نوبخت: بودجه 1400 عملیاتی است

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران : رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: نمایندگان در سال اول کاری خود می خواهند، لایحه ای به نفع مردم تصویب نمایند. اما با توجه به تجربه 30 سال گذشته خود در بحث بودجه تاکید می کنم، این بودجه عملیاتی خواهد بود تنها نمایندگان باید وقت کافی برای آنالیز لایحه بودجه در نظر بگیرند.

نوبخت: بودجه 1400 عملیاتی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست روز یکشنبه کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بعضی اظهار نظرها مبنی بر اینکه لایحه بودجه 1400 قابل تحقق نیست، گفت: نمایندگان در سال اول کاری خود می خواهند، لایحه ای به نفع مردم تصویب نمایند اما با توجه به تجربه 30 سال گذشته خود در بحث بودجه تاکید می کنم، این بودجه عملیاتی خواهد بود تنها نمایندگان باید وقت کافی برای آنالیز لایحه بودجه سال آینده در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اعتبارات کافی در نظر گرفته شده است، گفت: در بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هم دولت با توجه به بند (و) تبصره (2) بالغ بر 90هزار میلیارد تومان منابع لحاظ نموده تا ضمن رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی، این سازمان بتواند در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.

نوبخت با اشاره به حضور مسئولان دولتی در نشست های کمیسیون تلفیق بودجه 1400 اظهار کرد: در جلسه امروز سازمان برنامه و بودجه نسبت به منابع، مصارف، سیاست ها و اهداف لایحه بودجه سال آینده گزارش اجمالی را ارائه کرد و بعد از آن وزیر امور مالی و دارایی درباره درآمدهای مالیاتی، گمرکی و خصوصی سازی مطالبی را بیان کرد.

وی اظهار داشت: بیژن زنگنه وزیر نفت و عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی نیز درباره نحوه وصول منابع حاصل از فروش نفت و سیاست های ارزی گزارشی را ارائه کردند.

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در سال آینده بالغ بر 95 هزار میلیارد تومان از منابع به وسیله واگذاری سهام شرکت های دولتی حاصل می گردد.

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48237

به "نوبخت: بودجه 1400 عملیاتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: بودجه 1400 عملیاتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید