واریز حقوق بازنشستگان آغاز شد ، وام های 7، 10 و 100 میلیونی برای بازنشستگان

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، براساس اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی واریز حقوق از روز گذشته بیستم شهریور آغاز شده و تا انتها ماه جاری ادامه دارد. طبق برنامه تامین اجتماعی واریز حقوق ها براساس جدول حروف الفبا واریز می شود.

واریز حقوق بازنشستگان آغاز شد ، وام های 7، 10 و 100 میلیونی برای بازنشستگان

بیشتر بازنشستگان حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند. بازنشستگانی که حقوق خود را از بانک های ملی، ملت، تجارت، پست بانک، سپه و کشاورری دریافت می کنند هم حقوق این ماه را در روز 20 شهریور می گیرند.

واریز حقوق بازنشستگان در ماه های گذشته پرحاشیه بوده، تا جایی که مابه التفاوت حقوق فروردین برای غیرحداقلی بگیران پنج ماه به تعویق افتاد و در نهایت با حقوق مرداد واریز شد. اما برخی از بازنشستگان که از مخاطبان خبرنگاران هستند می گویند که مابه التفاوت دریافت نکرده اند. حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری هم در روزهای 30 و 31 شهریور واریز می شود.

3 نوع وام برای بازنشستگان

برای هر دو گروه از بازنشستگان سه نوع وام وجود دارد.

اول: وام بازنشستگان لشگری و کشوری

افراد عضو صندوق بازنشستگی لشگری و کشوری وام قرض الحسنه 10 میلیون تومانی دریافت می کنند. طبق اعلام این صندوق درخواست 130 هزار نفر برای وام بازنشستگی تایید شده که تا به امروز سه نوبت پرداخت شده است.

اولین نوبت در هفته اول تیر، دومین نوبت هفته اول مرداد و سومین نوبت هم در هفته سوم شهریور واریز شد. در هر نوبت بیش از 20 هزار نفر وام 10 میلیون تومانی می گیرند. سه نوبت دیگر از پرداخت این وام به جای مانده که در مهر، آبان و آذر پرداخت می شود. مرحله چهارم این وام حدود دو هفته بعد واریز می شود.

دوم: وام بازنشستگان تامین اجتماعی

مبلغ این وام برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هفت میلیون تومان است. به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان تا به امروز 120 هزار نفر وام دریافت کرده اند.

همچنین آنطور که مدیران تامین اجتماعی می گویند تا انتها امسال 400 هزار بازنشسته در شش مرحله تسهیلات بانکی را دریافت می کنند. به طور میانه هر 40 روز، یک مرحله اجرا می شود. برای این امر در مجموع 2600 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

سوم: وام 100 میلیون تومانی

بانک رفاه گفت به تمامی مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه های علوم پزشکی که حقوق خود را از این بانک می گیرند وام 100 میلیون تومانی پرداخت می کند.

وامی با نرخ سود 18 درصد و بازپرداخت پنج ساله که شعب مختلف بانک رفاه شرایط را سخت تر کرده اند. براساس پیگیری های خبرنگاران حقوق بازنشسته ای که متقاضی وام 100 میلیون تومانی است باید بالای 5 تا 6 میلیون تومان باشد. همچنین برای این وام به سپرده گذاری چند ده میلیون تومانی به مدت چند ماه نیاز است.

این سه نوع وام اصلی است، اما وام های مختلف دیگری مثل وام ازدواج بازنشستگان کشوری و … هم وجود دارد که مشمول همه بازنشستگان نمی شود.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 63875

به "واریز حقوق بازنشستگان آغاز شد ، وام های 7، 10 و 100 میلیونی برای بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز حقوق بازنشستگان آغاز شد ، وام های 7، 10 و 100 میلیونی برای بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید