پیشنهاد طرح زوج و فرد برای حضور کارمندان ، مراجعه سرپایی 9 هزار بیمار به مراکز درمانی تهران

به گزارش مجله کامپیوتر، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده خبر داد.

پیشنهاد طرح زوج و فرد برای حضور کارمندان ، مراجعه سرپایی 9 هزار بیمار به مراکز درمانی تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی در گفت و گوی زنده با بخش خبری، تعداد کل بیماران بستری را 6 هزار و 65 بیمار گفت و گفت: از این تعداد هزار و 700 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. طی 24 ساعت گذشته 9هزار و 700 بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر 820 بیمار جدید بوده است که 163 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از ترخیص بالغ بر 600 بیمار خبر داد و افزود: در مقابل 15 درصد رشد در میزان مرگ و میر و 18 درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

اعمال طرح زوج و فرد برای کارمندان و برخی صنوف

وی از ارائه پیشنهادات جدید برای تغییر در محدودیت های قبلی یا بازنگری آنها به ستاد ملی کرونا خبر داد و اظهار کرد: اولین موردی که به پیشنهاد ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصویب شد، تقلیل کارکنان همه دستگاه ها به 50 درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا خاتمه آبان ماه است که مقدار قابل توجهی حجم ترافیک و تردد های درون شهری را کاهش می دهد.

به گفته زالی، کماکان افرادی که در گروه های 14 گانه در معرض خطر و آسیب پذیر هستند، همچون افراد بالای 65 سال، باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

وی شرح داد: در دور قبلی محدودیت ها که حضور کارمندان به یک سوم تقلیل پیدا کرده بود، خیابان های پایتخت در ساعات پیک ترافیک، 53 درصد خلوت تر شد.

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، پیشنهاد بعدی را اجرای طرح زوج و فرد برای مشاغل مختلف حداقل در یک بازه زمانی دو هفته ای همچون اداره جات، گفت و گفت: همچنین سعی داریم به کمک رتبه بندی، مشاغل مختلف در ساعات مختلف وارد شهر شوند؛ به طور مثال حضور کارمندان بانک ها در یک ساعتی از صبح و سایر مشاغل اداری در ساعاتی پس از ضروری شود تا بتوان با همکاری شهرداری بار ترافیکی به خصوص از ناوگان حمل و نقل برداشته شود.

افزایش معدل رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان تهران

زالی ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظانی استان تهران برای نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی، مطرح نمود: 155 هزار مورد تا به امروز تذکر لسانی داده شده و 18 هزار واحد صنفی در قالب اکیپ های نظارتی با موضوع نیروی انتظامی و با همکاری معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی همچنین ادامه داد: به 8 هزار و 200 واحد تذکر داده شده که نشان می دهد روش و اسلوب نظارت بر رعایت شیوه نامه ها در حال تغییر است.

زالی از تنظیم صورت جلسه برای 466 واحد و پلمپ 118 واحد خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در هفته آینده میزان بررسی ها و نظارت ها با قوت بیشتری افزایش می یابد و نیروی انتظامی هم در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: از استاندار تهران هم تشکر ویژه دارم، به خصوص همکاران ایشان که در ابعاد نظارتی خدمت می کنند؛ آمار رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تهران امروز رو به افزایش بوده و آخرین معدل ثبت شده 68,3 گزارش شده است که در هفته پیش زیر 30 درصد بود.

رئیس ستاد مقابه با بیماری کرونا ضمن تقدیر از هموطنان به علت توجه به دستورالعمل های، بخش اعظمی از کسری آمار رعایت پروتکل ها را ناشی از حجم بالای مسافران در مترو دانست.

طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات اجرا می شود

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران از اجرای طرح ردیابی بیماران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: طی توافق اجرا شده، ردیابی و غربالگری افرادی که تست شان مثبت شده و همراهانشان با استفاده از ظرفیت وزارت ارتباطات انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پایلوت این طرح اجرا شده و تا به امروز 49 هزار بیمار بر اساس محل سکونت رد یابی شده اند. طبق آمار مرحله اول، تراکم بیماران در شرق، جنوب شرقی و مرکز استان وجود دارد و این الگو در موج اول، دوم و سوم تکرار شده است.

زالی در خاتمه بر لزوم استفاده از ظرفیت اطلاعاتی بانک مرکزی همچون کد ملی افراد در این راستا تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 42744

به "پیشنهاد طرح زوج و فرد برای حضور کارمندان ، مراجعه سرپایی 9 هزار بیمار به مراکز درمانی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد طرح زوج و فرد برای حضور کارمندان ، مراجعه سرپایی 9 هزار بیمار به مراکز درمانی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید