دفاع بازیگر 84 ساله از کارنامه چهره های بدنام هالیوود

جودی دنچ از اینکه چهره هایی چون کوین اسپیسی و هاروی واینستین به دلیل درگیر شدن در پرونده های رسوایی اخلاقی نمی توانند در دنیای سینما فعالیت نمایند، اظهار تاسف کرد.

دفاع بازیگر 84 ساله از کارنامه چهره های بدنام هالیوود

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، بازیگر 84 ساله بریتانیایی با اینکه رفتارهای غیراخلاقی اسپیسی و واینستین را بارها محکوم نموده اما معتقد است چنین بحران هایی نباید خدمات این چهره ها را به دنیای سینما به دست فراموشی بسپرد. دنچ به برنامه رادیو تایمز گفت: من نمی خواهم پرونده سوءاستفاده اخلاقی کوین و هاروی را ببندم. فقط می گویم نمی توان و نباید از کنار کارهای آنها ساده گذشت؛ به ویژه نقش هایی که اسپیسی ایفا و فیلم هایی که واینستین فراوری نموده است.

نام دو چهره سرشناس و برنده اسکار هالیوود در سال های اخیر بیش از فیلم و سینما در پرونده فساد اخلاقی مطرح بوده است. اسپیسی سال گذشته متهم شد حدود 30 سال پیش در 26 سالگی با هدف تعرض به یک بازیگر نوجوان او را به آپارتمان خود دعوت نموده است. واینستین هم جزو نخستین کسانی بود که پایش به ماجراهای غیراخلاقی باز شد و ده ها زن فعال در صنعت سینما این تهیه کننده سرشناس و پرنفوذ را به سوءاستفاده از خود متهم کردند.

با این حال، بانو جودی دنچ معتقد است نمی توان استعداد یک نفر را نادیده گرفت. او در این باره به رادیو تایمز گفت: میکل آنجلو کاراواجو یک قاتل بود اما آیا کسی هست که نخواهد نقاشی های او را ببیند؟ این ستاره بریتانیایی در این تبادل نظر به بخش هایی از زندگی شخصی خود هم اشاره نموده است؛ از جمله اینکه دیگر نمی تواند فیلمنامه ها را بخواند و تصمیم گرفته است رانندگی کردن را برای همواره کنار بگذارد.

دنچ تا امروز هفت بار نامزد دریافت جایزه اسکار در رشته های بهترین بازیگر و بهترین بازیگر مکمل شده و یک بار برای شکسپیر عاشق این جایزه را از آن خود نموده است. از دیگر فیلم های نامزد اسکار او می توان به خانم براون، شکلات، آیریس، خانم هندرسن تقدیم می نماید، یادداشت هایی بر یک رسوایی و فیلومنا اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 18 مرداد 1398 شناسه مطلب: 9196

به "دفاع بازیگر 84 ساله از کارنامه چهره های بدنام هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع بازیگر 84 ساله از کارنامه چهره های بدنام هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید