هند چهارمین دارنده ذخایر ارزی جهان شد خبرنگاران

به گزارش مجله کامپیوتر، صندوق بین المللی پول گزارش داد که هند با داشتن 580 میلیارد دلار ذخایر ارزی در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.

هند چهارمین دارنده ذخایر ارزی جهان شد خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از راشاتودی، صندوق بین المللی پول اعلام نمود که پس از چین، ژاپن و سوئیس، هند به داشتن 580.3 میلیارد دلار ذخایر ارز خارجی از این منظر در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.

درواقع با این حجم ذخایر ارز خارجی هند می تواند 18 ماه واردات خود را پوشش دهد. افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی، ورود پول به بازار سهام این کشور، در کنار مثبت شدن حساب جاری این کشور از جمله دلایل بالا رفتن ذخایر ارزی هند بوده است. البته بانک مرکزی هند میزان ذخایر فارکس خود را 540 میلیارد دلار برآورد کرده است.

از طرف دیگر ارزش ذخایر طلای هند نیز 34.2 میلیارد دلار محاسبه شده است و 5 میلیارد دلار دیگر نیز مربوط به دارایی های مرتبط با صندوق حق برداشت مخصوص در این کشور است.

کارشناسان می گویند: بهبود جایگاه هند در حوزه ذخایر ارزی به سرمایه گذاران خارجی و شرکت های رتبه بندی این نگاه را می دهد که دولت این کشور می تواند علیرغم بدتر شدن چشم انداز مالی این کشور و رفتن اقتصاد هند به سمت ثبت نخستین سال با رشد منفی در 40 سال گذشته، به تعهدات مالی خود عمل کند.

بانک مرکزی هند در گزارش خود توصیه کرده که این کشور باید ذخایر ارزی خود را بیش از این افزایش دهد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54330

به "هند چهارمین دارنده ذخایر ارزی جهان شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند چهارمین دارنده ذخایر ارزی جهان شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید