نگرانی ژاپن از بسته شدن احتمالی تنگه هرمز

به گزارش مجله کامپیوتر، پکن- خبرنگاران- وزیر خارجه ژاپن می گوید دولت اقدام هایی برای مقابله با تنش فزاینده در خلیج فارس را که ممکن است به بسته شدن تنگه هرمز بینجامد، در نظر خواهد گرفت.

نگرانی ژاپن از بسته شدن احتمالی تنگه هرمز

تلویزیون ژاپن گزارش کرد تارو کونو روزچهارشنبه به خبرنگاران گفت که اوضاع در نزدیکی تنگه هرمز، که برای تامین انرژی ژاپن حیاتی است، به شدت آسیب پذیر است.

او افزود که دولت ژاپن چگونگی واکنش در صورت بسته شدن این تنگه را در نظر خواهد گرفت.

وزیر خارجه ژاپن گفت ضروری است تا از تاثیر مستقیم بسته شدن احتمالی این تنگه بر اقتصادهای ژاپن و دنیا جلوگیری گردد.

تنگه هرمز نقش مهمی در مبادلات منطقه ای و بین المللی به ویژه تانکرهای نفتی دارد و در صورت بسته شدن این گذرگاه راهبردی، در عمل امکان انتقال نفت از آسیا به اروپا وجود نخواهد داشت.

تنگه هرمز به عنوان دروازه ورود به خلیج فارس در دهانه خلیج فارس بین ایران و عمان واقع شده است، این تنگه 55 کیلومتر طول و 63 کیلومتر عرض دارد و هر زمان ایران بخواهد می تواند این کانال را ببندند.

امارها نشان می دهد روزانه 17 میلیون بشکه نفت به وسیله این تنگه به سوی آسیا حمل می گردد و 14 نفتکش بسیار بزرگ کار انتقال نفت خام را از این جهت انجام می دهند که نزدیک به سه چهارم آنها به چین، هند، کره و ژاپن حمل می گردد.

همچنین 18 درصد از صادرات گاز طبیعی به وسیله تنگه هرمز انجام و بیش از یک چهارم تجارت گاز مایع طبیعی دنیا از این طریق حمل می گردد.

**آساق**1904**

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7646

به "نگرانی ژاپن از بسته شدن احتمالی تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی ژاپن از بسته شدن احتمالی تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید