خبرنگاران پوتین و مکرون بر حفظ برجام تاکید کردند

به گزارش مجله یک کامپیوتر، مسکو - خبرنگاران - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفت و گویی تلفنی بر کوشش برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کردند.

خبرنگاران پوتین و مکرون بر حفظ برجام تاکید کردند

به گزارش خبرنگاران، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز سه شنبه در بیانیه ای با اشاره به گفت و گوی تلفنی پوتین و مکرون درخصوص برجام، مساله قره باغ و اوضاع اوکراین و لیبی و سوریه اظهار داشت: در خصوص شرایط پیرامون برنامه هسته ای ایران، دو طرف بر لزوم کوشش های گروهی به منظور حفظ برجام تاکید کردند.

روسیه و فرانسه عضو گروه 1+4 هستند و برای حفظ برجام، با ایران، آلمان، انگلیس و چین همکاری می نمایند.

روسای جمهوری روسیه و فرانسه در ادامه گفت و گوی تلفنی درخصوص مساله قره باغ گفتگو کردند.

پوتین اظهار داشت که شرایط منطقه قره باغ تثبیت می گردد و توافق هایی که در بیانیه روز 9 ماه نوامبر روسای جمهوری روسیه و آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان برای آتش بس در قره باغ قید شده است، اجرا می گردد.

وی همچنین به کار پیروز صلحبانان روسیه در قره باغ اشاره نمود که به درخواست طرف های آذربایجان و ارمنستانی، آتش بس در این منطقه و امنیت ساکنان آن را تامین می نمایند.

پوتین و مکرون بر آمادگی متقابل برای ادامه هماهنگی در خصوص ابعاد مختلف حل و فصل مناقشه قره باغ ازجمله در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تاکید کردند.

در این گفت و گوی تلفنی از مهم ترین مسائل منطقه قره باغ به مسائل انسانی مرتبط با بازگشت پناهندگان به خانه های خود، بازسازی زیرساخت های منطقه، حفظ بناهای مذهبی و فرهنگی ازجمله ازطریق مرکز واکنش انسانی بین المللی در قره باغ اشاره شد.

دو طرف سپس درباره مساله اوکراین گفت و گو کردند که در آن به علاقه مندی برای افزایش کوشش ها به منظور اجرای مفاد توافقنامه مینسک سال 2015 و تصمیمات گرفته شده در گروه چهار نورماندی اشاره شد.

رئیس جمهوری روسیه و فرانسه درباره اوضاع سوریه و لیبی و مسائل مرتبط با فرایند حل این مسائل گفت و گو کردند.

در خصوص شرایط لیبی، بر اهمیت رعایت توقف اقدامات جنگی و پیشبرد فرایند حل و فصل سیاسی با مشارکت همه طرف های کلیدی مساله لیبی تاکید شد.

پوتین و مکرون درباره موضوع مبارزه با کرونا و همکاری دو کشور در این عرصه گفت و گو کردند و دو طرف بر افزایش تماس ها بین سازمان های مربوطه دو کشور در مساله فراوری واکسن و واکسیناسیون کرونا تاکید کردند.

اسلیم فا

اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

فیس راز

فیس راز | گفتگو و همدلی راه حل رفع همه مشکلات
منبع: ایرنا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 47786

به "خبرنگاران پوتین و مکرون بر حفظ برجام تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین و مکرون بر حفظ برجام تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید