هزینه های خدمات درمانی به زائران اربعین اعلام شد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در موسم اربعین حسینی بیش از 160 تن دارو و تجهیزات به پایگاه های هلال احمر منتقل می شود.

هزینه های خدمات درمانی به زائران اربعین اعلام شد

به گزارش ، محمد تقی حلی سازدرباره خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: چندین سال است که خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی ارائه می شود و این خدمات امسال نیز از سوی مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر داده می شود.

وی افزود: خدمات درمانی تیم های پزشکی جمعیت هلال احمر از حدود هشتم ماه صفر تا آخرین روز ماه صفر یعنی در حدود 22 روز به زائران اربعین حسینی ارائه می شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی تفاهمنامه با کشور میزبان 60 پایگاه در موسم اربعین از سوی مرکز پزشکی راه اندازی می شود، گفت: تعداد پایگاه های ما نسبت به سنوات قبل افزایش یافته است و خدمات درمانی و دارویی به زائران کشورمان ارائه می شود.

به گفته حلی ساز، امسال در موسم اربعین حسینی بیش از 160 تن دارو و تجهیزات بابت خدمات درمانی به زائران کشورمان در پایگاه های هلال احمر انتقال می یابد.

وی افزود: دارو ها و تجهیزات در نظر گرفته شده برای زائران اربعین حسینی روز اول ماه صفر به وسیله 15 تا 18 تریلر انتقال می یابد تا در پایگاه های هلال احمر و مراکز درمانی تعبیه شده توزیع و تجهیز شود و مسئله ای در زمان ورود زائران وجود نداشته باشد؛ در حقیقت قبل از شروع راهپیمایی عظیم و پرشکوه اربعین حسینی تمامی پایگاه های خدمات درمانی هلال احمر تجهیز می شود تا زائران کشورمان دغدغه ای در این رابطه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه این پایگاه ها در نقاط صفر مرزی، جهت راهپیمایی زائران، کربلا، نجف، کاظمین و سامرا برقرار می شود، گفت: خدمات درمانی لازم در این ایام به زائران کشورمان داده می شود؛ هزینه بخش اعظمی از ارسال تجیهزات و نیرو های خدمات رسان تامین شده و تنها بخش اندکی از این هزینه ها را زائران پرداخت می کنند.

حلی ساز شرح داد: خدمات ارائه شده به زائران بیشتر از هزینه های دریافتی از آن ها خواهد بود، چنانکه در سال های گذشته موارد بسیاری از مراجعه به پایگاه ها و حتی عمل جراحی، بستری را داشتیم.

وی افزود: زائران با نام نویسی در سامانه سماح و پرداخت هفت هزار تومان بابت خدمات درمانی و هلال احمر، فقط بخشی از هزینه های جاری اعم از انتقال دارو، تجهیزات، اعزام کادر درمانی، اجاره محل های برخی از پایگاه ها (اجاره هتل) را جبران می کنند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حدود دو هزار و 200 تا دو هزار 500 نفر پزشک، پرستار و کادر خدماتی و درمانی برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعزام می شوند، گفت: این افراد به صورت داوطلبانه در ایام اربعین حسینی حضور می یابند و هیچ دستمزدی دریافت نمی کنند؛ مرکز پزشکی نیز فقط هزینه های رفت و برگشت و اسکان این عزیزان را برعهده دارد.

حلی ساز با اشاره به برخی هزینه های اجرا شده در ایام اربعین حسینی شرح داد: هزنیه هایی همانند انتقال دارو و برقراری پایگاه ها بخشی از خدمات است؛ بخشی از هزینه ها نیز به صورت ارزی است که شامل راه اندازی مرکز درمانی در برخی هتل ها خواهد بود که باید بابت آن هم اجاره بها به هتل پرداخت کنیم بنابراین بخشی از اقدامات اجرا شده، مشمول پرداخت هزینه است.

وی اظهار کرد: زائران اربعین حسینی فقط با پرداخت هزینه های اندک در سامانه سماح از خدمات بیمه ای و خدمات درمانی و هلال احمر بهره مند می شوند و این هزینه ها صرفا بخش اندکی از خدمات اجرا شده را شامل می شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بخشی از خدمات درمانی یا حادثه ها را بیمه پرداخت می کند، گفت: وقتی زائر کشورمان در صورت بروز حادثه مشمول بیمه باشد، هزینه های او نیز توسط بیمه پرداخت می شود که به عنوان نمونه اعزام به بیمارستان های کشور میزبان، انتقال بیمار به کشور، پرداخت خسارت در صورت بروز حادثه یا فوت ناشی از حوادث و. شامل حال افراد بیمه شده می شود بنابراین پرداخت بیمه به قیمت 15 هزار تومان و خدمات درمانی و هلال احمر به مبلغ هفت هزار تومان در سامانه سماح به افراد توصیه می شود.

حلی ساز با انتقاد از برخی افراد که نسبت به پرداخت هزینه های اندک بیمه و خدمات درمانی سخن می گویند، گفت: متاسفانه جوسازی های اشتباه از آن جایی ناشی شده که افراد تصور می کنند خدمات ارائه شده در مراکز درمانی کشور میزبان رایگان است در صورتی که چنین موضوعی هنوز ابلاغ نشده و وجود ندارد.

وی شرح داد: افرادی که هیچ آگاهی در خصوص هزینه های جاری اعم از خدمات درمانی یا بیمه ای ندارند نباید اظهار نظر در خصوص نام نویسی در سامانه سماح داشته باشند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر همچنین به دیگر خدمات درمانی برای زائران اربعین اشاره کرد و گفت: به غیر از پایگاه های مرکز پزشکی هلال احمر خدمات انتقال بیماران با آمبولانس هم مدنظر خواهد بود و به همین منظور 40 دستگاه آمبولانس برای این ایام تدارک دیده شده است؛ همچنین 8 اتوبوس آمبولانسی با تیم پیشرفته در جهت های تردد و حضور زائران اربعین حضور دارند.

حلی ساز تاکید کرد: عاقلانه است که تمامی عزیزانی که قصد سفر به اربعین حسینی را دارند در سامانه سماح ثبت نام کنند و هزینه های اندک بیمه و خدمات درمانی را پرداخت کنند چراکه با پرداخت این هزینه از دغدغه آن ها در طول جهت کاسته خواهد شد.

وی همچنین به افرادی که توانایی کافی پیاده روی در راهپیمایی اربعین را ندارند، توصیه کرد که سفر به عتبات عالیات را در ایام دیگری انجام دهند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: افرادی هم که دارو های تخصصی مصرف می کنند این دارو ها را حتما در اختیار داشته باشند و به توصیه های پزشکی توجه کنند.

وی گفت: افراد که قصد سفر دارند حتما توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و برنامه مدون و منظمی برای پیاده روی، صرف غذا، اسکان و توجه به بهداشت داشته باشند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13875

به "هزینه های خدمات درمانی به زائران اربعین اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های خدمات درمانی به زائران اربعین اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید