نیز اعتبار مناسبی برای آن اختصاص یافت.

آری برگزاری جلسه های متعدد، بازدیدهای پی در پی، تأمین منابع اقتصادی و تحمل دغدغه ها و بار میزبانی شایسته از این رقابت ها نتیجه داد و نشاط اجتماعی در سرزمین اقوام و ادیان الهی پس از دیدار ایران و کانادا به اوج رسید.

براستی این نشاط اجتماعی چقدر می ارزد و آیا می توان برای آن ارزش مادی متصور بود؟ آیا عوامل برگزاری آن به عنوان نمایندگان دولت در این استان مرزی و در حال توسعه شایسته تقدیر نیستند؟

این در حالی است که نشاط اجتماعی به عنوان یکی از شاخص های توسعه مطرح است و در نقطه مقابل آن مشغله های فراوان، تحمیل استرس های متعدد، خطر تضعیف هویت فرهنگی، کاهش ارتباطات عاطفی میان مردم، افزایش اختلالات روانی و چندین ویژگی دیگر از زندگی به اصطلاح مدرن قرار گرفته است.

3072

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 8779

به "خبرنگاران نقطه عطفی در نشاط اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نقطه عطفی در نشاط اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید