سفارت اسپانیا کجاست؟ (آدرس، ساعات کاری و سایر اطلاعات)

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران | سرویس عمومی - اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که به علت جاذبه های گردشگری منحصر به فرد و سطح زندگی بالا علاقه مندان بسیاری برای مهاجرت دارد. سفارت اسپانیا در تهران روزانه مراجعه نمایندگان بسیاری دارد که برای دریافت انواع ویزای اسپانیا و یا اقامت اسپانیا به سفارت مراجعه می نمایند. در این مبحث تصمیم داریم در مورد دریافت وقت از سفارت اسپانیا برای اخذ انواع ویزا اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم و آدرس سفارت اسپانیا در تهران را ذکر کنیم.

سفارت اسپانیا کجاست؟ (آدرس، ساعات کاری و سایر اطلاعات)

عناوین اصلی مطلب عدم نمایش

اطلاعات و آدرس سفارت اسپانیا در تهران

نکات معین وقت سفارت BLS

انواع ویزای صادرشده از سوی سفارت اسپانیا

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

شرایط ویزای توریستی اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا

نکات مهم در اخذ ویزای توریستی اسپانیا در سفارت

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

مدت زمان انتظار برای صدور ویزای توریستی اسپانیا

شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا

دریافت وقت سفارت برای مصاحبه

اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا

اطلاعات و آدرس سفارت اسپانیا در تهران

آدرس: بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره 3

آدرس پست الکترونیکی: [email protected]

روز و ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 9 الی 16

وب سایت: وب سایت رسمی سفارت اسپانیا

تلفن: 4 - 22568681

فاکس: 22568018

نام سفیر: عالیجناب ادواردو لوپز بوسکتس

Ambassador: H. E. Eduardo Lopez Busquets

نام کنسول بازرگانی: آقای امیلیو کارمونا پرتینیِز

Counselor for economic & commercial affairs : Mr. Emilio Carmona Pertiñez

نام کنسول ویزا: آقای خوسه مانوئل رامیرز آرراسولا

Counselor for visa Section: Mr. Jose Manuel Ramirez Arrazola

اطلاعات سفارت اسپانیا

اگرچه آنالیز نهایی پرونده های درخواست ویزا در سفارت اسپانیا در تهران انجام می گیرد اما مراحل معین وقت سفارت اسپانیا، ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS اسپانیا به آدرس خیابان پاسداران شاقتصادی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک 1، مجتمع تجاری آرتیمیس، طبقه 12 انجام می شود.

بنابراین برای معین وقت سفارت اسپانیا باید از طریق دفتر BLS اقدام کنید. ساعت کاری این مرکز از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 16:00 است و برای تحویل پاسپورت می توانید طی همین روزها از ساعت 14:00 تا 16:00 به دفتر مراجعه کنید. البته پاسپورت حتماً به خود متقاضی همراه با کارت ملی تحویل داده می شود.

با شماره های 02126253136, 02126253137, 02126253138, 02126253139 می توانید با دفتر BLS اسپانیا در تماس باشید و یا از طریق آدرس ایمیل [email protected] با مدیریت این دفتر مکاتبه کنید.

نکات معین وقت سفارت BLS

حال که می دانیم برای معین وقت سفارت اسپانیا باید از طریق دفتر BLS کننده رسمی سفارت این کشور در تهران اقدام کنید، چند نکته را حتماً در ذهن داشته باشید:

 • معین وقت سفارت اسپانیا تنها از طریق آنلاین انجام می شود و می توانید از طریق این لینک وارد صفحه ویژه وقت سفارت اسپانیا شوید و روز تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر BLS را معین نمایید.
 • برای چک کردن وقت سفارت نیز می توانید از طریق این لینک وقت معین شده را آنالیز کنید.
 • روز معین شده برای سفارت اسپانیا قابل تغییر نیست و در صورت عدم حضور باید مجدداً برای درخواست معین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید.
 • برای معین وقت سفارت فوری می بایست از خدمات VIP دفتر BLS بهره ببرید که تعرفه جداگانه ای دارد.
 • در زمان حضور در دفتر BLS باید فیش مخصوص دفتر را به همراه داشته باشید.
 • توجه داشته باشید عکس بیومتریک یکی از مدارک لازم برای ثبت درخواست ویزای اسپانیا است که ویژگی های خاص خود را دارد و تفاوت هایی اساسی با عکس پرسنلی خواهد داشت.
 • در روز تحویل مدارک به ازای هر تنفر عظیم سال 65 یورو به همراه داشته باشید.

انواع ویزای صادرشده از سوی سفارت اسپانیا

سفارت اسپانیا در هر کشوری که فعالیت می کند ویزاهای مختلفی را برای افراد متقاضی صادر می کند که عبارت اند از:

 • ویزا ملاقات اقوام
 • ویزا تجاری
 • ویزا پزشکی
 • ویزا اقامت
 • ویزا توریستی
 • ویزا دانشجویی
 • ویزای دیگر موارد

مدارک لازم جهت دریافت وقت سفارت اسپانیا

 • ارائه اسکن گذرنامه فرد مسافر
 • ارائه شماره تماس فرد متقاضی
 • ارائه اطلاعات و تاریخ دقیق سفر
 • ارائه کلیه مدارک تقاضای ویزا باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد
 • ارائه کپی از کلیه مدارک به همراه اصل آن ها که پس از انجام مطابقت و آنالیز اصل مدارک به متقاضیان عودت خواهد شد و کپی آن ها نزد سفارت باقی خواهد ماند. باید توجه داشته باشید که کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده باشند و در صورت عدم دریافت ویزا کلیه مدارک به متقاضیان بازگردانده خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای اسپانیا

 • ارائه شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی آن
 • ارائه پاسپورت متقاضی با حداقل اعتبار 6 ماهه
 • دو قطعه عکس رنگی در اندازه 5/4 در 5/3 با پس زمینه سفید و به صورت تمام رخ که برای حداقل سه ماه اخیر است و متناسب با ظاهر فعلی فرد متقاضی است.
 • ارائه دعوت نامه و در صورت نداشتن دعوت نامه ارائه رسید رزرو هتل و یا مدرکی که نشان دهنده مالکیت متقاضی در اسپانیا است
 • اجازه نامه کتبی و رسمی والدین در خصوص بچه هایی که قصد مسافرت تنها به اسپانیا رادارند. در این حالت والدین باید شخصاً فرم ویزا را تکمیل نموده باشند.
 • سندهای رسمی که نشان دهنده اشتغال به کار فرد متقاضی است
 • ارائه رسیدی که لیست حقوق دریافتی 6 ماه اخیر فرد متقاضی را در کنار گواهی حساب بانکی و نامه تمکن اقتصادی فرد متقاضی نشان می دهد.
 • کامل کردن فرم ویزای اسپانیا با اتوماتیک آبی
 • ارائه نامه ای که کلیه اطلاعات سفر متقاضی و هدف او از انجام سفر و درخواست ویزا به صورت شفاف شرح داده شده است
 • ارائه نامه اشتغال به تحصیل در کنار کپی کارت شناسایی در خصوص دانشجویان و دانش آموزان
 • ارائه بیمه مسافرتی

مدت زمان پاسخ درخواست ویزا اسپانیا

متقاضیانی که جهت دریافت ویزای اسپانیا به سفارت اسپانیا مراجعه می کنند باید در نظر داشته باشند که حداقل زمان لازم برای آنالیز اولیه مدارک در خصوص صدور ویزا 21 روزبه طول خواهد انجامید. این احتمال وجود دارد که صدور نهایی و قطعی ویزا چند هفته زمان لازم داشته باشد، اما در اغلب مواقع 6 هفته پس ازا ینکه مدارک به سفارت اسپانیا تحویل داده می شود پاسخ درخواست ویزا معین شده و متقاضیان می توانند پاسخ مثبت یا منفی را دریافت کنند.

پس از اینکه متقاضیان پاسخ مثبت را از سفارت اسپانیا دریافت کردند می توانند ویزای موردنظر خود را دریافت کنند؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای دریافت هر ویزایی مدارک خاصی ضروری است که از سوی سفارت اسپانیا به متقاضیان و مراجعه کنندگان اطلاع داده می شود. اغلب افراد جهت دریافت ویزای توریستی به اسپانیا اقدام می کنند و باید مدارکی را که برای درخواست این نوع ویزا ضروری است ارائه دهند.

بعضی از افراد نیز جهت دریافت ویزای تجاری به سفارت اسپانیا مراجعه می کنند که این افراد باید اصل و کپی دعوت نامه ای که از کمپانی های داخل اسپانیا دریافت نموده اند به همراه مدارکی که در بالا اشاره شد ارائه دهند. علاوه باید ترجمه ای روشن از مدارکی که به زبان فارسی است همچون کارت بازرگانی و معرفی نامه از دفاتر بازرگانی اسپانیایی که در ایران فعالیت دارند ارائه دهند که البته این گزینه مختص افرادی است که برای اولین بار تقاضای دریافت ویزای تجاری داده اند. ضمیمه کردن پاسپورت پیشین در صورت داشتن ویزای شینگن و یا ویزای اسپانیا از دیگر مواردی است که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

جهت دریافت ویزای پزشکی نیز افراد متقاضی علاوه بر مدارک ذکرشده باید ترجمه ای از مجوز شورای عالی پزشکی ایران را ارائه دهند. یکی از موارد الزامی دیگر در دریافت ویزای پزشکی اسپانیا ارائه معین وقت بیمارستان و یا کلینیکی است که در داخل اسپانیا قرار گرفته است.

نکته ای که در خصوص ارائه گواهی حساب بانکی در کشور اسپانیا باید در نظر داشته باشید این است که حتماً دو سری کپی از جدیدترین صورتحساب بانکی خود ارائه دهید که در آن موجودی شخص دارنده حساب به صورت دقیقی معین شده است و تاریخ آن نیز کمتر از 2 ماه از زمانی باشد که فرد تقاضای ویزا نموده است.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

شرایط اخذ ویزای اسپانیا مورد ویژه ای است که متقاضیان باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشند. رعایت شرایط لازم موجب می شود تا دریافت ویزای اسپانیا سریع تر انجام شود و متقاضیان مدت زمان کمتری در انتظار باقی بمانند. در ادامه بعضی از این شرایط را عنوان خواهیم کرد تا در صورت تمایل با آگاهی بیشتری اقدام به درخواست ویزای اسپانیا نمایید.

 • ارائه رسید رزرو بلیط مسافرتی به صورت رفت و برگشت به کشور اسپانیا و یا بلیط هواپیما.
 • ارائه نامه پوششی از طریق فرد متقاضی ویزا اسپانیا که در این نامه هدف فرد از مسافرت به اسپانیا و تاریخ دقیق و اطلاعات افرادی که در سفر به اسپانیا به همراه شما خواهند بود به صورت واضح و روشن ذکر شده است.
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده شرایط شغلی فرد متقاضی است که در خصوص کارمندان شاغل در ادارات دولتی ارائه ترجمه ای رسمی از آخرین حکم کارگزینی الزامی است اما کارمندانی که در بخش خصوصی فعالیت دارند باید مدرکی که نشان دهنده اشتغال به کار آن ها بر روی سربرگ رسمی شرکت وجود دارد و به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی نوشته شده است. در خصوص افرادی که صاحب کمپانی خصوصی هستند ارائه ترجمه روزنامه رسمی شرکت در کنار رزومه کمپانی به زبان انگلیسی لازم می باشد و از اصل مدارک نیز باید 2 سری به زبان فارسی ارائه دهند.
 • مدرک گواهی اشتغال برای دانشجویان و افرادی که عضو هیئت علمی دانشگاه هستند، ارائه کارت بین المللی دانشجویی و یا حتی عضویت هیئت علمی می تواند کافی باشد. در خصوص مشاغل آزاد نیز ارائه ترجمه ای از جواز کسب و یا کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 • ارائه رسید رزرو هتل در کشور اسپانیا و یا محلی که برای اقامت در نظر گرفته شده است.
 • ارائه فیش حقوقی 6 ماه اخیر.
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده گردش اقتصادی حساب فرد متقاضی در کنار مهر و استامپ اصلی بانک که در ارتباط با 6 ماه اخیر است.
 • ارائه ترجمه ای صحیح و دقیق از سند مالکیت در کنار دو سری کپی از ان به زبان فارسی.
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده گردش اقتصادیاتی 3 سال گذشته فرد متقاضی می باشد.

بیشتر بدانید: مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

متقاضیانی که به صورت خانوادگی و دسته جمعی قصد اخذ ویزای اسپانیارا دارند باید برای هر کدام از افراد فرم جداگانه ای را تکمیل کنند. افرادی که سن آن ها بیشتر از 12 سال است باید برای انجام انگشت نگاری به سفارت اسپانیا و یا دفاتری که زیر نظر این سفارت است مراجعه کنند. پیش از ارائه مدارک به سفارت اسپانیا باید از کلیه مدارک کپی گرفته شود و در کنار اصل مدارک به سفارت اسپانیا تحویل داده شود.

مدارک اصلی زمانی که با کپی آن ها منطبق باشند به متقاضی دریافت ویزای اسپانیا بازگردانده خواهد شد اما کپی مدارک برای انجام آنالیز بیشتر در سفارت اسپانیا باقی خواهد ماند. کلیه مدارکی که به زبان فارسی هستند باید به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده و تحویل سفارت اسپانیا شوند. هزینه ای که هر فرد متقاضی برای دریافت ویزای اسپانیا باید پرداخت کند 60 یورو می باشد اما این مبلغ برای بچه هایی که در محدوده سنی 6 تا 12 سال قرار دارند تنها 35 یورو خواهد بود.

هزینه های معین شده باید به صورت نقدی در سفارت اسپانیا پرداخت شود و نمی توان از طریق کارت این مبالغ را پرداخت نمود. در خصوص تکمیل فرم های تقاضا باید از اتوماتیک و یا مرکب آبی استفاده کرد و که در اختیار متقاضیان قرار می گیرد به زبان انگلیسی و اسپانیایی هست به همین دلیل باید به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی تسلط کافی داشت.

شرایط ویزای توریستی اسپانیا

در ابتدا برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا ضروری است که شما وقتی برای مصاحبه سفارت رزرو نمایید. نکته ای که پیش از هرگونه اقدام باید توجه لازم را به آن داشته باشید این است که شما باید مدارک و شرایط لازم برای این اقدام را آماده کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا

1. شناسنامه معتبر

2. گذرنامه شما باید دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد.

3. سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید

4. نشانی دقیق محل کار و منزل

5. ارائه معتبر مدارک تمکن اقتصادی (این موارد می تواند شامل حساب های بانکی، اسناد ملکی و… باشد).

6. ارائه اسنادی دال بر اشتغال شما.

 • ترجمه آخرین حکم کارگزینی کارمندان بخش دولتی
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی
 • ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی برای صاحبان شرکت های خصوصی.
 • ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد

1. گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان

2. گردش حساب اقتصادی در چند ماه گذشته با مهر و سربرگ بانک

3. در صورتیکه دارای ملک هستید باید سند ملک خود را ترجمه کنید.

4. خرید و یا رزرو بلیت رفت و برگشت به اسپانیا

5. ارائه مدرکی دال بر رزرو هتل و یا داشتن محل اقامت در کشور اسپانیا

6. بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدا: افرادی که قصد دارند به کشوری سفر کنند، باید خود را بیمه مسافرتی کنند. این بیمه باید به گونه ای باشد که در صورت لزوم شما را با مراقبت های ویژه در صورت نیاز به کشور خودتان بازگردانند. هزینه های احتاقتصادی برای درمان و یا در صورت نیاز به بستری در بیمارستان، این هزینه ها را پوشش دهد. بیاد به این نکته توجه داشت که مدت زمان بیمه شما باید تا بعد از بازگشت از کشور اسپانیا اعتبار داشته باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر فرد مبلغ سی هزار یورو است و شرکت بیمه گذار باید دارای کننده ای معتبر در کشور اسپانیا باشد.

نکات مهم در اخذ ویزای توریستی اسپانیا در سفارت

نکته اول: در روز مصاحبه یک سری کپی از کلیه مدارک خود به همراه داشته باشید؛ زیرا بعد از اتمام مصاحبه، اصل مدارک به شما بازگردانده می شود و در پرونده شما کپی مدارک نگهداری خواهد شد.

نکته دوم: تمامی مدارک که فارسی هستند باید دارای ترجمه باشند.

نکته سوم: درصورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود، مدارکی که به سفارت تحویل داده اید، عودت نخواهد شد.

نکته چهارم: تاریخ دعوت نامه شما (درصورتی که شما دارای دعوت نامه از اسپانیا هستید)، باید مهلت کافی برای ارائه به سفارت را داشته باشد. با توجه به این موضوع توصیه می شود، در ماه هایی که سفارت دچار ازدحام درخواست برای ویزا است، زودتر از حد معمول برای رزرو وقت سفارت اقدام نمایید؛ زیرا ممکن است مدت طولانی تری در انتظار برای مصاحبه و همچنین دریافت جواب از طرف سفارت باشید.

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

در روز مصاحبه سفارت، بابت آنالیز مدارک و شرایط شما، سفارت هزینه ای را از هر متقاضی اخذ می کند. این هزینه به صورت یورو اخذ می شود. هر متقاضی موظف است 60 یورو به سفارت بپردازد. این مبلغ حتی درصورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود، به شما عودت داده نخواهد شد.

مدت زمان انتظار برای صدور ویزای توریستی اسپانیا

در حالت کلی و در مواقعی که درخواست برای ویزا به حداکثر خود نرسیده باشد، در حدود دو هفته زمان برای آنالیز مدارک و شرایط شما نیاز است. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که در بعضی مواقع از شما درخواست مدارکی دیگر برای تکمیل پرونده تان برای آنالیز دقیق تر اوضاع و شرایط تان می کنند.

در این صورت ممکن است که مدت زمان درخواست برای ویزا شما چند هفته ای بیشتر زمان ببرد. البته ناگفته نماند که در حالت معمول حداکثر 6 هفته بعد از تحویل مدارک به سفارت، جواب درخواست ویزای شما آماده می شود.

شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا

یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا ارائه صحیح مدارک می باشد که کار دریافت ویزای تجاری اسپانیا را تسریع خواهد نمود. مساله دیگری که به عنوان یکی از مسایل اساسی در شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا به آن توجه می شود ارائه دعوت نامه ای معتبر از سوی یکی از کمپانی های معتبر اسپانیایی می باشد.

در دعوت نامه ای که از سوی یک شرکت اسپانیایی برای فرد متقاضی صادر شده باید علت و کلیه جزئیات تجاری به صورت کاملا واضح و شفافی عنوان شده باشد. در اصل دعوت نامه ارائه شده نشان دهنده این است که کمپانی مدنظر در کشور اسپانیا تمایل دارد تا فرد متقاضی دریافت ویزای تجاری اسپانیا وارد خاک این کشور شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که ترجمه دعوت نامه باید حتما به زبان اسپانیایی باشد.

اطلاعات شخصی کلیه دعوت شدگان باید به صورت دقیق و روشن در دعوت نامه عنوان شده باشد. حتی تاریخ سفر نیز باید به همراه مدت اقامت فرد در کشور اسپانیا به صورت دقیقی شرح داده شود. اطلاعات هویتی فردی که نامه را امضا نموده از مهم ترین مواردی است که باید در زمینه دریافت ویزای تجاری اسپانیا مورد آنالیز قرار بگیرد. در دعوت نامه ای که ارائه می شود باید تقبل هزینه سفر نیز عنوان شده باشد و نسخه ای از دعوت نامه به قسمت کنسولی سفارت اسپانیا ارائه خواهد شد و نسخه دیگر آن در درون پرونده قرار داده خواهد شد.

مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا

تمام افرادی که تمایل دارند ویزای تجاری اسپانیا را دریافت کنند باید در ابتدای امر یک سری مدارک را به طور کامل به سفارت کشور اسپانیا ارائه دهند و پس از انجام آنالیز های لازم در صورت تایید فرد ویزای تجاری اسپانیا برای او صادر شود. در ادامه مدارک لازم برای ویزای تجاری اسپانیا را عنوان خواهیم کرد تا متقاضیان در صورت تمایل به اخذ ویزای تجاری اسپانیا این مدارک را به همراه خود داشته باشند.

 • تکمیل فرم تقاضای ویزا که مجموعه ای از اطلاعات شخصی باید در آن به صورت دقیق و کامل عنوان شده باشد و در پایان نیز فرد متقاضی دو امضا بر روی فرم تقاضا زده باشد.
 • ارائه دو قطعه عکس با سایز 3 در 4 و با پس زمینه سفید و بدون هیچ گونه رتوش
 • پرداخت هزینه نقدی درخواست ویزا براساس واحد پولی یورو
 • ارائه پرینت دریافت وقت از سوی سفارت اسپانیا و همراه داشتن آن در زمان مصاحبه
 • ارائه دعوت نامه در صورتی که وجود داشته باشد. اگر فرد متقاضی دعوت نامه ای را از سوی یکی از افراد مقیم اسپانیا دریافت نموده باشد باید اصل و کپی دعوت نامه را به همراه سایر مدارک خود ارائه دهد اما اگر از سوی شرکتی اسپانیایی دعوت-نامه داشته باشد ارائه کپی آن کفایت خواهد نمود.
 • ارائه رسید رزرو پرواز و بیمه مسافرتی
 • ارائه مدارک شغلی به صورت کامل (چنانچه فرد دارای شغلی در کشور مبدا است بایدنامه اشتغال به کار و یا فیش حقوقی و کلیه مدارک لازم برای ثبت شرکت و یا حتی مجوز کسب و پروانه پزشکی که مختص پزشکان است به همراه ترجمه آن به زبان اسپانیایی در پرونده خود قرار دهد.)
 • ارائه مدارک اقتصادی نشان دهنده گردش 6 ماهه آخر
 • ارائه ترجمه ای صحیح از شناسنامه و پاسپورت فرد متقاضی به همراه کپی آن ها

دریافت وقت سفارت برای مصاحبه

دریافت وقت سفارت برای مصاحبه یکی از کارهای مهمی است که در خصوص دریافت ویزای تجاری اسپانیا باید انجام شود و فردی که متقاضی دریافت ویزای تجاری اسپانیا است موظف بوده 9 روز پیش از تاریخی که برای سفر به اسپانیا معین شده نسبت به دریافت وقت سفارت اقدامات لازم را انجام دهد. دریافت وقت سفارت برای مصاحبه به صورت آنلاین انجام می شود و باید توجه داشته باشید که به دلیل حجم بالای متقاضیان شبکه کمی با شلوغی روبرو خواهد بود که این یک امر طبیعی به شمار می رود.

زمانی که اطلاعات مورد نیاز وارد شود ایمیلی از سوی سفارت برای شما ارسال خواهد شد که نشان می دهد آیا اطلاعات وارد شده مورد تایید است یا نه. چنانچه نتیجه مثبت باشد زمانی برای حضور فرد متقاضی برای مصاحبه در سفارت فیکس خواهد شد و فرد متقاضی دریافت ویزای تجاری اسپانیا موظف است در تاریخی که معین شده در محل سفارت برای انجام مصاحبه حضور داشته باشد. هر فردی باید مدارک خود را در اختیار سفارت اسپانیا قرار دهد و انجام این کار از سوی افراد دیگر غیر ممکن خواهد بود.

تاثیری که مصاحبه در دریافت ویزای تجاری اسپانیا دارد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ متقاضیان باید ظاهر مناسبی برای خود درست نموده باشند. باید به این مساله توجه داشته باشید که استفاده از لباس های رسمی و گران قیمت نمی تواند در نظر تیم های آنالیز تاثیرگذار باشد. گاهی اوقات وجود هرنوع حرکت غیرعادی در ظاهر فرد موجب می شود تا شانس خود را برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا از دست بدهد به همین دلیل توصیه می کنیم ظاهر مناسب و موجهی را برای خود به وجود بیاورید.

بهتر است در زمان مصاحبه سفارت اسپانیا هیچ گونه رفتار غیر عادی و هیجانی نداشته باشید و از پرحرفی به شدت پرهیز کنید. حرف هایی که عنوان می شود باید با مدارک ارائه شده متناسب باشد و فرد متقاضی نباید خود را بالاتر از حد واقعی نشان دهد چرا که با این کار تاثیر منفی بر روی نظر تیم های آنالیز می گذارد و می تواند شانس خود را برای دریافت ویزای تجاری اسپانیا به طور کامل از دست بدهد.

در خصوص مدارک خود نیز بهتر است دسته بندی مرتبی را برای ان در نظر گرفته و پیش از مصاحبه آن ها را تحویل دهید. اگر دسته بندی معینی برای مدارک خود در نظر بگیرید مسلما بهتر می توانید آن ها را کنترل نموده و هر مدرکی را در پوشه ای خاص قرار دهید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید کنترل روحی و روانی خود است چرا که محتمل است در مصاحبه به شما گفته شود بخشی از مدارک ناقص می باشد به جای استرس و اضطراب با حفظ خونسردی خود اعلام کنید که در اسرع وقت آن را تهیه خواهید نمود.

اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا

بعضی افراد به دنبال دریافت اقامت دائم با ویزای تجاری اسپانیا هستند اما باید بگوییم در ابتدا دریافت ویزای تجاری اسپانیا امکان اقامت دائم را فراهم نخواهد نمود و افراد متقاضی باید یک سال در کشور اسپانیا به شغلی مناسب اشتغال داشته باشند و چنانچه گردش اقتصادی آن ها خوب بود و شغلی مناسب برای خود داشته باشند می توانند نسبت به تمدید و یا تغییر ویزای تجاری خود اقدامات لازم را انجام دهند. البته باید این مسئله را نیز مدنظر داشته باشید که در صورت انجام کلیه مراحل به صورت دقیق و صحیح امکان تبدیل ویزای تجاری به اقامت دائم اسپانیا وجود دارد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

datapad.ir: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

منبع: setare.com
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 57418

به "سفارت اسپانیا کجاست؟ (آدرس، ساعات کاری و سایر اطلاعات)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت اسپانیا کجاست؟ (آدرس، ساعات کاری و سایر اطلاعات)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید