پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر بلغارستان

به گزارش مجله کامپیوتر، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدارش در هفته پایانی لیگ ملت های والیبال 2018 رو در روی بلغارستان قرار گرفته است.

پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر بلغارستان

به گزارش ایسنا، در ادامه دیدار های روز دوم هفته پنجم و سرانجامی لیگ ملت های والیبال تیم ملی ایران در سالن آزادی و در حضور تنها 2 هزار تماشاگر ایرانی میزبان بلغارستان بود که در سرانجام پیروز شد با نتیجه 3 بر یک به رجحان برسد.

شاگردان کولاکوویچ با کسب ششمین پیروزیشان مجموع امتیازاتشان را به عدد 19 رساندند و به رده دهم جدول ده بندی صعود کردند. بلغارها هم با پنج پیروزی و 15 امتیاز در رده دوازدهم قرار دریافتد.

در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، سامان فائزی، صابر کاظمی، علی شفیعی و مرتضی شریفی وارد زمین شدند و برای بلغارستان مارینکوف، گوتسف، پنچف، اوچیکوف، سگانوف و جورجیف در ترکیب قرار داشتند.

ست نخست؛ 25-22 ایران

امتیاز نخست بازی را ایران پس از درخواست ویدئو چک کسب کرد و در امتیاز دوم نیز بازهم با ویدیو چک حریف اختلاف را به دو امتیاز افزایش داد. پس از وقفه طولانی در زمان درخواست ویدیو چک بلغار ها اولین امتیاز را دریافتد اما در ادامه با امتیاز سرویس مستقیم کاظمی و توپ گیری در انتهای زمین ایران 5 بر 1 پیش افتاد. شاگردان کولاکوویچ برخلاف بازی روز گدشته برابر کره جنوبی امروز با تمرکز و دقت بیشتری بازی کردند و توانستند در زمان نخستین استراحت فنی 8 بر 2 از بلغار ها جلو بیفتند تا کار برای تیم خسته حریف برای جبران نتیجه سخت تر گردد.

در حالیکه بلغارستان اسیر توپ گیری و دفاع های روی تور ایران بودند فائزی با تک دفاعی دیدنی ایران را به امتیاز 10 رساند تا کنستانتینوف چاره ای به جز درخواست زمان استراحت برای متوفق کردن ایران نداشته باشد. با سرویس هدفدار معروف به جلوی زمین بلغارستان و دریافت حریف با مشکل روبرو شد و همین کافی بود تا مدافعان آماده ایران نتیجه را 12 بر 6 نمایند. در ادامه کولاکوویچ به محص آنکه بلغارستان دو امتیاز متوالی گرفت درخواست زمان استراحت کرد تا اختلاف حفظ گردد. بازیکنان ایران تا اواسط ست نخست احازه نزدیک شدن را به حریف ندادند تا دو تیم در امتیاز 16 بر 12 وارد دومین زمان استراحت فنی شوند.

با وجود آن که بلغارها تمام توانشان را به کار گرفته بودند اما توپ گیری های دیدنی حضرت پور و معروف این اجازه را به حریف نداد تا بازی همچنان با رجحان 20 بر 16 ایران در جریان باشد.

در اوخر ست نخست بازیکنان بلغارستان با تمرکز بهتر و توپ گیری خوب اختلاف را به دو امتیاز کاهش دادند تا در امتیاز 23 بر 21 کولاکوویچ دومین زمان استراحتش را نیز بگیرد. در نهایت ایران پیروز شد ست نخست را با نتیجه 25 بر 22 از آن خود کند.

ست دوم؛ 25-15 ایران

بازیکنان ایران در این ست نیز همانند ست گذشته بازی را طوفانی شروع کردند و توانستند با کسب چند امتیاز متوالی سه بر صفر پیش بیفتند. در ادامه با امتیازی سرویس که بازیکن بلغارستان گرفت و آبشاری که عبادی پور به بیرون زد اختلاف به حداقل رسید اما این ایران بود که در نخستین زمان استراحت فنی 8 بر 6 از مهمانش جلو بود. پس از این وقفه فائزی با شناسایی مهاجم حریف و یک دفاع روی تور دیدنی نتیجه را 10 بر 7 به سود ایران کرد. در حالیکه بلغار ها تاکتیک خاصی برای مهار حملات متنوع ایران نداشته اند بازی 14 بر 10 شد تا کنستانتینوف نخستین زمان استراحتش را بگیرد. اما در ادامه باز هم عبادی پور یک امتیاز دیگر کسب کرد تا دو تیم در امتیاز 16 بر 10 به سود ایران وارد دومین زمان استراحت فنی شوند.

این سرانجام کار نبود و ملی پوشان ایران توانستند با وجود درخواست ویدیو چک سرمربی حریف دو امتیاز دیگر بگیرند تا در اواخر ست دوم نتیجه 18 بر 11 گردد تا ایران در آستانه پیروزی در این ست قرار گیرد.

با ادامه امتیاز گیری ایران بازهم کنستانتینوف در امتیاز 20 بر 12 زمان استراحت گرفت اما این وقفه نیز برای متوقف کردن روند خوب تیمی ایران کافی نبود و باز هم ایران بود که اختلاف را به 10 امتیاز افزایش داد تا حساب کار 22 بر 12 گردد. در سرانجام نیز والیبالیست های ایران توانستند با نتیجه قاطع 25 بر 20 به پیروزی برسند تا بازی در مجموع دو بر صفر گردد.

ست سوم؛ 23-25 بلغارستان

در ست سوم بلغار ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند در دریافت اول و حمله بسیار پر اشتباه ظاهر سدند تا در همان ابتدا ایران 4 بر صفر جلو بیفتد و همین کافی بود تا کنستانتینوف نخستین زمان استراحت را بگیرد. پس از این وقفه باز هم ایران بود که با توپ گیری های دیدنی معروف و در چند رفت و برگشت به امتیاز پنجم رسید. هرچند بلغار ها توانستند در لحظاتی بر بازی مسلط شوند اما بازیکنان ایران با ایجاد اختلاف چهار امتیازی 8 بر 4 از مهمانشان جلو افتادند.

بازیکنان ایران که عزمشان را برای کسب پیروزی در این دیدار جزم نموده بودند اجازه کاهش اختلاف را به حریف ننی دادند و با دفاع روی تور میرزاجانپور نتیجه 12 بر 7 به سود ایران جریان داشت. اما سپس بلغارها که دوس نداشتند دست خالی از این دیدار خارج شوند با سرویس های ریسکی دریافت عقب ایران را به مشکل انداختند تا نتیجه 12 بر 11 گردد و کولاکوویچ که خطر را بیخ گوشش می دید اولین زمان استراحت را درخواست کرد.

در حالی که با کاهش اختلاف از سوی حریف بازی حساس تر شده بود کاظمی با یک سرویس قدرتمند نتیجه را 14 بر 12 به سود ایران کرد. رجحان دو امتیازی ایران تا اواسط ست سوم ادامه داشت و عبادی پور هم با آبشاری دیدنی نتیجه را 18 بر 15 به سود ایران کرد.

در ادامه بتزیکنان بلغارستان با سرویس های پرشی و کم اشتباه دریافت ایران را دچار مشکل کردند و در حالی که توپ ها به خوبی به معروف نمی رسید حریف دو دفاع روی تور انجام داد و بازی را در امتیاز 18 به تساوی کشاند. تا کولاکوویچ دوباره زمان استراحت درخواست کند. خوشبختانه پس از وقفه به وجود آمده و توپ گیری حضرت پور، عبادی پور امتیاز 20 را برای ایران کسب کرد تا اختلاف باز هم بیشتر گردد. در حالی که نبرد پایاپای دو تیم در ست حساس سوم ادامه داشت سرویس بازیکن بلعارستان به بیرون رفت تا نتیجه 22 بر 20 گردد ولی گویا حریف که قصد باختن نداشت باز هم با سرویس های پر قدرت باعث شد تا ابشار کاظمی دفاع گردد و نتیجه 22 بر 22 شد. در لحظات حساس سرانجامی به محض آن که ایران به امتیاز 23 رسید کنستانتینوف زمان استراحت گرفت و پس از بازگشت به زمین بازی به تساوی رسید و با جمع کردن آبشار کاظمی به امتیاز 24 رسیدند و در نهایت این بلغارستان بود که ست سوم را 25 بر 23 از آن خود کرد.

ست چهارم؛ 25-14 ایران

در حالیکه ایران برای پیروزی بر کل بازی و بلغار ها برای کشاندن بازی به ست پنجم در کوشش بودند تا این ست را از آن خود کنن بازی تا امتیاز 3 برابر پیش رفت اما در ادامه بازیکنان ایران با استفاده از اشتباهات فردی حریف 8 بر 4 پیش افتادند. در ادامه با توپ گیری دریافت نمایندگان ایران و پاسی که به کاظمی رسید او ایران 9 بر 5 پیش انداخت . با درخشش شریفی جوان در ست چهارم و عملکرد پیروز او در توپ های برگشتی ایران توانست 12 بر 7 از بلغارستان جلو بیفتد و با خیال راحت تری بازی را ادامه دهد.

در اوسط ست چهارم کاظمی که آمار پیروز در سرویس داشت باز هم توانست مس از برخود توپ به تور یک امتیاز مستقیم سرویس بگیرد تا نتیجه 14 بر 8 گردد تا ایران بسیار به پیروزی در این بازی نزدیک گردد. با تسلط کامل بازیکنان ایران بر جریان بازی اختلاف شش امتیازی تا دومین زمان استراحت فنی پابرجا ماند. پس از وقفه ایجاد شده بازهم شاگردان کولاکوویچ توانستند اختلاف را به هفت امتیاز افزایش دهند تا سرمربی بلغارستان را مجبور به دریافت زمان استراحت نمایند.

دریافت های عالی بازیکنان ایران و نیز جا خالی دیدنی معروف باعث شد تا نتیجه 19 بر 11 گردد و ایران در آستانه پیروزی بر بازی قرار بگیرد. با دو آبشاری که مهاجمان بلغارستان به بیرون زدند حساب کار 22 بر 13 شد تا ایران با کسب ششمین بردش فاصله چندانی نداشته باشد. در سرانجام نیز تیم ملی والیبال ایران با رجحان 25 بر 14 در ست چهارم پیروز شد در مجموع سه بر یک از سد بلغارستان بگذرد و به رده دهم جدول رده بندی صعود کند.

تیم ملی والیبال ایران فردا(شنبه) در آخرین دیدارش در لیگ ملت های والیبال 2018 باید از ساعت 18:30 از آلمان میزبانی کند.

نتایج دیدار های روز دوم هفته پنجم لیگ ملت های والیبال به توضیح زیر است:

استرالیا 1 - آرژانتین 3(20-25، 19-25، 25-20 و 21-25)

ژاپن 1 - صربستان 3(26-28، 35-33، 21-25 و 18-25)

برزیل 3 - لهستان 1(25-22، 25-23، 23-25 و 25-23)

آلمان 3 - کره جنوبی صفر(25-23، 25-18 و 25-19)

چین صفر - کانادا 3(21-25، 23-25 و 22-25)

ایران - بلغارستان()

آمریکا - روسیه(ساعت 20)

ایتالیا - فرانسه(ساعت 23)

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16874

به "پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید