هوای ایران در 48 ساعت آینده

به گزارش مجله کامپیوتر، اداره کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران و وزش باد در تهران و بسیاری از استان های کشور طی دو روز آینده اطلاع داد.

هوای ایران در 48 ساعت آینده

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (21 مرداد) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات البرز مرکزی در استان های البرز، تهران، سمنان و استان های آذربایجان غربی، کردستان، شمال کرمانشاه، همدان و زنجان در بعد ازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

همچنین طی امروز در شمال هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.

فردا و پس فردا (22 و 23 مرداد) در استان های گیلان، مازندران و نوار شرقی اردبیل بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان و بعضی مناطق زاگرس شمالی و مرکزی در استان های آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان، در بعد ازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

در بعضی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس رشد ابر، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد، روزهای پنجشنبه و آدینه (24 و 25 مرداد) در استان های واقع در نوار غربی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود که شدت آن برای استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، غرب اصفهان، شمال خوزستان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد است.

طی سه روز آینده وزش باد شدید در شرق کشور به ویژه منطقه زابل سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق می گردد، گفت: طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

از امروز تا چهارشنبه برای دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، اراک و نوار شرقی کشور خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان کاهش نسبی دما بین 3 تا 6 درجه پیش بینی می گردد.

آسمان تهران فردا (22 مرداد) کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد، گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (23 مرداد) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11338

به "هوای ایران در 48 ساعت آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ایران در 48 ساعت آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید