سازمان فضایی اروپا کاوشگر به ماه می فرستد

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل تلگراف، اروپا میخواهد به رقابت فضایی برای اکتشاف در ماه بپیوندد. به همین دلیل سازمان فضایی اروپا یک کاوشگر رباتیک به سطح ماه می فرستد.

سازمان فضایی اروپا کاوشگر به ماه می فرستد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

برای این منظور سازمان فضایی اروپا مشغول همکاری با سازمان های فضایی کانادا و ژاپن است تا مأموریت Heracles Moon را آماده کند. این مأموریت احتمالاً در میانه یا اواخر دهه 2020 میلادی انجام می گردد.

ESA در وب سایت خود در این باره نوشته است: کاوشگر ماه برای آماده سازی ورود فضانوردان به سیاره، سطح آن را آنالیز می نماید. همچنین پس از جمع آوری نمونه از ماه آن را به زمین می فرستد.

طبق برنامه این پروژه، لندر با یاری ایستگاه های Gateway که در دهه 2020 میلادی در مدار ماه قرار داده می شوند، فعالیت می نماید. به طور دقیق در مأموریت Heracles یک لندر ماه حامل کاوشگری روی سطح ماه فرود می آید. فضانوردان مستقر در این ایستگاه ها کاوشگر را کنترل می نمایند و گجت به جمع آوری نمونه از سطح سیاره می پردازد.

به هرحال نمونه های جمع آوری شده از سطح ماه به لندر منتقل می گردد و این لندر به ایستگاه های موجود در مقر ماه می رود و نمونه ها را تحویل می دهد. این نمونه ها از طریق کپسول اوریون به زمین ارسال می شوند.

چنین مأموریتی نشان دهنده تغییر راستا سازمان فضایی اروپا است. این سازمان از زمان تأسیس خود در 1975 میلادی به طور کلی روی وجوه علمی اکتشافات فضایی تمرکز نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16061

به "سازمان فضایی اروپا کاوشگر به ماه می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان فضایی اروپا کاوشگر به ماه می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید