سروی: عملکرد دختران تکواندو ایران در مسابقات آسیایی بی نظیر بود، تمام توان خود را برای موفقیت در مسابقات جهانی به کار می گیریم

به گزارش مجله کامپیوتر، نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: خدا را شکر عملکرد دختران ایران بی نظیر بود و بچه ها با توجه به برنامه ریزی فدراسیون و اردوهای مستمر توانستند عملکرد واقعی خود را به نمایش بگذارند.

سروی: عملکرد دختران تکواندو ایران در مسابقات آسیایی بی نظیر بود، تمام توان خود را برای موفقیت در مسابقات جهانی به کار می گیریم

زهرا سروی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد قهرمانی تیم های نونهالان و نوجوانان دختر تکواندو ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خدا را شکر عملکرد دختران ایران بی نظیر بود و بچه ها با توجه به برنامه ریزی فدراسیون و اردوهای مستمر توانستند عملکرد واقعی خود را به نمایش بگذارند. بارها و بارها در این مسابقات پرچم کشورمان در سالن محل برگزاری مسابقات به اهتزاز در آمد و تمام آسیا به احترام سرود مقدس کشورمان به پا خواست.

وی در مورد انتخاب ندا زارع و اعظم درستی به عنوان بهترین مربی بانوان آسیا در رده نوجوانان و نونهالان عنوان نمود: برای اولین بار است که در هر دو رده مربیان ایرانی بهترین مربی مسابقات شدند. البته متاسفانه هنوز اعمال نظر کره ای ها وجود دارد و بهترین بازیکن مسابقات کسی انتخاب شد که از نماینده ما در دیدار نهایی شکست خورده بود. وقتی ما در مورد منطق این انتخاب سوال کردیم به ما جواب دادند که این بازیکن تا قبل از دیدار فینال عملکرد خوبی داشت و ما خواستیم به عملکرد او توجه کنیم. در حالی که حق بازیکن ما ضایع شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو تاکید نمود: در بخش آقایان نیز زوار، سرمربی تیم پسران نوجوان با وجود کسب 10 مدال و قهرمانی مسابقات به عنوان بهترین مربی انتخاب نشد و مربی کره ای به این عنوان رسید. عملکرد بانوان ما به قدری برای مسئولان برگزاری مسابقات جالب بود که دیگر نتوانستند در این بخش ورود نمایند و به شایستگی مربیان ما توجه نشان دادند.

سروی در مورد شکست مهلا مومن زاده نایب قهرمان جهان در رده بزرگسالان در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا گفت: ترجیح من پرداختن به نکات مثبت است، اما روزی وقتی مومن زاده نایب قهرمان جهان می گردد او را به بالاترین نقطه می رسانیم و با یک شکست نیز نباید او را زیر سوال ببریم. مهلا مومن زاده یک قهرمان ارزشمند برای تکواندو ایران است و با یک باخت چیزی از ارزش های او کم نمی گردد. مومن زاده دختر توانمندی است و به امید خدا عملکردش در مسابقات آینده به گونه ای خواهد بود که مردم را شاد کند. شکست مومن زاده نشان داد سطح مسابقات چه قدر بالا بود و قطعا مهلا در مسابقات آینده دوباره جبران خواهد نمود.

وی در مورد آینده تکواندو بانوان ایران با توجه به موفقیت در رده های پایه تاکید نمود: از روزی که کار خود را در بخش مدیریتی فدراسیون شروع کردم، اعتقاد داشتم که در ایران پتانسیل هایی داریم که قطعا اگر فضا و بستر برای آنها مهیا باشد می توانند بهترین های جهان باشند. به لطف خدا این موضوع را در بحث نونهالان و نوجوانان و حتی بزرگسالان ثابت کردیم و هنوز هم با اطمینان می گویم که به زمان احتیاج داریم تا این نسل به مرور به رده سنی بزرگسالان انتقال پیدا نمایند تا بتوانند آنجا هم عملکرد خوبی داشته باشند و مردم را خشنود نمایند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در مورد پیش بینی عملکرد تیم نونهالان در مسابقات جهانی که در 10 روز آینده برگزار خواهد شد و ریکاوری تیم، گفت: ما در تیم جهانی تنها سه ورزشکار مشترک با تیم آسیایی داریم و 70 درصد ترکیب ما کاملا جدا است. برای ریکاوری آنها هم از همان روزهایی ابتدایی که انتخابی را برگزار کردیم با اساتید به لحاظ علمی مشورت کردیم. عملکرد این سه نفر نیز نشان داد که تصمیم ما کاملا درست بوده است و کادرفنی نیز با توجه به اطلاع از حضور آنها در مسابقات جهانی، برای ریکاوری آنها برنامه ریزی کرد.

سروی در انتها یادآور شد: امیدوارم تیم جهانی نیز عملکرد موفقی داشته باشد. قطعا سطح رقابت های جهانی حتی با وجود حضور بهترین ها از قاره آسیا با مسابقات آسیای متفاوت است، اما تمام توان خود را برای موفقیت به کار خواهیم گرفت. اعتقاد ما این است که هیچ وقت ورزشکار را به خاطر مدال تحت فشار نگذاریم و تنها به دنبال این هستیم عملکرد داخلی خود را در مسابقات برون مرزی نیز به نمایش بگذاریم. ایمان داریم که توانمندی بچه های ما رقابت با بهترین های جهان است.

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 10502

به "سروی: عملکرد دختران تکواندو ایران در مسابقات آسیایی بی نظیر بود، تمام توان خود را برای موفقیت در مسابقات جهانی به کار می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سروی: عملکرد دختران تکواندو ایران در مسابقات آسیایی بی نظیر بود، تمام توان خود را برای موفقیت در مسابقات جهانی به کار می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید