پکن: آمریکا در مسائل داخلی چین دخالت نکند

به گزارش مجله کامپیوتر، پکن- خبرنگاران- پکن با انتقاد از وزارت خارجه آمریکا که در گزارش سالانه یکجانبه حقوق بشر خود، چین را به خاطر نحوه برخورد با اویغورها و دیگر اقلیت های مسلمان مورد انتقاد شدید قرار داده بود از واشنگتن خواست در امور داخلی چین خالت نکند.

پکن: آمریکا در مسائل داخلی چین دخالت نکند

به گزارش مجله کامپیوتر سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز پنجشنبه در جمع مجله کامپیوتر به آمریکا توصیه کرد به جای دخالت در کشورهای دیگر، وضعیت حقوق بشر در کشور خود را اصلاح کند.

او گفت: چین قاطعانه با آن گزارش مخالف است و از آمریکا می خواهد با یک دیدگاه عینی و عادلانه نسبت به حقوق بشر چین برخورد کند.

لوکانگ با زیر سئوال بردن این گزارش، آن را یکجانبه خواند و اضافه کرد: آمریکا قبل از هر چیز کار خود را به طور مطلوب انجام دهد.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در معرفی گزارش یکجانبه حقوق بشری وزارت متبوع خود، کشورهای مخالف واشنگتن از جمله چین را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

مایک پمپئو گفت: وقتی صحبت از نقض حقوق بشر می گردد چین با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست این کشور بازداشت جمعی اعضای گروه های اقلیت مسلمان در منطقه خود مختار شین جیانگ اویغور را در سال 2018 شدت بخشیده است.

همچنین این گزارش می گوید که دولت اردوگاه های جدیدی را در شین جیانگ احداث نموده است و به کوشش ها برای متقاعد کردن اویغورهایی که در خارج به تحصیل مشغول هستند برای برگشت به چین ادامه می دهد.

مقامات چین این ادعاها را انکار می نمایند و می گویند که این تاسیسات با هدف ارائه کارآموزی حرفه ای برای افرادی است که تحت تاثیر ایدئولوژی رادیکال قرار گرفته اند.

با تور چین سفر کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 4391

به "پکن: آمریکا در مسائل داخلی چین دخالت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آمریکا در مسائل داخلی چین دخالت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید