دوربین تلویزیون را بیشتر به سمت خانواده ها بچرخانید، قرار نیست تلویزیون بتواند همه را راضی نگه دارد

به گزارش مجله کامپیوتر، مجری باسابقه تلویزیون درباره کارکرد رسانه علی الخصوص تلویزیون در شرایط فعلی کشور و درگیری با کرونا یادآور شد: پیشنهاد من این است که دوربین تلویزیون بیشتر به سمت خانواده ها بچرخد و تمرکزش را بر تولید برنامه های مفرح و سرگرم کننده بگذارد.

دوربین تلویزیون را بیشتر به سمت خانواده ها بچرخانید، قرار نیست تلویزیون بتواند همه را راضی نگه دارد

اقبال واحدی، مجری باسابقه تلویزیون در مصاحبه با خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران درباره عملکرد صداوسیما و پیشنهاداتی برای تولیدات برنامه های مناسب خصوصا در شرایط فعلی درگیری با بیماری کرونا که با نوروز نیز همزمان شده است، بیان نمود: بالاخره صدا و سیما در حال اطلاع رسانی و آموزش های لازم است. هرچند که صرفا نباید همه توقع را از تلویزیون داشت.

وی اضافه کرد: وجود برنامه های سرگرم کننده و مفرح برای این روزها نیاز جدی است. هرچند که به هرحال خود خانوده ها نیز منتظر هیچکس نیستند چه صداوسیما باشد و چه بقیه. والدین خصوصا در این شرایط غیرعادی، برای بچه هایشان برنامه ریزی می کنند. با این حال همچنان هم معتقدم که فعلا باید برنامه ها را به سمت تقویت خانواده ها برد.

قرار نیست تلویزیون بتواند همه را راضی نگه دارد

این مجری ادامه داد: شما ببینید شبکه پویا مدام کارتون پخش می کند، آموزش روی موضوع خاصی تمرکز دارد و بقیه نیز به کارشان می پردازند. بنابراین چه تلویزیون باشد و چه غیره، هرکس باید وظیفه خاص خودش را به درست ترین شکل ممکن انجام دهد.

قرار نیست تلویزیون بتواند همه را راضی نگه دارد چون همه نباید فقط منتظر رسانه ملی باشند. در عین اینکه فراموش نکنیم که برنامه سازان تلویزیون خودشان نیز پدر و مادرند و دغدغه خانواده دارند.

واحدی همچنین با تأکید بر اینکه راضی نگه داشتن مخاطب سخت است، گفت: قرار هم نیست بتوان همه را راضی نگه داشت چون همه نباید منتظر رسانه ملی باشند و همه توقع را برگردن این رسانه بگذارند. در عین اینکه فراموش نکنیم که برنامه سازان تلویزیون خودشان نیز پدر و مادرند و دغدغه خانواده دارند. پس این تبادل نظرها و تلاش برای خانواده ها خصوصا در این شرایط شیوع بیماری، دنبال می شود.

مجری سابق برنامه های مثل صبح بخیر ایران تأکید داشت: حتی به نظرم نباید بیش از حد روی کرونا مانور داد بطوری که اطلاعات متناقض شود. آموزش ها را باید به اندازه کرد تا احیانا تبدیل به ایجاد حساسیت نشود و حتی اطلاع رسانی های واقعی و درست را نیز ازبین ببرد.

به اندازه بگویید؛ ایجاد نگرانی بیشتر نکنیم

واحدی اشاره کرد: نباید چه ما در سیما و چه بقیه رسانه ها و مسئولین اطلاعات بی ربط به خانواده ها بدهند. لازم است که در مورد این بیماری و اطلاع رسانی ها سراغ بایدها رفت و مواظب هم باشیم که ایجاد نگرانی بیشتری نکنیم. مثلا اینکه کم کم سراغ خانواده هایی بروند که اتفاقا سلامتی شان را بدست آورده اند و ورود این همه دوربین به بیمارستان ها را کمتر کرد.

پیشنهاد من این است که این روزها دوربین تلویزیون بیشتر به سمت خانواده ها بچرخد و تمرکزش را بر تولید برنامه های مفرح و سرگرم کننده بگذارد.

وی با بیان اینکه مردم نیاز به امید و نشاط دارند، گفت: البته از جامعه پزشکی هم باید مثل دیگر بخش ها قدردانی کرد اما بالاخره فراموش نکنیم که کادر پزشکی و درمانی ما نیز سرباز این مملکت هستند و مثل سرباز لازم است که در مواقع حساس از جمله همین الان، انجام وظیفه کنند و در صحنه باشند.

اقبال واحدی همچنین اعلام کرد: وقتی در این شرایط حساس قرار داریم هرکسی باید دنبال استفاده از تخصص خود باشد و وظیفه اش را درست انجام دهد؛ حالا چه پزشک باشد و چه شماها خبرنگاران و چه حتی بقال. امیدوارم این بیماری نیز سریع تر از بین ما برود.

دوربین تلویزیون بیشتر به سمت خانواده ها بچرخد

وی درباره کارکرد رسانه علی الخصوص تلویزیون در این شرایط و روزهای نوروزی نیز یادآور شد: پیشنهاد من این است که دوربین تلویزیون بیشتر به سمت خانواده ها بچرخد و تمرکزش را بر تولید برنامه های مفرح و سرگرم کننده بگذارد.

واحدی که از پیش ساخت و تولید برنامه هنرستان ایران زمین را درحال انجام و پخش از شبکه شما دارد، درباره این برنامه نیز گفت: من مدت هاست که مشغول تولید آن هستم. کار ما حتی در این شرایط نیز تعطیل بردار نیست. ممکن است بخاطر تورهای گردشگری که برنامه دارد، کمی با اهداف خودمان فاصله بیفتد ولی در ایام عید نیز آنتن را خالی نمی گذاریم.

انتهای پیام /4143/

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 26133

به "دوربین تلویزیون را بیشتر به سمت خانواده ها بچرخانید، قرار نیست تلویزیون بتواند همه را راضی نگه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین تلویزیون را بیشتر به سمت خانواده ها بچرخانید، قرار نیست تلویزیون بتواند همه را راضی نگه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید