سبدگردان ها در انتخاب نرم افزار سبدگردانی به چه نکاتی توجه کنند؟

به گزارش مجله یک کامپیوتر، در انتخاب نرم افزار سبدگردانی چند مورد برای شرکت های سبدگردانی بسیار حائز اهمیت است. اتوماسیون مدیریت عملیات و حسابداری سبدگردانی و گزارش دهی دقیق و اتومات مهمترین این موارد هستند. در این مطلب نکاتی که باید پیش از انتخاب نرم افزار سبدگردانی در نظر داشته باشید و باید قبل از خرید نرم افزار از ارائه دهنده آن در موردشان سؤال کنید ذکر شده است.

سبدگردان ها در انتخاب نرم افزار سبدگردانی به چه نکاتی توجه کنند؟

طبق دستور العمل سازمان بورس و اوراق بهادار شرکت های سبدگردانی موظفند تا در کنار نیروی انسانی و ساختار سرمایه، از یک نرم افزار سبدگردانی جامع برای مدیریت و انجام امور سبدگردانی استفاده کنند. مطابق این دستورالعمل نرم افزار مذکور باید تحت وب بوده و قابلیت گزارش دهی مطابق الزامات سازمان بورس را داشته باشد.

بخشی از مهمترین خصوصیات یک نرم افزار سبدگردانی به قرار زیر هستند:

  • پشتیبانی از ابزارهای مالی مختلف از جمله (سهام، اوراق مشارکت و صکوک، اختیار معامله، صندوق های سرمایه گذاری و …)
  • محاسبه اتوماتیک وقایع مالی:

وقایع مالی، مثل افزایش سرمایه یا تقسیم سود نقدی، جزو اتفاقات هر روزه بازار نیستند و سبدگردان باید با دقت آنها را دنبال کند تا در محاسبات سبدهای تحت مدیریت اعمال شود. ولی با وجود یک نرم افزار سبدگردانی مناسب این کار به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

  • به روزرسانی اتوماتیک وقایع بازار:

در بازار سرمایه ایران درحال حاضر یک نر م افزار سبدگردانی وجود دارد که وقایع بازار را به صورت اتوماتیک، و آن هم هر پانزده دقیقه، به روزرسانی کرده و در سبدها اعمال می کند. این امکان سرعت واکنش مدیران سبدگردانی به اتفاقات بازار، متناسب با سبدهای تحت مدیریت را تا حد زیادی بالا می برد.

همچنین محاسبه قیمت پایانی در طول زمان بازار نکته حائز اهمیتی است. این موضوع باعث می شود تا پرتفوی در هر لحظه به روز باشد و دست مدیر سبد را برای تصمیم گیری بهتر باز بگذارد.

  • گزارش دهی اتومات و متناسب با سطح دسترسی ها:

اگرچه شاید ساده به نظر برسد، ولی یکی از مسائل عمده مدیران سبدگردان ها و تامین سرمایه همین است که زمان زیادی برای مطالعه گزارش های مفصل و طولانی ندارند. این موضوع درباره کارفرمایانی که مدیریت دارایی شان را در اختیار سبدگردان می گذارند کمی پیچیده تر هم می شود. چون آنها نه تنها علاقه ای به خواندن گزارش های طولانی نشان نمی دهند، بلکه در بسیاری مواقع تخصص آن را هم ندارند. به همین دلیل است که امکان ارائه گزارش های کوتاه و در عین حال گویا و کاربردی برای یک نرم افزار سبدگردانی بسیار مهم تلقی می شود.

جمع بندی + پیشنهاد یک نرم افزار سبدگردانی

از مهمترین امکانات نرم افزارهای سبدگردانی پشتیبانی از ابزارهای مالی مختلف، ثبت و محاسبه اتوماتیک وقایع مالی و بازدهی و همین طور گزارش دهی هوشمند و اتوماتیک است. نرم افزارهایی که بتوانند این خصوصیات را احراز کنند می توانند خواسته های سبدگردان ها را بیش از رقبا تأمین و سهم بیشتری از بازار داشته باشند.

با بررسی انجام شده نرم افزار سبدگردانی سبدیار تمام خصوصیات ذکرشده در این مطلب را داراست و می تواند تقریباً تمام خواسته های شرکت های سبدگردانی و تامین سرمایه را تأمین کند. ولی پیشنهاد ما این است که چه قصد استفاده از نرم افزار سبدیار را داشتید و چه نرم افزار سبدگردانی دیگری مدنظرتان بود، حتماً از ارائه دهندگان آن درباره موارد ذکرشده در این مطلب سؤال کنید. نرم افزار سبدگردانی سبدیار یکی از محصولات شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا می ­باشد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 66042

به "سبدگردان ها در انتخاب نرم افزار سبدگردانی به چه نکاتی توجه کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبدگردان ها در انتخاب نرم افزار سبدگردانی به چه نکاتی توجه کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید