محموله جدید واکسن در راه خوزستان ، خودداری از مراجعه به مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: فعلا واکسیناسیون با همه ظرفیت انجام نمی گردد و تنها تکمیل واکسیناسیون افراد بالای 70 سال که نوبت تزریق دوز دوم آن ها فرا رسیده، در حال اجرا است.

محموله جدید واکسن در راه خوزستان ، خودداری از مراجعه به مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در حال حاضر شرایط بیماری در خوزستان نسبت به بسیاری از نقاط کشور با ثبات تر است؛ هر چند نباید از اهمیت مساله غافل شویم زیرا این شرایط، به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: با احتساب شهرستان تازه تاسیس کرخه، در حال حاضر در استان خوزستان 13 شهرستان در شرایط نارنجی و 15 شهر در شرایط زرد قرار دارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یکی از مشکلاتی که ما را نگران می نماید، بعضی باورهای غلط در خصوص واکسیناسیون، کرونا، اطلاعات ناقص در خصوص راه های انتقال و روش های پیشگیری، استفاده نادرست از فضای مجازی و انتشار مطالب غیرعلمی ضد ماسک و ماسک است.

علوی بیان نمود: در واکسیناسیون کرونا، خوب جلو رفتیم و پوشش نسبتا مطلوبی پیدا کردیم اما به دلیل کمبود واکسن، فعلا واکسیناسیون با همه ظرفیت انجام نمی گردد و تنها تکمیل واکسیناسیون افراد بالای 70 سال که نوبت تزریق دوز دوم آن ها فرا رسیده، در حال اجرا است.

وی توضیح داد: محموله جدید واکسن در راه است و به محض ورود به خوزستان، اطلاع رسانی خواهد شد و از هم استانی های واجد شرایط به وسیله ارسال پیامک برای دریافت واکسن دعوت می گردد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: فعلا مردم از مراجعه به مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی خودداری نمایند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه نمود: مردم مطمئن باشند سهمیه دوز دوم آن ها محفوظ است و چند روز تاخیر در دریافت دوز دوم، هیچ خللی در ایجاد ایمنی به وجود نمی آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 59445

به "محموله جدید واکسن در راه خوزستان ، خودداری از مراجعه به مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محموله جدید واکسن در راه خوزستان ، خودداری از مراجعه به مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید