فایده ورزش در مبارزه با سرطان اثبات شد

به گزارش مجله کامپیوتر، دانشمندان انستیتوی کارولین در سوئد اثبات کردند که تمرین ورزشی در مبارزه با سرطان پیشرفته مفید و موثر است.

فایده ورزش در مبارزه با سرطان اثبات شد

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، نتایج تحقیقات نشان می دهد که فعالیت فیزیکی توانایی سلول های سیتوتوکسیک را برای حمله به سلول های سرطانی بهبود می بخشد.

در جریان تحقیق حاضر محققان از موش هایی با سرطان در دو گروه استفاده کردند. در یک گروه آن ها مرتب درون حلقه می دویدند و گروه دیگر بدون فعالیت فیزیکی بودند که مشاهده شد در گروه اول پیشرفت سرطان کند شده و طول عمرشان افزایش یافت.

دانشمندان نمونه خون، سلول های تی و بافت ها را از موش های گروه اول گرفتند و سطح متابولیسم های مختلفی را که در عضلات این موش ها تولید شده و در مدت زمان زیادی در پلاسما دفع می شدند را اندازه گیری کردند.

محققان همچنین از هشت مرد سالم پس از 30 دقیقه دوچرخه سواری شدید نمونه خون گرفتند و متوجه شدند که همان متابولیسم های ناشی از ورزش که در موش ها تولید شده بود در انسان هم ترشح می شود.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43456

به "فایده ورزش در مبارزه با سرطان اثبات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایده ورزش در مبارزه با سرطان اثبات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید