ضرورت کاهش سهم 40 درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، در نشست مشترکی که بین این مرکز و اداره کل معماری ساختمان با هدف بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ساختمان ها برگزار گردید، صدرالدین علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به سهم 40 درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی گفت: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران یکی از مهمترین بخش ها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها است که می تواند با پیگیری و نظارت دقیق در این زمینه، بسیار موثر باشد.

ضرورت کاهش سهم 40 درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی

وی اضافه نمود: در این خصوص باید دستورالعمل های اجرایی لازم تدوین و به تمامی بخش ها ابلاغ شود که این امر احتیاجمند تصویب بسترهای قانونی توسط شورای اسلامی شهر تهران است.

علی پور تاکید نمود: استفاده از سازوکارها و طرح های تشویقی جهت جلب مشارکت های مردمی بسیار لازم است که این امر با هم افزایی و مشارکت سایر بخش ها محقق می شود.

وی همچنین بیان نمود: در کنار توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، ایجاد سامانه­ای جهت درج تمامی مشخصات و اطلاعات کلیه ساختمان های شهرداری تهران(به صورت فازبندی گردیده) نیز در دستور کار این مرکز واقع شده است.

در ادامه موسوی مدیرکل معماری ساختمان شهرداری تهران با اشاره به اهمیت موضوع محیط زیست گفت: تاکنون گام های مثبتی در راستای حفظ محیط زیست برداشته گردیده است ولی با توجه به وسعت شهر تهران و وجود انواع آلودگی ها، میزان توجه به صندلی محیط زیست به ویژه در پروژه ها و طرح های شهری کافی نیست.

وی اضافه نمود: یکی از مهمترین دغدغه های محیط زیستی که توجه به آن نتایج مطلوب بسیاری را در پی دارد، توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است که با استقبال خوب مالکین ساختمان ها روبرو گردیده است.

موسوی ادامه داد: ماموریت اصلی مجموعه شهرداری تهران در توسعه شهری، استفاده مناسب از منابع، ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و بهبود وضعیت محیط زیست است.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: طرح ها و پیشنهادات ارائه گردیده باید از خاصیت عینی و شهودی بودن برخوردار باشد.

مدیرکل معماری ساختمان شهرداری تهران با اشاره به وسعت حریم شهر تهران گفت: با توجه به اینکه حریم شهر تهران فاقد منابع مناسب جهت کشت و زرع است، بنابرین ایجاد مزارع انرژی میتواند گزینه مناسبی باشد که در این خصوص به همکاری مرکز مدیریت محیط زیست احتیاج است.

همچنین در این نشست مقرر شد تا براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران الزام شهرداری تهران به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، ماده 2 مصوبه مذکور مبنی بر تهیه الحاقیه انرژی های تجدیدپذیر در آیین نامه اجرایی مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و سایر موضوعات مشترک، یک کارگروه تخصصی مشترک جهت هم افزایی و رصد کردن شهر تهران و طرح موارد لازم تشکیل و دستورالعمل های اجرایی جامع به منظور بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و همچنین بازچرخانی آب در ساختمان ها به ویژه ساختمان های مسکونی، تدوین شود.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 741

به "ضرورت کاهش سهم 40 درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت کاهش سهم 40 درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید