فرمول هایی که سالمندان را در جامعه توانمند می نماید، سلامت معنوی کلیدواژه بهبود حال روحی قشر سالمند

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس مرکز تحقیقات سلامت معنوی گفت: در بهبود سلامت روحی سالمندان تاکید جدی به انجام کار های معنوی داریم و همین مسئله می تواند توانمندی سالمندان را ارتقا بخشد.

فرمول هایی که سالمندان را در جامعه توانمند می نماید، سلامت معنوی کلیدواژه بهبود حال روحی قشر سالمند

جعفر بو الهری، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس مرکز تحقیقات سلامت معنوی در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه امروزه توانمندسازی سالمندان یکی از موضوعات مهم نظام بهداشتی - درمانی کشور است و شعار یکی از روزهای هفته سالمندی، رفاه اجتماعی و محیط توانمندساز انتخاب شده است، اظهار کرد: ارتباط با سالمندان باعث افزایش توانمندسازی آنها در جامعه می گردد و آنها به خوبی می توانند کار های روزمره خود را انجام دهند و این مسئله به نوعی باعث تقویت روابط اجتماعی سالمندان می گردد و رفاه اجتماعی سالمندان ارتقا پیدا می دهد.

بو الهری اعلام کرد: توانمندسازی سالمندان در 4 حوزه باید برنامه ریزی گردد که بُعد فیزیکی و جسمی اصلی ترین موضوع در حوزه سالمندان است، زیرا آن ها دچار ضعف عضلانی هستند و نمی توانند به خوبی حرکت نمایند به همین علت مراقبان سلامت باید یاری حال سالمندان باشند تا رفاه اجتماعی آنها و حتی توانمندی شان ارتقا پیدا کند.

سونامی وحشتناک سالمندی پیش روی جمعیت ایران/ رشد قارچ گونه خانه های سالمندان در گوشه و کنار شهر ها

راه کارهای ارتقای توانمندی های اجتماعی در سالمندان

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به راهکارهای ارتقای توانمندی های اجتماعی در سالمندان اظهار کرد: حضور سالمندان در گروه ها و جوامع باعث می گردد که اگر فردی دچار چالش گردد، با حضور در بین جمع دیگر احساس ضعف یا تنهایی نکند و گویی از نظر روانی توانسه ایم او را توانمند کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت معنوی با بیان اینکه سالمندان ممکن است دچار پرخاشگری و ناسازگاری شوند، گفت: فرزندان و نوه ها باید طرز برخورد با بزرگترهای خود را یاد بگیرند؛ از طرفی قرار دریافت سالمندان در محیط های اجتماعی به کاهش پرخاشگری و لجبازی سالمندان یاری می نماید.

زنگ خطر سالمندی جمعیت ایران به صدا درآمده است

معنویت راهکاری برای بهبود سلامت روانی سالمندان

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: در بهبود سلامت روحی سالمندان تاکید جدی به انجام کار های معنوی داریم و همین مسئله می تواند توانمندی سالمندان را ارتقا بخشد و حتی رفاه اجتماعی در بین سالمندان را افزایش دهد.

بو الهری اعلام کرد: ارتقا ارزش های معنوی و دینی در سالمندان باعث افزایش توانمندی های آنها می گردد و ارتقا توانمندسازی سالمندان جزو وظایف همه افراد است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 14389

به "فرمول هایی که سالمندان را در جامعه توانمند می نماید، سلامت معنوی کلیدواژه بهبود حال روحی قشر سالمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول هایی که سالمندان را در جامعه توانمند می نماید، سلامت معنوی کلیدواژه بهبود حال روحی قشر سالمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید