مدیر مجموعه نیاوران با معاون رئیس موزه شهر ممنوعه پکن ملاقات کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، در ادامه سفر هیئت اعزامی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کشور چین، سید رحمت الله رئوف حنان مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با لوو وای (LOU Wei) معاون رئیس موزه شهر ممنوعه پکن دیدار کرد.

مدیر مجموعه نیاوران با معاون رئیس موزه شهر ممنوعه پکن ملاقات کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله کامپیوتر به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، در این دیدار که روز چهارشنبه 25 مهر ماه در محل موزه شهر ممنوعه پکن انجام شد دو طرف در مورد تعاملات فرهنگی و برگزاری نمایشگاه های مشترک مصاحبه کردند.

در این دیدار لوو وای معاون رئیس موزه شهر ممنوعه با اشاره به قدمت دو تمدن تاریخی ایران و چین و اشتراکات فرهنگی دو کشور خواهان انجام همکاری های مشترک در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد.

معاون رئیس این موزه همچنین اعلام نمود موزه شهر ممنوعه تمایل دارد برای نخستین بار نمایشگاهی از آثار باستانی و تاریخی ایران جهت معرفی هنر و تاریخ ایران در این موزه برگزار کند و از طرف ایرانی خواست فهرستی از آثار پیشنهادی خود را جهت نمایش به این موزه اعلام کند.

سید رحمت اله رئوف حنان مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نیز با ابراز تمایل به همکاری های فرهنگی با این موزه، آمادگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و همینطور مجموعه نیاوران را جهت برگزاری نمایشگاه های مشترک و تبادل آثار اعلام نمود.

رئوف حنان همچنین خواهان همکاری دو موزه در زمینه حفاظت و مرمت آثار و بناهای تاریخی، بهره گیری از فناوری های نوین در امر حفاظت و همچنین همکاری در زمینه معرفی، آموزش و پژوهش شد.

مدیر مجموعه نیاوران ضمن ابراز امیدواری از تحقق زود هنگام این همکاری ها از طرف چینی خواست تا برای تشکیل کمیته های کارشناسی و برگزاری نمایشگاه مشترک به وسیله سازمان متبوع موضوع را پیگیری کند.

بازدید از بزرگ ترین مرکز حفاظت از آثار باستانی شهر پکن در موزه شهر ممنوعه با وسعت 13 هزار مترمربع و 26 آزمایشگاه فعال حفاظت و مرمت و همچنین بازدید از پربازدیدترین موزه کشور چین با میانگین تقریبی 16 میلیون بازدیدکننده در سال خاتمه بخش این دیدار فرهنگی بود.

در این دیدار جواد جهانبانی مشاور رئیس سازمان و مدیرکل حراست، مسلم شجاعی دستیار مدیرکل تبلیغات و بازاریابی گردشگری معاونت گردشگری، مهناز اسدی رئیس کاخ اختصاصی نیاوران، سمیه آقازمانی رئیس اداره فنی و مهندسی و پروانه اسکاش رئیس اداره روابط عمومی مجموعه نیاوران و جمعی از متخصصان و کارشناسان موزه شهر ممنوعه حضور داشتند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11433

به "مدیر مجموعه نیاوران با معاون رئیس موزه شهر ممنوعه پکن ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر مجموعه نیاوران با معاون رئیس موزه شهر ممنوعه پکن ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید