چه کسی رئیس جمهوری آینده اوکراین خواهد شد؟

به گزارش مجله کامپیوتر، شمارش بیش از 98 درصد آراء در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نشان داد، ولادیمیر زلنسکی با کسب بیش از 30 درصد آراء و پیتر پروشنکو (تقریباً 16 درصد) در دور دوم انتخابات که اول اردیبهشت برگزار می شود با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

چه کسی رئیس جمهوری آینده اوکراین خواهد شد؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو امروز نوشت: بعد از شمارش بیش از 98 درصد آراء ریخته شده در صندوق ها در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه در اوکراین، دیگر قطعی شد که ولادیمیر زلنسکی مجری و بازیگر اوکراینی و رهبر حزب در خدمت مردم و پیتر پروشنکو رئیس جمهوری کنونی این کشور باید در دور دوم انتخابات با یکدیگر رقابت کنند تا سرنوشت رئیس جمهوری آینده اوکراین برای 5 سال آینده تعیین شود.

بر اساس آخرین اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات اوکراین که صبح امروز اعلام شد، ولادیمیر زلنسکی 30.24 درصد و پیتر پروشنکو 15.93 درصد آراء را بدست آورده اند و بعد از آنها یولیا تیموشنکو رهبر حزب باتکیوشینا اوکراین واقع شده است که 13.39 درصد آراء را از آن خود کرده است.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در تاریخ 21 آوریل (اول اردیبهشت) برگزار خواهد شد.

روز گذشته (دوشنبه) وزیر دادگستری اوکراین اعلام کرد که نتیجه دور نخست انتخابات ریاست جمهوری نیازی به تجدید نظر ندارد و تنها در برخی شعبات اخذ رأی به خاطر موارد تخلف گزارش شده، شمارش آراء مجددا انجام می گیرد که تاثیری بر نتیجه کلی انتخابات نخواهد داشت.

بسیاری از کارشناسان روسی و اوکراینی، با اشاره به اینکه نتیجه دور نخست انتخابات گویای خسته شدن مردم اوکراین از جنگ و وضعیت اقتصادی موجود در کشور است، تردیدی در پیروزی زلنسکی در دور دوم انتخابات ندارند. این نتیجه با توجه به حمایت دو برابر بیشتر رای دهندگان اوکراینی از زلنسکی در مقابل پیتر پروشنکو، دور از انتظار هم نخواهد بود. البته در واقع نتیجه دور دوم انتخابات به این بستگی خواهد داشت که سایر مدعیان پست ریاست جمهوری، به خصوص یولیا تیموشنکو از کدامیک از دو نامزد حمایت کند.

البته لازم به یادآوری است که پاییز سال جاری در اوکراین باید انتخابات پارلمانی برگزار شود و همانطور که بسیاری از سیاستمداران اوکراینی معتقدند، اهمیت آن به مراتب بیشتر از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 6050

به "چه کسی رئیس جمهوری آینده اوکراین خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی رئیس جمهوری آینده اوکراین خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید