دعوای لندن و بروکسل بالا گرفت

به گزارش مجله کامپیوتر، فارس نوشت: بروکسل و لندن در دور سوم مذاکرات پسابرگزیت، یکدیگر را به مانع تراشی برای رسیدن به توافق متهم نموده و تهدید کردند از گفت وگوها خارج می شوند.

دعوای لندن و بروکسل بالا گرفت

نمایندگان بریتانیا و اتحادیه اروپا در مذاکرات مربوط به روابط پسابرگزیت، روز آدینه یکدیگر را به ترک مذاکرات تهدید کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دیوید فراست مسئول مذاکره کنندگان بریتانیا گفت: درخصوص توافق بر سر مسائل دارای اهمیت چشمگیر، پیشرفت بسیار اندکی داشته ایم. فراست بزرگترین مانع بر سر رسیدن به توافق را اصرار اتحادیه اروپا بر پیشنهادات جدیدی دانست در اصطلاح از آن ها به عنوان شرایط برابر زمین بازی یا می نماید.بروکسل معتقد است، بریتانیا باید در روابط تجاری آینده با کشورهای اروپایی، از قوانین و قواعد اتحادیه اروپا پیروی کند. اما دولت بریتانیا می گوید به عنوان کشوری مستقل، زیر بار این قوانین نخواهد رفت.

مذاکره کننده ارشد بریتانیا در این باره گفت: به محض این که اتحادیه اروپا بفهمد که بر این اساس به جمع بندی نخواهیم رسید، قادر به پیشرفت [در مذاکرات] خواهیم بود. از سوی دیگر مایکل برنیر مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا گفت، بریتانیا در دور سوم از این گفت وگوهای ناامید کننده از بحث بر سر این شرایط برابر طفره می رود. برنیر گفت: تا زمانی که بریتانیا توافق عادلانه ای در مورد شیلات و توافقی عادلانه و مناسب در شرایط برابر زمین بازی را نپذیرد، کاری پیش نخواهد رفت. وی اضافه کرد: به خاطر مصالح مالی بریتانیا به ارزش های خود چوب حراج نمی زنیم. او هشدار داد، لندن عواقب انتخاب های برگزیتی خود را درک نمی نماید.

312 310

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31865

به "دعوای لندن و بروکسل بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای لندن و بروکسل بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید