هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در یمن؛ درخواست جمعیت علما از رهبران انقلاب

به گزارش مجله کامپیوتر، بیانیه جمعیت علمای یمن در محکومیت متجاوزان و ادامه توقیف کشتی های حامل نفت و غذا و هشدار وزیر خارجه یمن درباره بروز فاجعه انسانی در این کشور از جمله خبرهای مربوط به یمن است.

هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در یمن؛ درخواست جمعیت علما از رهبران انقلاب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه المسیره، وزارت حقوق بشر یمن تاکید کرد محاصره، ابزار جنگی متجاوزان است . سخنگوی رسمی وزارت حقوق بشر گفت اقدامات کشورهای عضو در ارتباط با توقیف کشتی های حامل مشتقات نفتی یک جنایت جنگی به شمار می رود.

طلعت الشرجبی سخنگوی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد تیم کارشناسان سازمان ملل تاکید کرده است که ائتلاف متجاوزان از گرسنگی و محاصره به عنوان یک وسیله از وسایل جنگی استفاده می کند.

این سخنگو در گفت وگو با المسیره خاطر نشان کرد میزان تاثیرگذاری محاصره بر غیرنظامیان و تاثیرات مستقیم آن بر خدمات عمومی و بهداشت و محیط زیست برای سازمان ملل روشن شده است. سخنگوی وزارت حقوق بشر تاکید کرد به موجب توافق سوئد، سازمان ملل ناظر اسیاسی بر بندر(الحدیده) است و به همین سبب هیچ دلیل و توجیهی برای این محاصره وجود ندارد.

بیانیه جمعیت علمای یمن در محکومیت متجاوزان

جمعیت علمای یمن در بیانیه ای تاکید کرد کشورهای متجاوز با تشدید محاصره و توقیف کشتی های حامل سوخت محاصره ملت یمن ،رنج آنها را تشدید می کنند.

جمعیت علمای یمن به اشاره به ادامه جنایات متجاوزان علیه ملت یمن از رهبران انقلاب و سیاستمداران خواستند با استفاده از حق مشروع مقابله با مثل، متجاوزان را از جنایات خود و ادامه کشتار ملت یمن بازدارند.

بر اساس گزارش المسیره، جمعیت علمای یمن در بیانیه خود تصریح کرده است اگر کشتی های حامل مشتقات نفتی رفع توقیف نشود و محاصره یمن خاتمه نیابد، هیچ مجال و جایی برای سستی و انتظار نیست چرا که در این صورت فجایع و مصایب جای آن را خواهد گرفت.

هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در یمن

وزیر خارجه یمن هم درباره پیامدهای بروز فاجعه انسانی در یمن در نتیجه ادامه توقیف کشتی های حامل مواد غذایی و مشتقات نفتی هشدار داده است.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، هشام شرف عبدالله درباره افزایش خطرات بروز فاجعه انسانی و خطرات آن و رویکرد برخی برای به شکست کشاندن تلاش ها برای خاتمه تجاوزگری به یمن و ملت آن هشدار داده است.

وی در نامه هایی برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل و اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل و کننده ویژه سازمان ملل در امور یمن و همچنین کننده عالی امور خارجی و سیاست امنیتی اتحادیه اروپا گفته است کشورهای ائتلاف متجاوز و مزدورانشان همچنان سیاست مجازات جمعی را علیه ملت یمن در پیش گرفته اند که آخرین آن توقیف کشتی های حامل مواد غذایی و مشتقات نفتی است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15110

به "هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در یمن؛ درخواست جمعیت علما از رهبران انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره بروز فاجعه انسانی در یمن؛ درخواست جمعیت علما از رهبران انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید