سریال همۀ ما مرده ایم؛ خون تازه ای در رگ زامبی ها

به گزارش مجله یک کامپیوتر، یک روز بچه های مدرسه می بینند که یکی از همشاگردی هایشان رفتار عجیبی پیدا نموده و بدن خودش را پیچ و تاب می دهد و مثل یک حیوان وحشی می خواهد هرکسی را که نزدیکش می گردد گاز بگیرد. این آغاز همه گیری بیماری زامبی است. حالا چئونگ سان و بقیۀ دانش آموزان باید کوشش نمایند که از این ماجرا جان سالم به در ببرند. دنیای بیرون از مدرسه به تصرف زامبی ها درآمده و در داخل مدرسه هم لحظه به لحظه ترس و بدبینی بیشتر می گردد.

سریال همۀ ما مرده ایم؛ خون تازه ای در رگ زامبی ها

به گزارش خبرنگاران؛ ژانر فیلم های زامبی محور در طول سال ها فراز و فرود های زیادی داشته. اما اخیرا با ساخت فیلم هایی مثل کوانتوم خون و مجموعه رزیدنت اویل دوباره توجه و اقبال نسبت به این فیلم ها بیشتر شده؛ شاید علت این موفقیت دوباره این است که فیلم سازان فهمیده اند که با استفاده از ژانر زامبی می توانند یک جور هایی به عمق تاریک حقایق اجتماعی نفوذ نمایند و آن را به تصویر بکشند. همۀ ما مرده ایم دقیقا یک چنین چیزی است، چون دانش آموزان در این سریال علاوه بر زامبی ها دارند با پیش داوری ها و باور های خودشان در خصوص یکدیگر هم می جنگند؛ مثل جایی که یکی از دانش آموزان یکی دیگر را هل می دهد و با حالتی توهین آمیز به او می گوید بچه پولدار!. دانش آموز قلدر مدرسه هم نشان می دهد که برای نجات خودش حاضر است دست به چه کار هایی بزند و چطور می تواند بقیه را قربانی نجات خودش کند.

چیدمان و طراحی خاص مدرسه فضای خیلی خوبی برای یک داستان ترسناک فراهم نموده. همۀ ما مرده ایم اولین سریالی نیست که مدرسه را به جهنم تبدیل می نماید، اما این سریال واقعا استفادۀ مجذوب کنندهی از این فضا نموده و خیلی خوب نشان داده که در حملۀ زامبی ها مدرسه اصلا جای امنی نیست!

زامبی ها دارند به سرعت پخش می شوند و کلاس ها و اتاق های مدرسه را یکی یکی تصرف می نمایند. در یکی از صحنه های سریال که در کتابخانه اتفاق می افتد شاهد مسابقۀ ترسناک و هیجان انگیزی با زمان هستیم؛ در این صحنه چانگ سئون برای فرار از دست زامبی ها باید از روی هر قفسۀ کتاب روی قفسۀ دیگر بپرد.

زامبی های این سریال هم از ترسناک ترین زامبی هایی هستند که تا حالا دیده ایم. آن ها یک مشت جسد گندیده که کج و کوله راه بفرایند نیستند بلکه چشم هایی سرخ و خون گرفته دارند و می توانند بدن خودشان به هر حالت عجیب و غریبی دربیاورند. سرعت دویدن آن ها هم به شکل ترسناکی زیاد است. واقعا در بیشتر صحنه ها قلب آدم از ترس و هیجان به تپش می افتد. انگار کارگردان این سریال همۀ فیلم های خوب که موضوع زامبی داشته اند را گرفته و خلاصه نموده و برترین عناصر هرکدام از آن ها را در سریال خودش جمع نموده.

در ادامۀ سریال مکان های دیگری مثل یک ساختمان دولتی هم به لوکیشن اضافه می گردد. یکی از صحنه های خیلی جالب هم وقتی است که یک چهرۀ یوتیوبی برای اینکه فیلمش بازدید زیادی داشته باشد تصمیم می گیرد بزند به دل ماجرا و در آن وضع قمر در عقرب از خودش فیلم بگیرد. خط داستانی سریال هم مجذوب کنندهیت های خودش را دارد. مثلا آغاز این همه گیری به خاطر کار های دانشمندی بوده که می خواسته پسرش را به آدمی تبدیل کند که بتواند از خودش دفاع کند؛ اما نیت خیر او به این شلم شوربای پر از زامبی منجر شده.

می گردد گفت همۀ ما مرده ایم برترین داستان زامبی محوری است که در سال های اخیر دیده ایم. گروه بازیگران سریال فوق العاده و مجذوب کننده هستند؛ زامبی ها خلاقانه و ترسناک طراحی شده اند و فرایند داستانی سریال پر از چالش هایی است که پشت سر هم پدید می آیند. باید گفت نتفلیکس با این سریال جان دوباره ای به زامبی ها بخشیده.

  • کارگردان: لی جائه کیو (Lee Jae-kyoo)
  • بازیگران: لی یو می (Lee Yoo-mi)، کیو هیونگ لی (Kyoo-hyung Lee)، بیونگ چئول کیم (Byeog-cheol Kim) و دیگران
  • امتیاز: 7.7/10

منبع: butwhythopodcast.com

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 76153

به "سریال همۀ ما مرده ایم؛ خون تازه ای در رگ زامبی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال همۀ ما مرده ایم؛ خون تازه ای در رگ زامبی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید