میری: نیم نگاهی به المپیک دارم، پلی استیشن بازی می کنم و معروف را دوست دارم

به گزارش مجله کامپیوتر، نایب قهرمان وزنه برداری دنیا گفت: قبل از بازی های آسیایی از ناحیه مچ دچار آسیب دیدگی شدم و نمی توانستم حتی میله خالی بلند کنم. خیلی ها مرا مهره سوخته می دانستند.

میری: نیم نگاهی به المپیک دارم، پلی استیشن بازی می کنم و معروف را دوست دارم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی میری در ابتدا دربرنامه سلام صبح بخیر گفت: تمرینات خوبی داشتم اما قبل از اعزام به مسابقات دچار آسیب دیدگی جزئی شدم اما خداراشکر به تمرین برگشتم و با پشتکار و برنامه ریزی مربی توانستم مزد زحمات چندین ساله خودم و کسانی را که برایم زحمت کشیدند، بگیرم.

وی اضافه نمود: قبل از بازی های آسیایی از ناحیه مچ دچار آسیب دیدگی شدم و نمی توانستم حتی میله خالی بلند کنم. خیلی ها مرا مهره سوخته می دانستند ولی من انگیزه داشتم که دوباره برگردم.

میری ادامه داد: وسایلم را برداشتم و به خوابگاهی در شهر خودم در ارومیه رفتم. سه ماه خانه نرفتم و روزی 4 وعده مداوم تمرین کردم و خداراشکر که فیزیوتراپی هم نرفتم و مچ دستم خود به خود خوب شد. توانستم در مسابقه کشوری وزنه نسبتا سنگین بلند کنم و دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شوم. بعد از آن روحیه ام بیشتر شد و بعد از یک سال و نیم دوری از اردو توانستم در مسابقات آسیایی وزنه خوبی بزنم و اعتماد سرمربی عزیزمان را برای مسابقات دنیای جلب کنم.

نائب قهرمان وزنه برداری دنیا یادآور شد: قرار بود یک سال دیگر برای بازی های آسیایی 2022 به دسته 96 بروم اما چون وزنم با قدم نمی خورد و تمرینات وزنه برداری هم خیلی پرفشار و آسیب دیدگی بالا است قرار شد زودتر وزنم را بالا ببرم و نیم نگاهی هم به المپیک دارم تا وزنه های خوبی بلند کنم. اگر کادر فنی به من اجازه بدهند که در مسابقات پیش رو شرکت کنم و سهمیه بگیرم، دوست دارم در المپیک هم باشم.

وی درباره تغییر وزن خود به وزنی که چهره های دیگری هم در آن حضور دارند، شرح داد: درست است که اسطوره های وزنه برداری از جمله کیانوش رستمی و سهراب مرادی در این وزن هستند. آقا سهراب را خیلی دوست دارم آقای رستمی هم از بزرگان وزنه برداری است و دوست دارم از تجربیات این دو عزیز استفاده کنم و در این وزن، وزنه های خوبی ثبت کنم.

میری درباره مسابقات پیش رو گفت: باید 6 مسابقه آزمایش دوپینگ بدهیم، 4 تا را وزنه بزنیم و دو تا را وزن کشی کنیم. من دو مسابقه را در دسته 86 کیلو دادم و باید دو مسابقه را در دسته 96 کیلو بدهم و امتیاز کافی را برای المپیک برای خودم جمع کنم. دو مسابقه بعدی هم می توانم وزنه نزنم و فقط وزن کشی کنم.

این وزنه بردار که میهمان برنامه سلام صبح بخیر بود، ادامه داد: برای مسابقات آسیایی 4 ماه پشت هم در اردو بودیم، بعد 20 روز مرخصی داشتیم که البته باز هم داشتیم تمرین می کردیم، سپس دوباره 4 ماه به اردو رفتیم. هر ورزشکاری دوست دارد بهترین مدال را کسب کند و ما هم زندگی مان را در این ورزش گذاشتیم. من 9 سال است تمام کوششم را می کنم و هدفم مدال المپیک است و برای آن کوشش می کنم.

وی درباره پلی استیشن بازی کردن در تمرینات گفت: در اردو به جز تمرین پلی استیشن هم بازی می کنیم. با علی آقا داودی در اتاق بیرانوند دور هم جمع می شدیم، بازی می کردیم و می خندیدیم و روزهای خوبی داشتیم. البته آنها بازی دیگری دوست داشتند و ما می خواستیم فوتبال بازی کنیم اما آنها زورشان بیشتر بود!

میری در مورد افت وزنه برداری و کاهش سهمیه المپیک 2020، توضیح داد: وزنه برداری افت نکرده است و بچه های جوانی داریم که وزنه های خوبی خواهند زد و مدالهای خوبی خواهند گرفت. آقای داودی و خود من هم جوان هستیم و تا 5، 6 سال دیگر در اوج هستیم بعد هم خدا بزرگ است. سهمیه هم به علت آزمایش دوپینگ مثبت دو تا شد و قوانینی هست که هرچقدر آزمایش دوپینگ بیشتر باشد، سهمیه کمتر می گردد.

این ورزشکار درباره تجربه کردن رشته های مختلف گفت: از کودکی والیبال بازی می کردم اما قبل اینکه به وزنه برداری بیایم سمت رشته های فوتبال و کشتی رفتم، در خانه چیزهای سنگین بلند می کردم و گفتند در وزنه برداری شانست را امتحان کن. به من گفتند استعداد کافی برای قهرمان شدن را داری. اول سخت بود اما رفته رفته که رکوردهایم بالا رفت انگیزه ام بیشتر شد و ملی پوش شدم.

وی در مورد حواشی اهدای یک خانه به سهراب مرادی و سپس پس دریافت خانه از او، تاکید نمود: بعد از المپیک به او خانه ای دادند و بعد گفته اند این را تحویل بده و اصلا خانه سند ندارد. خیلی کارشان زشت است و امیدوارم این کارها تکرار نگردد. من هم که از مسابقه برگشتم استاندار به خانه مان آمدند و قرار شد یک واحد آپارتمان به من بدهند.

این قهرمان وزنه برداری در پاسخ به اینکه آیا کسانی هستند که از موفقیت های تو ناراحت شوند، توضیح داد: بله صد در صد هستند؛ قبلا هم بوده اند و حالا هم هستند. دستشان درد نکند که هستند و به من انگیزه بیشتر می دهند.

وی در پاسخ به بهترین بازی دوران کودکی گفت: بچگی وسطی و هفت سنگ بیشتر بازی می کردم. در روستاها و سطح شهر سالنهای زیادی هست و فقط در شهر ارومیه 200، 300 تور والیبال می توانید ببینید.

میری در خاتمه گفت: سعید معروف را خیلی دوست دارم او با هیچ کس کاری ندارد و سرش به کار خودش است و از او یاد می گیرم.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15205

به "میری: نیم نگاهی به المپیک دارم، پلی استیشن بازی می کنم و معروف را دوست دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میری: نیم نگاهی به المپیک دارم، پلی استیشن بازی می کنم و معروف را دوست دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید