پرنده عظیم الجثه ای که باور نمی کنید واقعی باشد!

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران: بیشتر مردم وقتی برای اولین بار عقاب هارپی را چه از نزدیک و چه در عکس می بینند، از بزرگی آن حیرت زده می شوند. این پرنده بزرگ کاملا عظیم الجثه، درنده، مغرور و باشکوه است و برقی پولادین در چشمانش دارد که عملا می گوید: بهتره با من در نیفتی کوچولو، من شما ها رو برای صبحونه می خورم

پرنده عظیم الجثه ای که باور نمی کنید واقعی باشد!

عقاب هارپی آنقدر عجیب و بزرگ است که ممکن است فکر کنید یک نفر لباس پرنده پوشیده و نقش بازی می کند. اما عقاب های هارپی را نباید دست کم گرفت. به هر حال آن ها پرندگان شکاری هستند. دو نوع عقاب هارپی وجود دارد: آمریکایی و پاپوآیی.

عقاب های هارپی بسیار جدی و در عین حال بامزه به نظر می رسند. آن ها بزرگترین و قدرتمندترین پرندگان شکارچی جنگل های بارانی سراسر جهان هستند. علاوه بر این، بزرگترین گونه عقاب ها روی زمین هستند. طول بال آن ها به 224 سانتیمتر و وزن آن ها بین 3.8 تا 9 کیلوگرم است.

عقاب های هارپی معمولا بالای درختان جنگل های دشتی گرمسیری زندگی می کنند. متاسفانه آن ها به علت نابودی زیستگاهشان، در آمریکای مرکزی تقریبا ریشه کن شده اند. کمتر از 50هزار عدد از این پرنده در سراسر جهان باقی مانده است.

در برزیل عقاب های هارپی با نام شاهین سلطنتی شناخته می شوند. آن ها معمولا از طعمه های بزرگی مثل میمون ها، خارپشت های درختی، تنبل ها، پرندگان، مارها، مارمولک ها و ... تغذیه می کنند. خوشبختانه انسان در لیست غذایی آن ها قرار ندارد.

منبع: boredpanda

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: برترین ها
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 14779

به "پرنده عظیم الجثه ای که باور نمی کنید واقعی باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرنده عظیم الجثه ای که باور نمی کنید واقعی باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید