محمد دادکان: کدام پیروزی؟ ، AFC تره هم برایتان خرد نمی کند

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد از وزارت ورزش و مدیران باشگاه های ایرانی گفت: جلسه ما در کنفدراسیون آسیا هیچ دستاوردی نداشت؛ کدام پیروزی وقتی AFC برایتان تره هم خرد نمی کند؟

محمد دادکان: کدام پیروزی؟ ، AFC تره هم برایتان خرد نمی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو تهران، محمد دادکان با انتقاد از مدیران باشگاه های ایرانی و معاون وزیر ورزش به خاطر صحبت هایشان بعد از سفر به مالزی گفت: هر قوم و مملکتی را دو چیز زمین می زند؛ دروغ و افراد نالایق. شما ببینید ما با دروغ سازگاریم یا راستی ها. اینکه بخواهیم ماله بکشیم در واقع جامعه را از بین می بریم.

وی ادامه داد: مدیران ما تا دو روز پیش می گفتند شرافت و حیثیت ملی ولی امروز می گویند پیروز شدیم. - در بحث میزبانی باشگاه های ایرانی- مردم را چه فرض نموده اید؟ جلسه شما با دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است. من خودم هنوز عضو AFC هستم و در جریان اخبارش قرار می گیرم. شما با دبیر کل کنفدراسیون آسیا جلسه داشتید.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران تاکید نمود: مگر دبیر کل می تواند کاری کند؟ مگر شما به عنوان مدیر باشگاه های مطرح هنوز وظایف دبیر کل را نمی دانید؟ دبیر کل که نمی تواند به شما بگوید میزبانی می دهم یا نه. او باید حرف های شما را یادداشت کند و به مسئولان بالادست خود و کمیته مسابقات بگوید. پیروز چه شده اید؟ بازی های شما خارج از ایران است. وزارت ورزش هم مصاحبه می نماید. پیروزِ چه؟

دادکان اضافه نمود: جلسه مدیران باشگاه ها با AFC هیچ دستاوردی برای ما نداشته است. بگذارید یک نفر حرف بزند. جامعه ای رو به فساد می رود که فکر می نمایند آدم های فاسدش زیاد شده اند در حالی که آدم های خوبش حرف نمی زنند. اجازه بدهید کارشناسان حرف بزنند. شما فیلم ها و صحبت هایشان را مقایسه کنید و ببینید قبلاً چه گفته اند و الان چه می گویند.

وی توضیح داد: کنفدراسیون آسیا بر اساس حرف های ما این تصمیم - سلب میزبانی از نمایندگان ایران- را گرفته است. وزیر ورزش قبلاً مصاحبه کرد و 5 هفته لیگ را با فدراسیون فوتبال متوقف کردند چون می گفتند امنیت در کشورمان نیست و بازی های لیگ تعطیل شد.

دادکان در ادامه انتقاداتش ازمسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: مسئولان کنفدراسیون آسیا تمام اخبار را می دانند. شما ناامنی را اعلام کردید. شما باید پاسخگو باشید نه AFC. همه چیز را در خفا و دروغ پیش نبریم. صحبت های وزیر که گفت امنیت نداریم و بازی پرسپولیس و تراکتور را به تعویق انداختند را برای مردم منتشر کنید.

دادکان گفت: شما گفتی نمی رویم به لیگ قهرمانان آسیا ولی می روی. کُرنش هم می کنی ولی برایت تره خرد نمی نمایند. می گویند به مسابقات نمی رویم. خب نروید چرا می گویید عزت و شرافت ملی؟

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال همچنین از کمیته ملی المپیک هم انتقاد کرد و گفت: وقتی که قهرمانان ارزنده می فرایند و پناهنده می شوند، مسئولان کمیته می گویند بفرایند؛ آنها هم مثل بقیه هستند. یک قهرمان ملی مثل یک آدم معمولی است؟ بعد عوامل و آدم های دیگر را می تراشند و می گویند که علیه اینها حرف بزنید. این حرف را از روی سند و با صداقت می گویم. شما یک هم صنف ورزشکار را می تراشید که بگوید فلان ورزشکار دروغ گفته و وطن فروش بوده است. این چیزها نیست. ما سال جاری 38 دوپینگی و بیش از 20 نفر پناهنده در ورزش داشته ایم. همواره بگوییم اینها مهاجر هستند و بفرایند و فقط شما بمانی؟ حق را به جوان 20 ساله بدهید. راهشان را هموار کنید که بمانند. همه بفرایند و فقط تو بمانی؟

  • خبر جدید؛ بازگشت میزبانی به نمایندگان ایران در مرحله گروهی

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20654

به "محمد دادکان: کدام پیروزی؟ ، AFC تره هم برایتان خرد نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد دادکان: کدام پیروزی؟ ، AFC تره هم برایتان خرد نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید