9 کشوری که حتی اسم شان هم به گوش تان نخورده است!، کوراسائو، بلیز، سیشل و نائورو!

به گزارش مجله یک کامپیوتر، با وجود تقریبا 200 کشور در سطح جهان که هر کدام شان برای خودشان تاریخی پر فراز و نشیب، فرهنگ و آداب و رسومی خاص، جغرافیایی جذاب و زیبایی های طبیعی منحصر به فردی دارند که دانستن در باره آن ها می تواند برای ما جذاب و هیجان انگیز باشد. کشورهایی که بعضی هایشان نه خیلی کوچک هستند و نه خیلی دورافتاده.

9 کشوری که حتی اسم شان هم به گوش تان نخورده است!، کوراسائو، بلیز، سیشل و نائورو!

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، با وجود تقریبا 200 کشور در سطح دنیا، شما باید خوره جغرافی باشید تا درباره همه این کشورها شناخت و اطلاعات کافی داشته باشید اما آشنایی با اسم همه آن ها و این که حداقل یک بار به گوش تان خورده باشد، انتظار غیرمعقولی به نظر نمی رسد! 200 کشوری که هر کدام شان برای خودشان تاریخی پر فراز و نشیب، فرهنگ و آداب و رسومی خاص، جغرافیایی جذاب و زیبایی های طبیعی منحصر به فردی دارند که دانستن در باره آن ها می تواند برای ما جذاب و هیجان انگیز باشد.

کشورهایی که برخی هایشان نه خیلی کوچک هستند و نه خیلی دورافتاده. مثلا یکی از همین کشورها که در پرونده امروز با آن آشنا خواهید شد، در قلب اروپاست اما یا اسمش را نشنیده اید یا اگر شنیده باشید، هیچ اطلاعاتی درباره کشورش ندارید! در این بین، برخی از این کشورها هم آن قدر دورافتاده هستند که رسیدن به آن ها بسیار سخت است اما کسانی که حس ماجراجویانه بالایی دارند و البته تعدادشان زیاد نیست، نمی توانند از زیبایی های بی نظیر و طبیعت بکر و منحصر به فرد این کشورها صرف نظر کنند.

در پرونده امروز زندگی سلام سعی کرده ایم درباره تعدادی از کشورهای ناشناخته دنیا بگوییم، سرزمین هایی که برخی از آن ها طبق گزارش سال 2019 سازمان دنیای توریسم، گردشگر زیادی نداشته اند یا سرعت رشدشان برای جذب گردشگر فقط در چند سال اخیر زیاد بوده است. سرزمین هایی که ممکن است شما حتی از این که چنین کشورهایی در دنیا وجود دارند، بی اطلاع باشید.

سان مارینو | دارای قدیمی ترین قانون اساسی دنیا

کدام قاره؟ اروپا

جمعیت: 30 هزار نفر

کشور کوچک و کمتر شناخته شده سان مارینو تنها 61 کیلومتر مربع مساحت دارد و با جمعیت 30 هزار نفری اش، پنجمین کشور کوچک دنیا است.

سن مارینو نیز یکی از زیباترین نقاطی است که می توانید در اروپا ببینید. این کشور با وجود سه قلعه قرون وسطایی زیبا که بر بالای چشم انداز زیبایی از کوه تیتانو قرار دارند، اولین کشور با حکومت جمهوری در دنیا شناخته می شود.

قانون اساسی سان مارینو که در سال 1600 میلادی تدوین شده، قدیمی ترین قانون اساسی ملی در دنیا است که هنوز هم اجرا می شود. قدم زدن در خیابان های سنگی و باریک پایتخت سان مارینو باعث می شود، احساس کنید یک قدم در تاریخ به عقب برگشته اید. یک واقعیت جالب دیگر درباره سان مارینو این است که تعداد وسایل نقلیه و همین طور تعداد دنیاگردانی که هر سال به این کشور سفر می کنند، از جمعیت آن بیشتر است!

سنت وینسنت و گرنادین ها | بهترین جزیره دنیا برای ماه عسل

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 117 هزار نفر

سنت وینسنت و گرنادین ها یک کشور جزیره ای کوچک در دریای کارائیب است که از بیش از 32 جزیره کوچک خیره کننده تشکیل شده اما جمعیت کشور فقط در 9 جزیره از این جزایر ساکن هستند. سواحل سنت وینسنت و گرنادین ها عمدتاً با سه نوع ماسه به رنگ های طلایی، سیاه و سفید پوشیده شده اند که از آن ها برای مقاصد صنعتی از جمله ساخت جاده نیز استفاده می شود.

یکی از جزایر سنت وینسنت که ماستیک نام دارد، به طور خصوصی در اختیار کنسرسیومی از مالکان زمین است. این کنسرسیوم جزیره را به مسافرانی که توانایی پرداخت اجاره بهایی بین 20 تا 100 هزار دلار در هفته داشته باشند، اجاره می دهد. در این کشور کوچک بیش از 28 هزار و 360 وسیله نقلیه (258 دستگاه برای هر هزار نفر جمعیت) و بیش از 829 کیلومتر جاده آسفالت شده (001/0 درصد از کل جاده های دنیا) وجود دارد.

جالب است بدانید که حداکثر سرعت مجاز در جاده های سنت وینسنت و گرنادین ها، 48 کیلومتر بر ساعت است. سنت وینسنت و گرنادین ها به عنوان بهترین مکان برای مراسم عروسی و ماه عسل شناخته می شود. این کشور در سال های 2007 و 2008 جایزه دنیای بهترین جزیره ماه عسل سال را دریافت کرد.

نائورو | کشوری بدون پایتخت

کدام قاره؟ اقیانوسیه

جمعیت: 12 هزار نفر

جمهوری نائورو کوچک ترین کشور جزیره ای دنیا است که در منطقه میکرونزی قاره اقیانوسیه قرار گرفته است. نائورو 30 کیلومتر جاده و یک راه آهن 5 کیلومتری و فقط دو هتل دارد. این کشور کوچک چاق ترین کشور دنیا شناخته می شود زیرا 95 درصد از جمعیت 10 هزار نفری آن درصدی از چاقی را دارا هستند. نائورو یکی از کشورهای شناخته نشده ای است که کمترین میزان بازدیدگان کنندگان در دنیا را در سال به خود اختصاص داده است.

به عنوان مثال در سال 2011 فقط 200 گردشگر از این کشور بازدید کردند. به دلیل وجود معادن فراوان فسفر، نائورو در دهه 1960 ثروتمندترین کشور دنیا شناخته می شد اما هم اکنون یکی از فقیرترین کشورهای دنیا است و نرخ بیکاری در آن بالای 80 درصد است.

دور تا دور نائورو را صخره های مرجانی فراگرفته اند به همین دلیل این کشور هیچ بندری ندارد. نائورو همچنین مرز زمینی مشترک و پایتخت رسمی ندارد و یارن بزرگ ترین شهر این کشور و مقر مجلس آن است.

لیختن اشتاین | ناشناخته اما در قلب اروپا

کدام قاره؟ اروپا

جمعیت: 38 هزار نفر

این کشور کوچک اما جذاب با آن که در قلب اروپا واقع شده در فهرست کشورهایی قرار گرفته است که سالانه کمترین میزان گردشگر را دارند. شاید یکی از دلایلش این باشد که لیختن اشتاین هیچ فرودگاهی ندارد. با این حال این کشور کوچک آن قدر جذاب است که نمی توان همه جاذبه های آن را از قلعه ها و کوه ها گرفته تا موزه ها و رستوران های پنج ستاره اش در یک فهرست گنجاند.

این کشور پادشاهی که حاکم آن یک شاهزاده است، تنها کشوری است که به طور کامل در کوه های آلپ واقع شده و یکی از امن ترین کشورهای دنیا به شمار می آید. آخرین قتل در لیختن اشتاین که ثروتمندترین کشور دنیا نیز هست، در سال 2014 به دلیل اختلاف بین مدیرعامل بانک و یک کارمند صورت گرفته که مورد بسیار نادری بوده است.

هر سال در روز ملی لیختن اشتاین، شاهزاده حاکم بر این کشور و پسرش، همه مردم را به قلعه فادوتس در پایتخت این کشور دعوت می کنند و پذیرایی باورنکردنی از آن ها با سرو انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها، صورت می گیرد.

لیختن اشتاین که تولید کننده 20 درصد از دندان های مصنوعی دنیا است در سال 2011 به طور کامل قابل اجاره دادن بود. جالب است بدانید این کشور 38 هزار نفری، آن قدر کوچک است که می توانید ظرف یک روز از همه دیدنی های آن بازدید کنید و تقریبا در همه خیابان های اصلی اش قدم بزنید.

کوراسائو | خوش رنگ ترین کشور دنیا

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 134 هزار نفر

جزیره زیبای کوراسائو یکی از جذاب ترین جزایر منطقه هند غربی است. این کشور که پایتخت آن ویلمستاد نام دارد، یکی از خوش رنگ ترین کشورها در منطقه کارائیب است. رنگ ساختمان های این کشور (با توجه به تاریخ و مالکیت گذشته این جزیره) الهام گرفته از ساختمان های هلندی است. بیشتر خانه ها به رنگ زرد روشن، قرمز، نارنجی و دیگر رنگ های روشن هستند.

کوراسائو ممکن است کشور شناخته شده ای روی کره زمین نباشد اما به داشتن غواصانی که در اعماق دریا مهارت دارند، مشهور است. یکی از بهترین مناطق غواصی در این جزیره، جایی به نام جنگل قارچ است که بیشتر به یک مرجان زیرآبی قارچی شکل شباهت دارد! در این جزیره کوچک مردمانی از 65 ملیت مختلف زندگی می کنند.

به همین دلیل بیشتر بومیان این منطقه دست کم به چهار زبان مختلف صحبت می کنند. آب نوشیدنی مردم کوراسائو آب دریای تصفیه شده است و در سراسر این جزیره آب شیر مستقیماً از دریا تقطیر می شود که برای نوشیدن کاملا بی خطر است.

تووالو | یک رستوران برای 11 هزار نفر

کدام قاره؟ اقیانوسیه

جمعیت: 11 هزار نفر

تووالو با جمعیتی کمتر از 11 هزار نفر و مساحتی حدود 26 کیلومتر مربع، کم جمعیت ترین کشور و سومین کشور کوچک دنیا است. این مجمع الجزایر بسیار زیبا که گفته می شود شبیه ترین نقطه به بهشت در روی زمین است، کمترین میزان بازدید کننده را در سراسر دنیا دارد. تووالو تماماً مسطح است و هیچ نقطه ای با ارتفاعی بیش از 5/4 متر در آن وجود ندارد. به همین دلیل مسئله گرم شدن دنیای به معضلی مهم برای این کشور تبدیل شده است.

در تووالو هیچ رودخانه ای جریان ندارد، به همین دلیل زندگی مردم حتی برای آب آشامیدنی به آب باران وابسته است. جالب است بدانید که در مجمع الجزایر تووالو فقط یک هتل و یک مسافرخانه واقعی وجود دارد که تنها رستوران های این کشور نیز به شمار می آیند. تووالو همچنین فقط یک مدرسه ابتدایی و یک دبیرستان دارد. همچنین هیچ آرامستانی در تووالو وجود ندارد و مردم مردگان شان را در حیاط خانه شان دفن می کنند. نکته جالب دیگر درباره تووالو این است که هیچ گونه کارت اعتباری در این کشور مورد استفاده قرار نمی گیرد و فقط پول نقد در معاملات اعتبار دارد.

سنت لوسیا | چشم در چشم با آتشفشان ها

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 173 هزار نفر

این کشور جزیره ای کوچک در دریای کارائیب و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین ها قرار گرفته است. کشور 173 هزار نفری سنت لوسیا به کوه های آتشفشانی و دریای فیروزه ای رنگش معروف است. زمین های آتشفشانی و کوهستان هایی با دره های وسیع حاصلخیز و سواحل شنی بسیار زیبا این منطقه را به سرزمینی دیدنی تبدیل کرده است. زمین شناسی شگفت انگیز سنت لوسیا به گونه ای است که بازدید کنندگان از آتشفشان ها می توانند به راحتی به چشمه های آتشفشانی گوگرد نزدیک شوند و از نزدیک شاهد قدرت خارق العاده طبیعت باشند.

آبشارهای الماس یکی دیگر از شگفتی های طبیعی سنت لوسیا هستند. آب این آبشارها غنی شده با مواد معدنی است.

چند متر بالاتر از این آبشارها می توان منظره بسیار زیبایی را که از تلفیق بخار آبشارها با بخار آتشفشان ها ایجاد می شود، شاهد بود. بزرگ ترین جشنواره سنت لوسیا، جشنواره جاز است که در ماه می میلادی برگزار می شود و نوازندگان از سراسر دنیا در آن شرکت می کنند.

فرودگاه هوانورا تنها فرودگاه سنت لوسیاست که بیشتر، پروازهای تجاری در آن صورت می گیرد به همین دلیل بسیاری از گردشگران به وسیله کشتی به این کشور سفر می کنند. از نکات جالب توجه درباره مردم سنت لوسیا این است که بسیاری از آن ها تا سنین میان سالی ازدواج نمی کنند.

بلیز | مقصدی جذاب برای غواص ها

کدام قاره؟ آمریکا

جمعیت: 82 هزار نفر

بلیز کم جمعیت ترین و کوچک ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی به شمار می آید. زیبایی های طبیعی این کشورِ کمتر شناخته شده، آن را به طور فزاینده ای به مقصد گردشگران تبدیل کرده است. جنگل ها، آبشارها، غارها و بقایای باقی مانده از مایاها که اقوام اولیه ساکن در این منطقه بوده اند از دیدنی های جذاب بلیز به شمار می آیند. گفته می شود 900 مکان باقی مانده از مایاها در این کشور کوچک وجود دارد و بلندترین ساختمان این کشور هم یک معبد مایاست! بلیز زیستگاه برخی از جذاب ترین و مسحور کننده ترین حیوانات وحشی منطقه آمریکای مرکزی نیز هست.

همچنین شگفت انگیزترین پدیده آبی دنیا که گودال آبی بلیز نامیده می شود در 70 کیلومتری شهر بلیز واقع شده و لقب عمیق ترین دریای دنیا را به خود اختصاص داده است. این گودال زیبا که عمری چند هزار ساله دارد، از جمله مکان های معروفی است که در سال، غواصان زیادی را برای ماجراجویی و شنا به خود جذب می کند.

سیشل | مقر دزدان دریایی

کدام قاره؟ آفریقا

جمعیت: 94 هزار نفر

گفته می شود سیشل دارای شگفت انگیزترین منابع طبیعی دنیاست. این کشور زیبا با آب های عمیق آبی رنگ، سواحل شنی سفید و موجودات دریایی عجیب و نادر خود به مقصدی برای گذراندن تعطیلات سلبریتی ها و افراد مشهور تبدیل شده است. جمهوری سیشل که در مجموع از 115 جزیره تشکیل شده در اقیانوس هند و در حدود 1500 کیلومتری سواحل شرقی آفریقا واقع است و کمترین جمعیت را در بین کشورهای مستقل آفریقا داراست.

ویکتوریا پایتخت سیشل، کوچک ترین پایتخت دنیا است و شما می توانید در کمتر از یک روز تمام شهر را پیاده طی کنید. تقریبا نیمی از مساحت این کشور را پارک های ملی و مناطق حفاظت شده تشکیل می دهد که یک رکورد دنیای محسوب می شود.

جالب است بدانید که این کشور زیبا در قرن 7 میلادی مقر دزدان دریایی بوده و اولین ساکنان آن در قرن هجدهم در این جزایر سکونت گزیده اند.

منبع: روزنامه خراسان

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 41006

به "9 کشوری که حتی اسم شان هم به گوش تان نخورده است!، کوراسائو، بلیز، سیشل و نائورو!" امتیاز دهید

1 کاربر به "9 کشوری که حتی اسم شان هم به گوش تان نخورده است!، کوراسائو، بلیز، سیشل و نائورو!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 کشوری که حتی اسم شان هم به گوش تان نخورده است!، کوراسائو، بلیز، سیشل و نائورو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید