شکست پروژه ای دیگر در استقلال

به گزارش مجله کامپیوتر، درحالی که فصل بیستم مسابقات لیگ برتر شروع و پنجره نقل وانتقالات تابستانی فوتبال ایران نیز بسته شده است، اما موضوع نقل وانتقالاتی تیم های مختلف به خصوص تیم های پرطرفدار مثل استقلال و پرسپولیس همچنان روی بورس اخبار و نقل محافل رسانه ای است. یکی از نکات جالب در فصل نقل وانتقالات این بود که به خاطر قرارداد هایی که در دوره مدیریت احمد سعادتمند با بازیکنان استقلال با ارقامی خارج از عرف منعقد شد، مسئولان این باشگاه با نفرات جذب شده و حتی بعضی بازیکنان که قراردادشان تمدید شد، مجددا وارد مذاکره شدند و درواقع آبی ها دوبار برای نقل وانتقالات مذاکره کردند. هرچند آقای سرپرست سعی کرد با ایجاد یک موج رسانه ای از این موضوع به عنوان یکی از دستاورد های مثبت کارنامه مدیریتی اش در زمان سرپرستی یاد کند، اما سوال اینجاست که آیا واقعا قرارداد ها تغییری کردند؟

شکست پروژه ای دیگر در استقلال

نمره منفی در کارنامه مددی

مددی که قبل از سرپرستی استقلال سال ها پیش در سمت معاون فرهنگی مطبوعاتی و سپس معاونت ورزشی باشگاه سایپا مشغول به کار بود، بعد از احمد سعادتمند به عنوان نفر اول باشگاه استقلال به صورت موقت و با سمت سرپرستی انتخاب شد و کارش را در جمع آبی پوشان شروع کرد.

البته از او به عنوان یک فرد صادق و انسانی خوب یاد می گردد که در حوزه های اقتصادی و امور مرتبط مو را از ماست بیرون کشیده و به این مسائل دقت ویژه ای دارد و از دیدگاه اطرافیانش انسان سالمی به شمار می رود، اما در این مدت نشان داده که در امر مدیریت نقص هایی دارد. یکی از دلایلش همین بحث ورود او به قرارداد های دوره سعادتمند است که نسبت به خروجی و نتیجه این فرایند هیچ صحبتی به میان نیامد تا پرونده کاهش قرارداد بعضی از بازیکنان استقلال به صورت ناموفق در زمان سرپرستی مددی بسته گردد و جالب اینکه در این خصوص هیچ کدام از ارکان رسانه ای باشگاه و نزدیکان مددی صحبت یا خبری منتشر نکردند تا این غائله در سکوت خبری سرانجام پیدا نموده باشد و البته به عنوان یک نمره منفی در کارنامه مددی درج گردد.

ناکامی عظیم در پروژه کاهش قرارداد ها

حتما به یاد دارید که چندی پیش و با حضور احمد مددی در راس باشگاه استقلال بعضی اخبار حکایت از آن داشت که با دستور نهاد های بازرسی و نظارتی (بخوانید وزارت ورزش) به سرپرست باشگاه استقلال او ماموریت پیدا نموده است تا به قرارداد های بسته شده در زمان سعادتمند ورود پیدا نموده و با رایزنی با این دسته از بازیکنان به هر شکل ممکن آن ها را متقاعد به کاهش قراردادهایشان کند. در این میان البته بیشتر زور مددی به بازیکنان جوان و گمنام تیم رسید و با این استدلال که کادر فنی آن ها را نمی خواهد، برای بعضی رضایتنامه صادر کرد و بعضی دیگر را به صورت قرضی به تیم های دیگر داد.

در این بین مذاکرات سرپرست باشگاه استقلال با بازیکنانی مانند محمد دانشگر، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی و چند تن دیگر برای کاهش قرارداد آن ها که به تازگی قرارداد های خود را با استقلال تمدید نموده و ماندنی شده بودند، به جایی نرسید تا مانور قدرتی که مددی در رسانه ها در این خصوص به راه انداخته بود تقریبا راه به جایی نبرده و درنهایت از او یک ناکام عظیم بسازد.

هرچند در آن موقع نیز بعضی اخبار حکایت از اعتراض این دسته از بازیکنان به اقدام سرپرست باشگاه استقلال داشت و آن ها با رسانه ای کردن این ماجرا به نوعی مخالفت خود را با این اقدام نشان دادند. ازسوی دیگر درمورد قرارداد بازیکنی مانند شجاعیان فقط مدت آن کاهش پیدا کرد و باوجود تخفیف 700 میلیونی داریوش به استقلال مطمئنا این اتفاق باتوجه به تورم سالیانه در فصل بعدی به ضرر آبی پوشان تمام شده و اگر این بازیکن بخواهد در جمع استقلالی ها ماندنی گردد، مطمئنا خیلی بیشتر از این ارقام برای تمدید قراردادش را طلب خواهد نمود.

سرپرست استقلال که در پروژه کاهش قرارداد بازیکنان تمدیدی ناموفق عمل نموده و تقریبا به ناکامی 100 درصدی رسیده بود، در این بین تمامی قوایش را جمع کرد تا بتواند حداقل از رشید مظاهری گلر جدید این تیم تخفیف خوبی بگیرد تا بعدا در گزارش عملکردش به مراجع بالادستی از این موضوع در کارنامه اش به نیکی یاد کند، اما نکته قابل توجه اینکه زور مددی فقط به آپشن های قرارداد مظاهری رسید که البته این آپشن ها نیز حدود 10درصد قرارداد این دروازه بان را شامل می شد که رقم خیلی درشتی نبود، ضمن اینکه آپشن قرارداد نیز درصورت موفقیت ها به بازیکن پرداخت می گردد که آن هم یک امر مشروط محسوب می گردد و نمی توان از این موضوع نیز به عنوان یک موفقیت یاد کرد تا پرونده این اتفاق یعنی کاهش قرارداد بازیکنان استقلال با یک ناکامی عظیم برای سرپرست این تیم بسته گردد.

مصیبت سرانجام فصل

با این وضعیتی که توضیح دادیم و البته شرایط قراردادی بازیکنان استقلال، حدود 10بازیکن در سرانجام فصل قراردادشان با این باشگاه به سرانجام می رسد و اگر از حالا فکر عاجلی برای تمدید قرارداد با این دسته از بازیکنان صورت نگیرد، مطمئنا در سرانجام فصل آبی ها با مشکل روبرو شده و ثبات تیمی آن ها که تازه در فصل بیستم به آن دست پیدا نموده و با تغییرات حداقلی روبرو بودند، یک بار دیگر از دست رفته و این تیم دچار دگرگونی حداکثری خواهد شد. نکته قابل توجه اینکه در سرانجام فصل پرسپولیس هم به همین تعداد بازیکن آزاد خواهد داشت، این درحالی است که با دو نفر آن ها یعنی سیامک نعمتی و مهدی عبدی از حالا توافقات لازم صورت گرفته و پرسپولیسی ها از همین ابتدای فصل عزم خود را جزم نموده اند تا تکلیف این دسته از بازیکنان را معین نمایند، اما در باشگاه استقلال مسائل به قدری زیاد است که خلأ تصمیم گیری برای این اتفاق مهم احساس شده و اگر هرچه سریع تر مسئولان این باشگاه نسبت به مذاکره برای تمدید بازیکنانی که قراردادشان در اتمام فصل به سرانجام می رسد و البته موردنظر کادر فنی نیز هستند تصمیم عاجلی نگیرند، اتفاقات بدتری در انتظار این تیم خواهد بود.

البته از تعداد بازیکنانی که در لیست تمدیدی ها قرار می گیرند، تقریبا می توان کار فرشید اسماعیلی و فرشید باقری و درصورت درخشش رشید مظاهری، سیدحسین حسینی را نیز با استقلال در سرانجام فصل تمام شده تلقی کرد، مگر اینکه آن ها در ادامه عملکرد خیره نماینده ای از خود به نمایش بگذارند. همچنین دو بازیکن معمولا مصدوم استقلال یعنی داریوش شجاعیان و سیاوش یزدانی نیز در این لیست قرار دارند و اگر فصل برای این دو بازیکن نیز به خوبی پیش برود، می توان روی مذاکره برای ماندن آن ها حساب کرد. در این بین هروویه میلیچ نیز باتوجه به سن و سالی که دارد و عملکردی که ارائه می دهد، چه بسا در سرانجام فصل او نیز از جمع استقلالی ها خداحافظی نموده و برای همواره از ایران رفتنی گردد.

درنهایت از این جمع چهار بازیکن به نام های شیخ دیاباته، مسعود ریگی، امیر ارسلان مطهری و آرش رضاوند باقی می مانند که آن ها قابلیت های فنی خود را در فصل گذشته به خوبی نشان داده اند و اگر در فصل جاری نیز بتوانند ثبات تاکتیکی و عملکرد خوب خود را حفظ نموده و ادامه دهند، مطمئنا به زودی اقدامات مرتبط برای تمدید قرارداد با آن ها شروع می گردد. البته از جمع این چهار بازیکن نیز دیاباته خیلی زود با کادر فنی استقلال دچار چالش شده و اگر این اتفاق مداوم باشد، چه بسا در سرانجام فصل شیخ هم از جمع آبی پوشان جدا شده و از استقلال رفتنی گردد.

منبع:فرهیختگان

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46020

به "شکست پروژه ای دیگر در استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست پروژه ای دیگر در استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید