هیأت اردنی: قانون سزار علیه ملت سوریه چهره واقعی و زشت آمریکا را نشان داد

به گزارش مجله کامپیوتر، یک هیأت از شورای سیاست مردمی اردن در دیدار با کاردار سوریه ضمن انتقاد از قانون سزار، حمایت مجدد خود را از سوریه اعلام کردند.

هیأت اردنی: قانون سزار علیه ملت سوریه چهره واقعی و زشت آمریکا را نشان داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سامی المجالی رئیس شورای سیاست مردمی اردن در صدر یک هیأت از اعضای این شورا، به دیدار شفیق دیوب کاردار سفارت سوریه در اردن رفتند.

المجالی در این دیدار تأکید کرد که آنچه علیه سوریه رخ می دهد، اردن را از درون هدف قرار می دهد.

وی پس از این دیدار به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت که هدف از این دیدار، اعلام مجدد همبستگی اردن با ملت سوریه در مقابله با قانون سزار است.

بر اساس این قانون، دولت ها، شرکت ها یا تمام افرادی که مستقیم یا غیر مستقیم چه در زمینه نظامی یا اقتصادی، با دولت سوریه همکاری کنند، مشمول تحریم خواهند شد. در نخستین روز اجرای این قانون، 24 شخص و نهاد که از تلاش های دمشق برای بازسازی سوریه حمایت کردند، تحریم شدند.

این مسئول اردنی شرح داد، قانون سزار زشت ترین تصویر را از فرهنگ آمریکا نشان می دهد و این واقعیت ها ادعاهای آمریکا را بر ملا می سازد.

المجالی خاطر نشان کرد، این قانون ظالمانه علیه ملت سوریه وضع شده و رفتارهای دولت آمریکا از جمله آتش زدن محصولات کشاورزی سوریه، سرقت نفت و گاز، بمباران غیر نظامیان و مانع تراشی در برابر هر گونه راهکار سیاسی، همچنان ملت سوریه را هدف قرار می دهد.

اعضای این هیأت اردنی هم تأکید کردند که سوریه با ایستادگی و جانفشانی ملت و ارتش خود، سراسر منطقه از جمله اردن را از تروریسم و جنایات آن نجات داد.

اعضای این هیأت ضمن اعلام حمایت خود از سوریه برای مقابله این کشور با این جنگ ظالمانه، تأکید کردند: آنچه قانون سزار نامیده می شود و آمریکا آن را به سوریه تحمیل کرد، چهره واقعی و زشت آمریکا را نشان داد.

دیوب نیز در این دیدار، ضمن شرح آخرین تحولات سوریه، تأکید کرد، دمشق اقدامات لازم را انجام داده است تا بتواند از تأثیر این قانون ظالمانه علیه ملت سوریه بکاهد.

وی خبر داد که دولت سوریه با دوستان و همپیمانان خود در تماس است تا بتواند از شدت اثرات این قانون بکاهد.

کاردار سوریه در اردن خاطر نشان کرد، سوریه از مدتهاست که با اقدامات ظالمانه و یکجانبه کشورهای غربی روبرو بوده و توانسته است اثرات آن را از بین ببرد و در برابر آن به پیروزی برسد.

دیوب با بیان اینکه قانون سزار نیز از این امر مستثنی نیست، شرح داد، هر گونه بهبود در روابط اردن و سوریه به سود دو کشور و دو ملت برادر است.

ص

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 35480

به "هیأت اردنی: قانون سزار علیه ملت سوریه چهره واقعی و زشت آمریکا را نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیأت اردنی: قانون سزار علیه ملت سوریه چهره واقعی و زشت آمریکا را نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید