نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

به گزارش مجله کامپیوتر، نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری و شرایط ممنوعیت شرکت قبولی های دوره روزانه سال 98 در کنکور 99 از جمله دغدغه های مهم این روز های کنکوری هاست.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این گزارش به بیان توضیحاتی درباره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری و شرایط ممنوعیت شرکت قبولی های دوره روزانه سال 98 در کنکور 99 می پردازیم.

شرایط ممنوعیت شرکت قبولی های دوره روزانه سال 98 در کنکور 99

پذیرفته شدگان دوره های روزانه (اعم از متمرکز و یا نیمه متمرکز) آزمون سراسری سال 1398 در صورت شرکت در آزمون سراسری سال 1399 مجاز به انتخاب رشته های دوره روزانه نخواهند بود و منحصرا در رشته های غیر روزانه (نوبت دوم شبانه، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرحضوری، مجازی، پیغام نور، غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان) پذیرش خواهند شد.

تبصره: دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که حداکثر تا تاریخ مقرر (31 اردیبهشت 99) از رشته قبولی خود انصراف قطعی نداده اند مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1399 نیستند.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99

با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 26 اردیبهشت 95 مجلس شورای اسلامی و بر اساس مصوبه چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو 14 آبان 97، میزان سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1399 حداکثر 30 درصد و با تأثیر مثبت به صورت زیر انجام می گردد.

آن دسته از دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم معارف اسلامی که دیپلم خود را در سال 98 یا 99 در نظام جدید 6-3-3 اخذ نموده اند و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم) 6-3-3 به میزان حداکثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب با تاثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می گردد.

آن دسته از دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را طی سال های 1384 تا 1397 اخذ نموده اند و یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی و سراسری برگزار شده، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود به میزان 25 درصد و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ خواهد شد.

داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و علوم و معارف اسلامی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 1390-91 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی دروس دوره پیش دانشگاهی آنان که به صورت نهایی و سراسری کشوری برگزار شده است به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ خواهد شد. سایر دیپلمه ها مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

لازم به ذکر است، کنکور سراسری از فردا چهارشنبه 29 مرداد شروع و شنبه اول شهریور به خاتمه می رسد. کنکور گروه آزمایشی هنر با 113 هزار و 732 داوطلب صبح روز چهارشنبه، 29 مرداد، کنکور گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی با 155 هزار و 250 داوطلب و علوم انسانی با 355 هزار و 580 داوطلب صبح روز پنجشنبه، 30 مرداد، کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی با 594 و هزار 259 داوطلب صبح روز آدینه، 31 مرداد و در نهایت کنکور گروه آزمایشی زبان خارجی با 174 هزار و 412 داوطلب صبح روز شنبه، اول شهریور برگزار خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 39337

به "نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید