فرمانده ارشد آمریکایی: به حضور در سوریه، عراق و افغانستان ادامه خواهیم داد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا حضور نظامی در منطقه غرب آسیا را در راستای منافع امنیت ملی آمریکا توصیف کرد و گفت واشنگتن تا مدت ها به این حضور ادامه خواهد داد.

فرمانده ارشد آمریکایی: به حضور در سوریه، عراق و افغانستان ادامه خواهیم داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا گفت که نظامیان این کشور به زودی از افغانستان خارج نخواهند شد و مأموریت آن ها احتمالا تا چند سال دیگر ادامه خواهد داشت.

به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، ژنرال مارک میلی روز یکشنبه قبل از برگزاری جشن های ویژه کهنه سربازان در این کشور در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی گفت: تلاش برای جلوگیری از مبدل شدن افغانستان به پناهگاه امن تروریست هایی که قصد حمله به آمریکا را دارند در حال انجام بوده و 18 سال است که ادامه دارد.

میلی گفت که آمریکایی ها باید به دلیل اصلی آغاز مأموریت در افغانستان که ماجرای یازده سپتامبر بود، بیاندیشند.

وی گفت: آنجا رفتیم تا اطمینان حاصل کنیم که افغانستان دیگر هرگز پناهگاهی امن برای تروریست هایی که به آمریکا حمله می کنند، نخواهد بود.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا گفت: این مأموریت هنوز کامل نیست و برای موفقیت در آن، دولت و نیروهای امنیتی افغانستان باید بتوانند امنیت داخلی خود را حفظ کنند تا مانع استفاده تروریست ها از این سرزمین برای حمله به سایر کشورها، به ویژه ایالات متحده شوند.

به نوشته واشنگتن تایمز، رئیس ستاد مشترک آمریکا همچنین حضور نظامی در افغانستان را به نفع منافع ملی آمریکا برشمرد.

او در مورد حضور نظامی آمریکا در سوریه و عراق هم اظهارات مشابهی مطرح کرد و گفت واشنگتن باید برای ممانعت از احیای داعش، برای زمان قابل توجهی به حضور در این دو کشور ادامه دهد.

بنا به گزارش ها، مقامات آمریکایی طی سال گذشته تعداد نظامیان این کشور در افغانستان را از حدود 15000 نفر به حدود 13000 نفر کاهش دادند.

با این وجود، وزیر دفاع آمریکا نیز اخیرا گفته است که عملیات نظامی این کشور علیه طالبان و دیگر گروه های مسلح در افغانستان افزایش یافته است. مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت که ارتش این کشور به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا عملیات نظامی خود علیه افراد مسلح در افغانستان را افزایش داده است.

مارک اسپر اضافه نمود: ما حملات خود را علیه طالبان از زمانی که گفت وگوها با شکست روبرو شد، افزایش داده ایم. (جزئیات بیشتر)

اظهارات میلی در مورد ادامه حضور در منطقه در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بارها این حضور را بی فایده توصیف کرده و گفته است که به دنبال کاهش قابل توجه این حضور است. ترامپ تاکنون دو بار دستور خروج نظامی از سوریه را صادر کرده، اما هر بار این دستور با مقاومت فرماندهان نظامی و سیاستمداران جریان اصلی در واشنگتن روبرو شده و بی نتیجه مانده است.

انتهای پیام/ق

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 17443

به "فرمانده ارشد آمریکایی: به حضور در سوریه، عراق و افغانستان ادامه خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ارشد آمریکایی: به حضور در سوریه، عراق و افغانستان ادامه خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید