واکنش هواپیمایی وارش به خبر اخراج متخصص بیهوشی

به گزارش مجله یک کامپیوتر، روابط عمومی شرکت هواپیمایی وارش به خبر اخراج متخصص بیهوشی از هواپیما واکنش نشان داد و اطلاعیه ای منتشر کرد.

واکنش هواپیمایی وارش به خبر اخراج متخصص بیهوشی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

دریافت 5 MB

اخیرا خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر این که خلبان پرواز تهران- بوشهر فردی را که متخصص بیهوشی بود، به بهانه ناقل ویروس کرونا بودن از هواپیما پیاده کرده است. این خبر واکنش های زیادی از جمله کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشور را برانگیخت.

روابط عمومی شرکت هواپیمایی مربوطه نیز درباره این خبر اطلاعیه ای منتشر کرد.

در خصوص خبر منتشر شده در خصوص پیاده کردن پزشک مسافر شرکت هواپیمایی وارش موارد زیر به استحضار می رسد: این شرکت، پذیرش کلیه مسافران را بر اساس پروتکل ها و دستورالعمل های صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری انجام داده و اقدام به پذیرش مسافران از جمله مسافر محترم پزشک، کرده است و در حین پذیرش هیچ گونه علایم ظاهری که نشان دهنده وجود مانعی در پذیرش ایشان باشد، مشاهده نگردیده و کارهای مربوطه طبق روال معمول اجرا شده است.

مسافر مذکور ، قبل از پرواز هیچ گونه اطلاع رسانی خاصی در خصوص ابتلا به کرونا بعمل نیاورده و کاملا عادی سوار هواپیما شده است.

مسافر مذکور براساس الزامات بهداشتی و شیوه نامه های ابلاغی موظف بوده اند پیش از دریافت کارت پرواز علائم و نشانه های بیماری را اظهار نمایند تا در این خصوص توسط همکاران ایستگاه اقدام مقتضی صورت پذیرد.

متاسفانه ایشان که خود از پرسنل کادر درمان هستند ضمن خودداری از انجام این کار، پس از ورود به هواپیما و استقرار بر روی جایگاه خود با صدای بلند خطاب به مسافران نشسته در ردیف ایشان و مهمانداران اعلام کردند که احتمالاً ناقل ویروس کرونا هستند.

سر مهماندار پس از اعلام مسافر، محترمانه از ایشان درخواست کردند مطابق بخشنامه 1900 سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به ترک هواپیما اقدام نمایند. ایشان در کمال تعجب، اظهارات قبلی خود را تکذیب کرده و اعلام کردند که ناقل نیستند و تنها برای این که کسی در جایگاه هم ردیف ایشان ننشیند این کار را کرده اند.

در نهایت با تشخیص خلبان هواپیما و کادر امنیت پرواز تصمیم بر این شد که برای حفظ سلامت مسافران دیگر و پرهیز از هر گونه ریسک احتمالی، ایشان پیاده شوند و لذا با همراهی پرسنل زمینی با رعایت اصل تکریم مسافر از هواپیما پیاده شدند.

تمام موارد بین مسافر و کادر پرواز کاملاً محترمانه رد و بدل شده و نگرانی به وجود آمده، در نهایت با آرامش و بدون هیچ گونه توهینی پایان یافت.

با توجه به شرایط خطیر کشور ضروری است که الزامات بهداشتی توسط همگان با دقت و توجه لازم مورد عمل قرار گیرد تا با پایان این شرایط به روال عادی برگردد. انتظار می رفت ایشان که از کادر زحمتکش و محترم درمانی کشور هستند، نسبت به رعایت پروتکل ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

ضمن اظهار تاسف از رویداد پیش آمده، توجه به اتفاقات اتفاق افتاده و این که این مسافر محترم از پرسنل درمانی کشور هستند، هواپیمایی وارش موضوع را تا پایان ادامه داده و حق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می داند.

دکتر برای تو

دکتر برای تو | مجله خبری و پزشکی دکتر برای تو

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: چمدان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31572

به "واکنش هواپیمایی وارش به خبر اخراج متخصص بیهوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش هواپیمایی وارش به خبر اخراج متخصص بیهوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید