دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، بر اساس تغییر رنگ بندی شهرهای مختلف کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، خروج و ورود خودروها با پلاک بومی و غیربومی، از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و همه دوربین های ثبت پلاک مرکز مدیریت راه ها در این مناطق فعال شده اند.

دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند

به گزارش ایسنا، آخرین شرایط شهرهای کشور نشان می دهد که 67 شهر از جمله تهران، در شرایط قرمز و نارنجی قرار دارند. علیرضا رئیسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیش از این در این باره گفته بود: شهرهای قرمز از تعداد 9 شهر در 25 اسفند به 23 شهر و شهرهای نارنجی از 31 شهر به 44 شهر افزایش یافته، همچنین اکنون 287 شهرستان در شرایط زرد و 94 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند.

بر این اساس و با توجه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط سفرهای نوروزی تغییر نموده است و مردم نمی توانند به شهرهای قرمز و نارنجی وارد شده و یا از آنها خارج شوند.

بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا از مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور، از روز گذشته بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همه دوربین های ثبت پلاک در ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی فعال شده اند.

طبق رنگ بندی جدید اعلام شده، برای مناطق مختلف کشور اگر خودرویی با پلاک بومی از یک شهر یا استان قرمز و نارنجی خارج گردد، شماره پلاکش ثبت شده و برای اعمال جریمه برای پلیس ارسال خواهد شد. همچنین اگر خودرویی با پلاک غیر بومی قصد ورود به شهرها و مناطق قرمز و نارنجی را داشته باشد نیز مشمول همین فرایند می گردد. به عنوان مثال، از روز گذشته، ساکنان استان تهران، با توجه تغییر شرایط شیوع ویروس کرونا در پایتخت و نارنجی شدن استان، نمی توانند از هیچ کدام از محورهای مواصلاتی تهران خارج شوند. اگر خودرویی با پلاک تهران قصد سفر از پایتخت را داشته باشد، مشمول جریمه پانصد هزار تومانی مختص مناطق نارنجی خواهد شد.

البته پس از اعلام رنگ بندی جدید شهرها در صورتی که با خودرو شخصی به یکی از مناطق نارنجی یا قرمز سفر نموده باشید، می توانید تا 72 ساعت بدون اعمال جریمه به شهر خود بازگردید.

به علاوه ورود خودروها با پلاک بومی به مناطق نارنجی و قرمز مشمول جریمه نخواهد شد، یعنی اگر خودرویی با پلاک تهران قصد ورود به پایتخت را داشته باشد، جریمه نخواهد نمی گردد، همچنین عبور از محورهای مواصلاتی بین استانی مانند آزادراه ها و کمربندی ها مصداق ورود به مناطق قرمز و نارنجی نخواهد بود و جریمه نخواهد شد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 53557

به "دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین ها کدام یک از مسافران نوروزی را جریمه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید