هشدار روسیه درباره احتمال صحنه سازی حمله شیمیایی در جنوب ادلب

به گزارش مجله کامپیوتر، مسئولان روسی می گویند گروهک کلاه سفیدها با یاری تروریست ها کوشش می نمایند با صحنه سازی، دولت سوریه را به حمله شیمیایی به جنوب ادلب متهم نمایند.

هشدار روسیه درباره احتمال صحنه سازی حمله شیمیایی در جنوب ادلب

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، مرکز آشتی روسیه در سوریه امروز (آدینه) هشدار داد گروهک موسوم به کلاه سفیدها به همراه گروه تروریستی هیأت تحریرالشام (جبهة النصره سابق) در حال تدارک برای صحنه سازی حمله شیمیایی در ادلب هستند.

یوری بورنکوف رئیس مرکز آشتی روسیه با هشدار درباره احتمال صحنه سازی حمله شیمیایی در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب، گفت: بعلاوه، ما اطلاعاتی دریافت کردیم که سران گروه تروریستی هیأت تحریرالشام به همراه سازمان به اصطلاح حقوق بشری کلاه سفیدها قصد دارند استفاده از مواد سمی و تحریب زیرساخت های غیرنظامی در جنوب ادلب را صحنه سازی نمایند.

به نوشته خبرگزاری تاس بورنکوف درباره هدف از این صحنه سازی شرح داد: هدف از این فتنه انگیزی، تهیه عکس و فیلم برای توزیع کردن در اینترنت، رسانه های خاورمیانه و غربی هستند تا نیروهای دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه شهروندان خود متهم نموده و حملات خودسرانه ای را [به دمشق] موجب شوند.

آمریکا و متحدانش پیش از این دو باره به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به اهدافی در این کشور حمله نموده اند. اولین بار، فروردین ماه سال 1396 بود که آمریکا به بهانه حمله شیمیایی در خان شیخون، به پایگاه هوایی الشعیرات ارتش سوریه در در استان حمص حملات موشکی کرد. دومین حمله یک سال بعد از حمله اول و در 25 فروردین سال گذشته توسط سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس انجام شد و آنها جمعا 100 موشک به سوریه شلیک کردند.

پایگاه افشاگر ویکی لیکس اخیرا فاش نموده است که سازمان منع سلاح های شیمیایی کوشش نموده با دستکاری در یک گزارش در خصوص حمله شیمیایی در سوریه، زمینه حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه را به این کشور فراهم کند. بر اساس سندی که این پایگاه منتشر نموده، گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی در خصوص استفاده از بمب شیمیایی در دوما در سال 2018، دروغ بوده است. (جزئیات بیشتر)

ادعای حملات شیمیایی در مناطق مختلف سوریه طی سال های اخیر به ابزاری برای حملات غربی ها علیه دولت سوریه تبدیل شده است. مسکو و دمشق هم بارها هشدار دادند که گروه های تروریستی در کوشش هستند تا با صحنه سازی یک حمله تروریستی، دمشق را متهم و راه را برای مداخلات نظامی خارجی در سوریه هموار نمایند.

ادعاهای کشورهای غربی در حالی مطرح می گردد که سوریه در سال 2013 در چارچوب توافقی میان آمریکا سلاح های شیمیایی خودش را زیر نظارت سازمان منع سلاح های شیمیایی یا امحا نموده و یا به خارج از سوریه ارسال نموده است. مقام های سوری نیز بارها اعلام نموده اند که این کشور سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18923

به "هشدار روسیه درباره احتمال صحنه سازی حمله شیمیایی در جنوب ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره احتمال صحنه سازی حمله شیمیایی در جنوب ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید