علم و تکنولوژی

خبرنگاران گزارش می دهد؛ پخش مسابقه فوتبال در مدارس؛ تقابل دانش آموزان و مدیران در مدارس

بخشنامه پخش مسابقه جام قهرمانان آسیا که قرار بود نشاط را به مدارس تزریق کند حالا به اختلاف دانش آموزان و مدیران منجر شده است.

25 اسفند 1397

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پیغام نور در کنکور 97

مهلت تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی کنکور 97 در مراکز و واحد های آموزشی دانشگاه پیغام نور 15 آبان خاتمه می یابد.

22 اسفند 1397

تشدید اختلاف اُتاوا- پکن بر سر مدیر هوآوی، هشدار کانادا به آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که ممکن است در قضیه مدیر بازداشت شده شرکت چینی هوآوی در کانادا پادرمیانی کند؛ کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا روز چهارشنبه به دولت آمریکا هشدار داد که از...

22 اسفند 1397

سامسونگ در حال واگذاری بازار به رقبای چینی خود است

به صورت خلاصه بخواهیم بگوییم، سال 2018 سال خوبی برای سامسونگ نبوده است. با توجه به گزارش مالی که این شرکت منتشر نموده است، از سه ماهه ابتدایی امسال میلادی، فروش محصولات سامسونگ کم تر شده و تا اینجای کار ادامه داشته است. هم موسسه IDC و هم موسسه Strategy Analytics گزارش...

18 اسفند 1397

سریال ادامه دار ضرر خودروسازان خارجی در پی جنگ تجاری چین و آمریکا

میزان فروش شرکت جگوار لندرور تحت تاثیر جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا به شدت کاهش یافته و این خودروساز ضرر و زیان قابل ملاحظه ای را متحمل شده است.

18 اسفند 1397

گوشی هوشمند مخصوص ارزهای دیجیتالی به بازار می آید

شرکت اچ تی سی به تازگی اعلام نموده است که قصد دارد یک گوشی مبتنی بر بلاک چین به منظور تسهیل در استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را عرضه کند.

15 اسفند 1397

نسخه های تکراری استقلال که خاتمه هم ندارد

برای استقلال سالها است که نسخه تکراری می پیچند که به نظر می رسد هیچ وقت هم علاج درد این تیم نبوده است.

11 اسفند 1397

ایزدیار: از 5 ماده دیگر هم طلا می خواهم

به گزارش خبرنگاران از اندونزی، شاهین ایزدیار بار دیگر صاحب مدال طلا شد تا به مدال آوری و پیشرفت کاروان ایران یاری کند.

23 بهمن 1397

ارتقاء کیفیت زندگی مردم در شهرها دنبال گردد

به گزارش خبرنگاران، علیرضا رشیدیان چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه خدمات شهری مشهد اظهار کرد: هرچقدر زندگی شهری به سمت ماشینی شدن پیش می رود، با موضوعات در بخش ترافیک و حمل و نقل روبرو می شویم که توسعه این حوزه را در بر دارد.

16 بهمن 1397

جهانگردی، دور جهان با یک کلیک نیست!

گردشگری مجازی، دور جهان با یک کلیک فقط نیست! بلکه ابزاری است که توسط آن، یک گردشگر بتواند در کم ترین زمان، با کم ترین امکانات، هزینه و دانش، ظرفیت های گردشگری یک کشور را شناسایی و با یک برنامه هدفمند و طرح راهنمایی گر، از سوی دولت و آژانس ها و مراکز مربوطه،...

7 بهمن 1397

امکان اندازه گیری خواص جرمی برای سامانه های فضایی در کشور فراهم شد

با تجهیر آزمایشگاه خواص جرمی پژوهشگاه فضایی ایران امکان انجام آزمون های خواص جرم برای تجهیزات و سامانه های فضایی مطابق با استاندارد سازمان فضایی اروپا در کشور ایجاد شد.

18 دی 1397

پیغام رئیس دانشگاه فردوسی به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت گرامیداشت شروع سال تحصیلی جدید پیامی صادر کرد.

13 دی 1397

مسائل آموزشی رشته کشاورزی آسیب شناسی می گردد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از آسیب شناسی مسائل آموزشی رشته کشاورزی با توجه به نیازهای آینده کشور در همایش تحول در آموزش کشاورزی و منابع طبیعی طی پاییز سال جاری اطلاع داد.

19 آذر 1397

افزایش بودجه جهانی فناوری اطلاعات در سال 2019

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، تحقیقاتی که در این زمینه توسط موسسه مذکور اجرا شده نشان می دهد شرکت های مختلف تجاری و نهادهای دولتی در سراسر دنیا در سال 2019 آمادگی بیشتری برای صرف بودجه در حوزه فناوری اطلاعات دارند.

28 آبان 1397