هواوی به ماجرای بن شدن از طرف گوگل، واکنش رسمی نشان داد

به گزارش مجله کامپیوتر، پس از پتکی که گوگل بر پیکره هواوی زد و رسما گفت که گواهی های اندروید هواوی را با توجه به تحریم های اخیر آمریکا، باطل خواهد، حالا Huawei اولین واکنش و پاسخ رسمی به این خبر را اعلام نموده است. این بیانیه هواوی، بیش از آنکه پاسخی برای سوال های به وجود آمده باشد، سوال های بیشتری را به وجود می آورد.

هواوی به ماجرای بن شدن از طرف گوگل، واکنش رسمی نشان داد

در این بیانیه که Huawei برای وب سایت ورج ایمیل نموده است، این شرکت به نقش خود در محبوب تر شدن اندروید در سال های اخیر در سراسر جهان اشاره می نماید. البته این شرکت در این زمینه حق دارد چراکه میزان فروش گوشی های این شرکت نیز اهمیت هواوی در جهانی اندروید را تعیین نموده و در حالی که دیگر بازیگران بزرگ جهانی گوشی های هوشمند با مشکل در فروش روبرو هستند، هواوی وضعیت خیلی خوبی دارد و رکورد های جدیدی در تاریخ خود ثبت نموده است.

همچنین Huawei اطمینان داده که گوشی های کنونی این شرکت که تحت دو برند هواوی و آنر عرضه می شوند، مسئله ای در دریافت بروزرسانی های امنیتی نخواهند داشت. همچنین هواوی قول داده گوشی هایی که این شرکت به فروش می رساند و در فروشگاه های سراسر جهان وجود دارند نیز مسئله ای نخواهند داشت اما درباره محصولات آینده این شرکت، هنوز صحبتی نشده است. متن این بیانیه به توضیح زیر است:

قبل از این بیانیه نیز گوگل اعلام نموده بود که محصولات کنونی هواوی، همچنان به پلی استور و سرویس های گوگل، دسترسی خواهند داشت و مسئله ای برای آن ها پیش نخواهد آمد. چیزی که هنوز جای سوال دارد، دریافت بروزرسانی های بزرگ سیستم عامل اندروید برای دستگاه های Huawei است. برای اینکه ببینیم بالاخره این مشکل هواوی و گوگل حل می گردد، باید منتظر بمانیم تا مشاجره تجاری آمریکا و چین به نتیجه برسد و ببینیم چه اتفاقی برای گوشی های Huawei خواهد افتاد.

Huawei از مدت ها پیش رسیدن چنین روزهایی را پیش بینی می نموده و می دانسته که ممکن است روزی از دسترسی به سیستم عامل های شرکت های آمریکایی مثل گوگل و مایکروسافت محروم گردد. آن ها به همین دلیل، در حال توسعه سیستم عامل موبایلی جدیدی هستند که اگر ماجرا بدتر از این ها شد، بتوانند سیستم عامل اختصاصی خود را جایگزین اندروید نمایند. احتمالا جمله آخر بیانیه که می گوید هواوی همچنان به توسعه اکوسیستم نرم افزاری خود ادامه خواهد داد نیز مربوط به همین خبرهای ضد و نقیضی است که از سیستم عامل جدید هواوی شنیده ایم. امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک حل گردد تا کاربران هواوی، از این ماجرا متضرر نشوند. شما در این زمینه چه فکر می کنید؟

منبع: TheVerge

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7872

به "هواوی به ماجرای بن شدن از طرف گوگل، واکنش رسمی نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی به ماجرای بن شدن از طرف گوگل، واکنش رسمی نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید